• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Trakya Müzik 2014 Demo Yarışması Başladı...

Trakya Müzik 2014 Demo Yarışmasında En Beğendiğiniz Çalışma Kime Ait?

• Kullanılan toplam oy
    239
  • Anket kapatılmış .
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Trakya Müzik 2014 Demo Yarışması Başladı...

Merhaba,
Öncelikle 2014'ün hepinize güzellikler getirmesini dilerim...
Merakla beklediğim demoları dinlemiş bulunuyorum... Yarışmayı düzenleyen ChordSolo başta olmak üzere emek sarfeden her kim varsa teşekkür ederim...
Demo hazırlayan ve gönderen bütün katılımcılara da emeklerinden dolayı teşekkür ederim...
Demoları, içlerinde ilgi duymadığım tarzlar da olmakla birlikte baştan sona dinlemeye özen gösterdim... Her ne kadar bir oyum olsa da kendimce -aynen Eurovision puanlama sisteminde olduğu gibi- yaptığım değerlendirme sonucunda öne çıkan 11 demoya ayrı ayrı puanlar vermek suretiyle genel tabloyu görmek istedim... İzin verirseniz kısaca değerlendirmemi yapıp kendi sonucumu açıklamak isterim:
Öncelikle My75'e: videoda izleyip dinleyip mest olduğum Prelude ürünü Careless Whisper'den sonra burada da çok şaşırtıcı ve nefis bir demo beklentisi içine girdiğimi sitem ve teessüfle (şaka) bildiririm... Yine de bu demoyu 11 içerisinde ayrı bir kategori olarak başa, ilk gruba alıyorum...
İkinci ve biraz daha yukarıdaki grupta benden eşit puan alan demolar (sound cloud sayfasındaki sırasıyla) esreverdaer, nacib, efes, sefamuzik, katip20, şirin ve cemrepolat'a ait olanlar... Her birinin emeklerine sağlık... esreverdaer demosundaki yorumda özellikle Rumeli ezgilerinin özel sesi Elvan Erbaşı tadı hâkimdi... Bu kardeşimize nefis icrasından dolayı teşekkür ederim... Bir diğer nefis icra da efes'e ait idi, gerçekten çok beğendim... TRT TSM topluluklarının fasıl icralarını aratmayan sefamuzik demosu da bir diğer beğendiğim... Cemrepolat'daki gitar, katip20'deki ud, nacib'in düzenlemeleri ve şirin'in icrası da bu grubun beğeniyi hak eden yönleriydi... Her birine teker teker teşekkür ediyorum, bu doyumsuz ezgiler ve icralar için...
Bu 7 demodan biraz daha öne çıkan 3 demo ise windman1981, İshak ve baron&ChordSolo&DreamSongs grubuna ait olanlardı... Yine her üçünü keyifle, zevkle dinledim... Söylenecek söz yok... Emeklerinize sağlık...
Oyumu ise, bu tarz şarkılarda özellikle kulaklarıma hitap eden tek ses-çok ses buzuki icrası ile İshak'a gönderiyorum...
Diğer katılımcıların da elbette emeklerine sağlık...
SONUÇ: Keyif aldığım bir etkinlik oldu, herkese teşekkür ederim...
BİR TEKLİF: Puanlama sistemi yukarıda bahsettiğim tarzda düzenlense ve örneğin herkes en favori 5-10 demoya 100-90-80... yahut 10-8-6-5-4... gibi puanlar verse acaba olay biraz daha zevkli hale gelir mi?
Selâmlar...
balasagun

hayırlı olsun şimdiden arkadaşlar gerçekten güzel çalışmalar var ama birini dinlerken resmen ruhumda fırtınalar esti çok çok eski yıllarda kapanmış bir sayfa açıldı sanki elinize dilinize sağlık.

Çalışmaların hepsi de süper ve başarılı çalışmalar... Hepsini tekrar tekrar dinliyorum. Bu sene oy verirken ben şahsen bir hayli zorlanacağım. Tekrar herkeze başarılar diliyorum.

Öncelikle My75'e: videoda izleyip dinleyip mest olduğum Prelude ürünü Careless Whisper'den sonra burada da çok şaşırtıcı ve nefis bir demo beklentisi içine girdiğimi sitem ve teessüfle (şaka) bildiririm... Yine de bu demoyu 11 içerisinde ayrı bir kategori olarak başa, ilk gruba alıyorum...

Değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim..Aslında gerçekten bende bana yakıştıramadım ne deseniz haklısınız..

Benim şanssızlığım PA900 alalı 1 ay olması ve işlerimin şu dönemde çok yoğun olmasından kaynaklı..PA900 e çok kolay adapte oldum ama yarışmada hazır ritim kullanılmayacağını sandığım için kanal kayıt yaptım..Kanal kayıt olayınıda ilk bu demoda kullandığım için başta baya bir zorlandım..

Aslında çok orijinal bir şey yapmıştım,ama her nedense Bahadır ın bahsettiği ses dengesini bir türlü oturtamadım,bazı enstrümanları silmek zorunda kaldım,demo bitmeye yakın yanlışlıkla quantize kayıda girdim ve 3 leme ve geçişler uçtu..

Normalde 3 leme bateri ve güzel yaylı geçişlerim vardı..Alt yapıda piano ile geçişlerde Blues dönüşümler vardı..Kısaca orası ile oyna burası ile oyna,kayıt bozuk çıkınca kitlerle oyna derken iyice mahvettim :)

Aslında bilseydim hazır ritim kullanırdım çünkü PA900 ün fabrika ritimleri mükemmel..

Normalde hazır ritim ile solo kaydımı yaptım,sonra trumpet hariç tüm kanalları sildim ve soloya göre hepsini tek tek yazdım..

Neyse arkadaşlar zaten benim amacım burada dereceye girmek değildi ama sizleri hayal kırıklığına uğratmakta değildi :) Bu sefer acemiliğime denk geldi ama bir dahakine intikamım acı olacak:D Tabi fırsatım olursa yine..

Bu arada yıllar öncesinde G600 ile yaptığım kanal kayıtların tadını hala PA900 de alamadım..Ya ben yaşlandım o kadar uğraşamıyorum artık yada PA900 e hala adapte olamadım..
Zaten Prelüde ile yaptığım Careless Whisper in tadınıda PA900 de alamamıştım..

Tamam Korg çok kullanışlı ama Roland dında sound ve ritimleri her zaman ön planda benim için..

Pa900 ün kolonları bana o hazzı veremiyor,demoyu kulaklıkla hazırlıyorum çok güzel,kolonlardan dinliyorum sanki başka..Neyse..

Sarışının adı varsa Roland ın tadı var demişler :)

Bu arada tekrar yorumlamak istiyorum demoları..

Ali' nin mükemmel kanal kayıt icrasıki gerçekten emek ister..Verilen emekten dolayı gönlümde 1. Ali' dir..(Windman)

Ayrıca Bahadır ve diğer arkadaşlarımızda çok başarılı..

Ama Efes' in ve İshak' ın mükemmel yorumuda yorum olarak 1. benim için..

Diğer arkadaşlarımızınkide gerçekten çok başarılı olmuş ama müzikal ve demo dersek Ali işi bitirmiş..Sonuçta burada ses değil demo yarışması yapıyoruz :) Tamam kızmayın hemen..Ali dedim ama gittim oyumu Efes' e verdim,tabi yine yanlış anlamadan dolayı,malum yılbaşı gecesiydi :)

demolar mukemmel..ama benim favorim abtmusic dir saygılarımla

Merhaba,
Öncelikle 2014'ün hepinize güzellikler getirmesini dilerim...
Merakla beklediğim demoları dinlemiş bulunuyorum... Yarışmayı düzenleyen ChordSolo başta olmak üzere emek sarfeden her kim varsa teşekkür ederim...
Demo hazırlayan ve gönderen bütün katılımcılara da emeklerinden dolayı teşekkür ederim...
Demoları, içlerinde ilgi duymadığım tarzlar da olmakla birlikte baştan sona dinlemeye özen gösterdim... Her ne kadar bir oyum olsa da kendimce -aynen Eurovision puanlama sisteminde olduğu gibi- yaptığım değerlendirme sonucunda öne çıkan 11 demoya ayrı ayrı puanlar vermek suretiyle genel tabloyu görmek istedim... İzin verirseniz kısaca değerlendirmemi yapıp kendi sonucumu açıklamak isterim:
İkinci ve biraz daha yukarıdaki grupta benden eşit puan alan demolar (sound cloud sayfasındaki sırasıyla) esreverdaer, nacib, efes, sefamuzik, katip20, şirin ve cemrepolat'a ait olanlar... Her birinin emeklerine sağlık... esreverdaer demosundaki yorumda özellikle Rumeli ezgilerinin özel sesi Elvan Erbaşı tadı hâkimdi... Bu kardeşimize nefis icrasından dolayı teşekkür ederim... Bir diğer nefis icra da efes'e ait idi, gerçekten çok beğendim... TRT TSM topluluklarının fasıl icralarını aratmayan sefamuzik demosu da bir diğer beğendiğim... Cemrepolat'daki gitar, katip20'deki ud, nacib'in düzenlemeleri ve şirin'in icrası da bu grubun beğeniyi hak eden yönleriydi... Her birine teker teker teşekkür ediyorum, bu doyumsuz ezgiler ve icralar için...
Bu 7 demodan biraz daha öne çıkan 3 demo ise windman1981, İshak ve baron&ChordSolo&DreamSongs grubuna ait olanlardı... Yine her üçünü keyifle, zevkle dinledim... Söylenecek söz yok... Emeklerinize sağlık...
Oyumu ise, bu tarz şarkılarda özellikle kulaklarıma hitap eden tek ses-çok ses buzuki icrası ile İshak'a gönderiyorum...
Diğer katılımcıların da elbette emeklerine sağlık...
SONUÇ: Keyif aldığım bir etkinlik oldu, herkese teşekkür ederim...
BİR TEKLİF: Puanlama sistemi yukarıda bahsettiğim tarzda düzenlense ve örneğin herkes en favori 5-10 demoya 100-90-80... yahut 10-8-6-5-4... gibi puanlar verse acaba olay biraz daha zevkli hale gelir mi?
Selâmlar...
balasagun

bu güzel yorum için teşekkür ederim usta birinci olamayacağım belli ama bu yorumlar yetiyor

aslında yarışmaya katılmak gibi bir niyetim yoktu ama bi kaydımı al dedim ve kaydın alındı denilince iş güç arasında 1 saat içinde yeni bir kayıt yaptım çook amatör olarak hazırlayabildim ama gerçektende yarışmaya katılanlardan dinlediğim demolarda benim demom gerçekten sönük kalıyor belli bir emek verildiği eminim günler süren kayıtlar var:mad:

önemli olan bişeyler yapıp paylaşmak daha iyi çalışmalara imza atacağından şüphem yok bende senin durumundayım herşey 2 saat içerisinde gelişti daha zengin şeyler eklenebilirdi birazda sade olsun duygu yüklü olsun dinleyicileri dinlendirsin istedim tüm dinleyen herkese teşekkürler.

Arkadaşlar kayıt kalitesi konusunda hiçbir problem yok, inanın bu ruhla hazırlanmış bütün çalışmaları şahsım adına büyük bir keyifle dinliyorum...
Baştan da söylediğim gibi bu yarışmanın amacı sizlere kendinizi gösterebileceğiniz bir platform oluşturmak, ufak da olsa rekabetçi bir ruhla, bir tarafı kırık bilmem ne marka klavyenin kavgasını yapmak yerine elimizdekilerle neler yapılabileceğini gösterebilmekti...
Ekipman,kayıt cihazları v.s...bunları da kendinize dert etmeyin...
Misalen bizim çalışmada Adem Abi kaydı bildiğimiz 10TL lik PC mikrofonu ile aldı...Diyorum ya önemli olan bir arada olmak...
Cesaret gösterip burada çalışmanızı sergilemek, eksiklikleri, eleştirileri kabul etmek, aynı hataları bir daha sergilememek için ders çıkarmak dahi büyük bir olgunluktur...Zaten bir müzisyene yakışan da budur...
Samimiyetle söylüyorum, içinde emek olan, bu ruhla hazırlanan herşeyi keyifle dinliyorum...
Hani diyorlar ya "yüreğinize sağlık!"

Ch.

Moderatör tarafında düzenlendi:

bahadır abi acaba oylama anketini önceki seneler gibi anasayfa ya alsak iyi olmazmı,önceki senelerde öyle yapmıştınız abi o yüzden dedim.katılım daha fazla olur görüşündeyim,

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...