• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Trakya Müzik 2014 Demo Yarışması Başladı...

Trakya Müzik 2014 Demo Yarışmasında En Beğendiğiniz Çalışma Kime Ait?

• Kullanılan toplam oy
    239
  • Anket kapatılmış .
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Trakya Müzik 2014 Demo Yarışması Başladı...

Arkadaşlar hemen kendi çalışmamız hakkında bilgi vermek istiyorum...
Adem Hoca, Murat Hoca ile ortak bir çalışma ile etkinliğe katılmak istedik...
Türkünün şan ve vokalleri Adem Abi'ye, canlı elektro gitalar Murat Hoca'ya ait.Aranje, mix&mastering işlerini ise ben yaptım.İşlemler Cubase ve adobe 3.0 ile yapıldı, girişte duyduğunuz kısa saz ise alıntıdır...

Ch.

evet bencede iyi olur....insanın aklına gelemeyecek çok şey var böyle bir yarışmaya kendi aranje ve hiç bir yerde okunmayan bir şarkı ile ilk defa böyle bir yarışmaya katılan kişi kendisine oy vermesi çok göze batar haklısın hele ki kurallar tam belli değil ise.tüm yarışmacı arkadaşlara başarılar diliyorum...

Arkadaşlar bu bir kural değil ama, lütfen katılımcı arkadaşlar kendine oy vermesinler.Bunu doğru bulmuyorum, tuhaf bir durum oluyor gerçekten...En azından diğer katılımcılara karşı ayıp oluyor...
Siz bilirsiniz ama benim fikrim bu yönde...

Bence çok haklısın...Zaten demoları dinleyince kendime hayatta oy vermem :)

Arkadaşlar ne yaptınız siz yaa,gerçekten çok iyi çalışmalar var,hani hepinizle gurur duydum desem yalan olmazki gerçekten çok keyiflendim..

Kendi çalışmam çok sönük kaldı ama ne desem boş çok aksilik yaşadım,en büyük sıkıntıyı yaylıları yanlışlıkla quantize yapmakla yaşadımki zaten belli olmuştur sonlara doğru..Neyse dedim ya bu saatten sonra mazeret boş sonuçta keyfi bir yarışma yapıyoruz,önemli olan bir şeyler üretebilmek...

Ama dedim ya gerçekten 10 numarasınız meğerse tarz olarak bana nede yakınmışsınız :)

Özellikle...
Efes ve İshak kardeşim...Mükemmel bir ses ve icra..Ayrıca Wildman ve Chordsolo beni şaşırtmadı...Ama hemen hemen hepsi çok güzel,tekrar tekrar dinlemek lazım,karar vermek zor..

Moderatör tarafında düzenlendi:

Ben "Gönül" şarkısını enstrümantel ve biraz da tarzımın dışına çıkarak Yamaha S-950 ile org üzerinde kanal kayıt yöntemi ile tek tek çalarak hazırladım. Türk enstrümanları kanun, keman, klarnet, yaylı ve ud sesleri Emo usb'den. Klavye ile ne kadar sanallıktan kurtaramasam da elimden geleni yapmaya çalıştım. Maksadım her sene olduğu gibi yarışmaya renk katmaktır. Değerli dostlarla bu tarz etkinliklere iştirak etmek benim için her zaman büyük onur ve mutluluk oluyor. Demoları tek tek irdeleyerek dinliyorum. Hepsi gayet güzel. Özellikle çok dikkatimi çeken ve beğenimi kazanan çalışmaları müteakiben belirtirim. Herkese tekrardan başarılar, yeni yılda sağlık ve mutluluklar diliyorum.

Ben "Gönül" şarkısını enstrümantel ve biraz da tarzımın dışına çıkarak Yamaha S-950 ile org üzerinde kanal kayıt yöntemi ile tek tek çalarak hazırladım. Türk enstrümanları kanun, keman, klarnet, yaylı ve ud sesleri Emo usb'den. Klavye ile ne kadar sanallıktan kurtaramasam da elimden geleni yapmaya çalıştım. Maksadım her sene olduğu gibi yarışmaya renk katmaktır. Değerli dostlarla bu tarz etkinliklere iştirak etmek benim için her zaman büyük onur ve mutluluk oluyor. Demoları tek tek irdeleyerek dinliyorum. Hepsi gayet güzel. Özellikle çok dikkatimi çeken ve beğenimi kazanan çalışmaları müteakiben belirtirim. Herkese tekrardan başarılar, yeni yılda sağlık ve mutluluklar diliyorum.

Eline sağlık mükemmel olmuş..Dediğin gibi iddialı olmuş,hakkını vermek istedim ama oylamada hata yaptım..Sadece 1 kişiye oy veriyormuşuz,geç oldu ama anladım..En beğendiğim çalışmaları oylayayım dedim 1.de kaldım :) Benden oy aldığını göremesende bil dostum ok.

Mesut hocam sağlık olsun. Dostluğumuzun kazanacağı bir yarışma olacak. Gerçekten de çok güzel çalışmalar var. Ben çok ta iddialı değilim. O sözü söylemem biraz da sizi şevklendirmekti. Sizin çalışmanız da çok güzel. Kendinize haksızlık etmeyin lütfen. Sihirli parmaklarınız var. Sizin elinizden ne çıksa keyifle dinlerim ben. :)

Mesut hocam sağlık olsun. Dostluğumuzun kazanacağı bir yarışma olacak. Gerçekten de çok güzel çalışmalar var. Ben çok ta iddialı değilim. O sözü söylemem biraz da sizi şevklendirmekti. Sizin çalışmanız da çok güzel. Kendinize haksızlık etmeyin lütfen. Sihirli parmaklarınız var. Sizin elinizden ne çıksa keyifle dinlerim ben. :)

Eyvallah dostum çok sağolasın ama inan ben kendi demomu beğenmedim,sırf adımı yazdırdım ayıp oilmasın diye o halde göndermek zorunda kaldım..İnan bir gecede hazırladım,işlerin yoğunluğundan sağlam kafayla oturup çalışamadım..

Birde her şeyi bize ait olması gerektiğini düşündüğüm için kanal kayıt yaptım,PA900 alalı 1 ay olduğu içinde tam adapte olamadım,aslında oldum ama her nedense gerekli parametreleri tam ayarlayamamış olacağımki kayıt yaptıkça bozulduda bozuldu..Yanlışlıkla quantize ile kayıta geçtiğim yerler oldu ve 3 leme ve seri geçişler mahvoldu,çok yorgun olduğum için tekrar tekrar yazmayada üşendim açıkçası..

Şimdi benim bunları söylemem boş biliyorum ama benden daha iyi bir şeyler bekleyenler olabileceğini düşündüğüm için açıkçası hayıflandım kendime..Yanlış anlaşılmasın demek istediğim olay çok farklı,kısaca öylesine yaptığım demo kayıtlarımın bile mp3 kayıtı daha kaliteli olmuş,her nedense ayarlardanmıdır yada kanal kayıttanmıdır o kaliteyi yakalayamadım..Kısaca daha iyi olabilirdi..Neyse sağlık olsun zaten çok kaliteli bir kayıtta yapmış olsaydım yinede iddialı değildim..

Ama gördümki beklentilerimin üstünde kaliteli çalışmalar yapılmış,helal olsun demekten başka diyecek sözüm arkadaşlara..

Birde her istediğimize oy verebilseydik daha iyi olurdu,sonuçta kafa kafaya olan yada birinin alt yapısının iyi olduğu veya vokal seslerinin çok iyi olduğu çalışmalar var..

Ben calismamda Tyros 5 ile kendi hazirladigim altyapinin uzerine okudum.
Once altyapiyi hazirladim sonra uzerine okudum.
Tum diger katilimcilara basarilar diliyorum.
Gayet iyi calismalar oldugu gibi arada cok ozenmeden yapilmis olanlarda var..

öncelikle bahadır arkadaşımıza teşekkürlerimi sunarak başlamak istiyorum.
Benim çalışmam hücum kayıt, canlı performansımı kaydettim, pa 900 de mp3 kayıt özelliğini kullanarak, videoya da çektim dereceye girersem paylaşıcam o hallerimi :)
eserleri dinliyorum hepsi albüm kalitesinde hemen hemen neresinden puan kıracağımı şaşırdım :) artık Bülent Ersoy gibi diyez bemollerine kadar solist namelerine kadar inceledim valla :)
Çalışmaların içinde kusursuz bulduğum ŞİRİN oldu, oyumu ona verdim. tabi bende ilk üçe girerim yani :))

ben demomu bk5 ile hücum kayıt olarak hazırladım .ritimde özellikle gitar akorları ağırlıklı seçmeye çalıştım . .ancak bundan dolayı bastığım yanlış akorlar çok belli oldu ama napalım sağlık olsun .ezgiyi ise gayet sade çalmaya çalıştım
çok güzel çalışmalar olmuş arkadaşların ellerine sağlık
ben oyumu beni vokal ve altyapı olarak ençok etkileyen şirin arkadaşımızın çalışmasına verdim....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...