• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Trakya Müzik 2014 Demo Yarışması Başladı...

Trakya Müzik 2014 Demo Yarışmasında En Beğendiğiniz Çalışma Kime Ait?

• Kullanılan toplam oy
    239
  • Anket kapatılmış .
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Trakya Müzik 2014 Demo Yarışması Başladı...

Emeği geçen bütün arkadaşlarımıza gerçekten teşekkür ederim..Özellikle Chordsolo verdiğin emekler için ayrıca teşekkürler..

Aslında bence yarışmada kaybeden ben ve bir kaç kişi dışında kimse yok çünkü hepsi gerçekten çok güzel çalışmalar olmuş..

Fakat ben ilk katılımım olduğu için oylamada hata yaptım,sandımki herkese 1 oy verebileceğiz..Bununla ilgili sadece 1 oy kullanma hakkımız olduğu belirtilmemiş..

Neyse ben Efes ve ishak arkadaşlarımızın seslerini çok beğendiğim için oyumu Efes arkadaşımıza verdim..

Ama müzikal anlamda Chordsolo,Windman,İshak başta olmak üzere ve diğer 5 kişiyede oy verecektimki olmadı.. :)

Aslında oylama sistemi bana göre biraz yanlış..Yarışmacılara 10 üzerinden istediğimiz puanı vermek bence daha sağlıklı olur diye düşünüyorum..Demolar böyle güzel olunca insan kararsız kalıyor,birine oy verdimi diğerine üzülüyor..10 üzerinden olsa çok güzel değerlendirirdim..

Emeği geçen bütün arkadaşlarımıza gerçekten teşekkür ederim..Özellikle Chordsolo verdiğin emekler için ayrıca teşekkürler..

Aslında bence yarışmada kaybeden ben ve bir kaç kişi dışında kimse yok çünkü hepsi gerçekten çok güzel çalışmalar olmuş..

Fakat ben ilk katılımım olduğu için oylamada hata yaptım,sandımki herkese 1 oy verebileceğiz..Bununla ilgili sadece 1 oy kullanma hakkımız olduğu belirtilmemiş..

Neyse ben Efes ve ishak arkadaşlarımızın seslerini çok beğendiğim için oyumu Efes arkadaşımıza verdim..

Ama müzikal anlamda Chordsolo,Windman,İshak başta olmak üzere ve diğer 5 kişiyede oy verecektimki olmadı.. :)

Aslında oylama sistemi bana göre biraz yanlış..Yarışmacılara 10 üzerinden istediğimiz puanı vermek bence daha sağlıklı olur diye düşünüyorum..Demolar böyle güzel olunca insan kararsız kalıyor,birine oy verdimi diğerine üzülüyor..10 üzerinden olsa çok güzel değerlendirirdim..
Duygularim a tercuman oldunuz oylama konusunda katılıyorum, herkese yüzde üzerinden verilebilmeli tek kişi ile sınırlı kalmamalı ve ayrıca birinci, ikinci ve üçüncü de belirlenmeli diye düşünüyorm

Moderatör tarafında düzenlendi:

Değerli arkadaşlar;
oylama konusundaki düşüncelerinizi evvelce ben de düşündüm.Aslında söylediklerinizde haklısınız.ancak bu konuda teknik olarak bazı sıkıntılarımız var.
sanırım herkese açık bir oylama yapılması konusunda hemfikiriz.fakat herkesin katılabileceği bir oylamayı vbulletin forum sisteminde ancak anket açarak uygulayabiliyorum.Birden fazla kişiye oy verdirebiliyoruz ama bunun bir derecelendirilmesi yok maalesef...Yani en beğendiğiniz kişiye vereceğiniz oy da "1" birim, ikincinize vereceğiniz oy da "1" birim...
Bu nedenle birden fazla kişiye oy vermenin de çok anlamlı olamayacağını, en azından ihtiyacımızı karşılayamayacağını düşünüyorum...bu yüzden de oylama anketini açarken birden fazla kişiye oy verilmesini engelliyorum ama teknik olarak bu mümkün.
Bunun yanında yarışmada birinci, ikinci ve üçüncü de belirleniyor, bundan öncekilerde de hep belirlendi zaten...
Durum böyle işte...:)
Fikirleriniz için teşekkür ederim...

Ch.

sevgili dostlarım arkadaşlarım. demoları dinledim ve gerçekten sitemize ve üye dostlarıma yakışır kalitede eserler sunulmuş. haliyle bir oy kullanabileceğim için bir arkadaşıma oy verdim ama lütfen yanlış anlaşılmasın her birinizin çalışması ayrı güzellikte. umarım hak eden kazanır katılımda bulunan tüm dostlarıma başarılar dilerim. ve sonuçta dostluğun kazanacağı tek yarışma bizim yarışmamızdır bu konuda iddalıyım.. sevgilerimle.

Bu seneki yarışma parçaları hakkındaki düşüncelerime gelince;
Öncelikle 5 yıldır düzenlediğimiz bu yarışmalar içinde demo kalitesi bu kadar yüksek bir yarışma daha vardı hatırladığım kadarıyla fakat bu sene gerçekten çok kaliteli çalışmalar dinliyoruz.
Tüm katılımcı arkadaşlara emeklerinden dolayı teşekkür ediyor, başarılar diliyorum.
Tüm çalışmalar çok güzel ama müzik kültürüm, alışkanlıklarım, teknik kriterlerim de devreve girdiğinde benim için öne çıkan çalışmalar ise şunlar;

cemrepolat;
kayıt kalitesi özellikle şan için yeterli olmasa da geneline bakıldığında özgün ve hoş bir çalışma, oldukça beğendim...herhalde "en umut vaad eden yarışmacı" ödülü olsa size verirdim sanırım...

efes;
hocam muhteşem bir yorumcusunuz...Bir ara Onur Akın niyetine dinledim çalışmanızı...

esraverdaer;
CubaseTR forum üyesi arkadaşımızın bu tip türkü yorumlamalarını daha evvel de çok dinledik, biz aşinayız da sizler ilk defa tanışıyorsunuz.Türkü yorumu da kız kardeşine ait. enstrümanların çoğu canlı çalınıyor ki bu çalışmayı daha değerli hale getiriyor...

nacib;
yine CubaseTR üyesi arkadaşımızın senfonik tarzda pek çok çalışması mevcut. çalışmalarındaki temaları çok beğeniyorum, tıpkı burada olduğu gibi...

My75;
Hayal ettiğiniz şeyi demoya yansıtamadığınız açıkça görünüyor, zaten kendiniz de bunu söylediniz. İyi aranje edilse de enstruman sesleri ve dengeleri çok yapay kalmış hocam, ama sizin elinizden çok kaliteli çalışmalar çıkacağına eminim...pa900 ile çok daha kaliteli çalışmalara imza atacağınızı tahmin etmek hiç de güç değil...

hasso45;
abi teknolojiyi konuşturmuşsun yine, söyleyebilecek fazla birşeyim yok...

şirin;
solist eşinizdi yanlış hatırlamıyorsam...muhteşem bir yorum elinize ağzınıza sağlık.beni en etkileyen şan performansı oldu gerçekten...

Windman1981;
Ali, açıkçası performansın beni hiç şaşırtmadı, bekliyordum zaten senden iyi birşeyler,çok güzel bir yorum olmuş, keşke seslendirseydin de, daha şık olurdu...

ishak;
Hocam sana ne demeli bilmem...bu çalışmayı. daha evvel dinlemiştik ve çok etkilenmiştim.gerçekten albüm kalitesinde aranje, ve yorum...oyumu bu çalışmadan yana kullanmasam kendimi eksik hissederdim sanırım ve bu yüzden benim oyum İshak Hocama gitti...

tüm katılımcılara bu keyfi bize yaşattıkları için hem Trakya Müzik adına hemde şahsım adına teşekkür eder, başarılar dilerim...

Ch.

kendi çalışmamız ortak bir çalışma olunca bir yorum da ona yapmak istiyorum.
sevgili Murat Hocam muhteşem bir gitar solosu performansına imza attı. kafamdakini ona sadece telefonla aktardım, "hocam şöyle bir şey düşünüyorum" diye. hani bir sipariş verirsiniz internetten kapınıza tam istediğiniz ürün gelir ya o hesap yani...:)
Adem Abi ye ricada bulunduk, "abi söyler misin" diye, saolsun bizi kırmadı, bir gecede 3 farklı kayıt alıp gönderiverdi bana. bu türkünün O'na çok yakışacağını düşünmüştüm, yanılmamışım...kayıt ilk elime geldiğinde adeta yaşanarak söylenmiş bu vokali ilk olarak entegre ettiğimde tüylerim ürperdi.
Bunlardan sonra bana sadece keyifli keyifli miks kaldı ki bu benim en sevdiğim bölümü işin...İcra edenler iyi iş çıkarınca bize de sigarayı tüttürmek kaldı...
Bu ekiple çalışmak bana çok keyif verdi, daha yapacak çok çalışmamız olacak haliyle...İyiki varlar, arada kilometreler olsa da ayrı ayrı şehirlerde birlikte müzik yapılabileceğini, önemli olanın aynı müzikal havayı teneffüs etmek olduğunu gösterebilmek büyük keyif gerçekten...

Ch.

çalışmaları can kalağıyla dinlemekte fayda var hepsi birbirinden güzel çalışmalar.

bahadır--Windman1981;---güzel açıkla malar yapılmış zaten konu hakkında hem fikiriz arkadaşlar

çok güzel çalışmalar var en sona ben kalırım herhalde :)

herkese tşk ler çalışmaları için

hayırlısı abi önemli olan çalışmaları dinlemek okadar birbirinden temiz yürekler çalışma yapmışki dinlerken insanı alıp götürüyor.

bahadır--Windman1981;---güzel açıkla malar yapılmış zaten konu hakkında hem fikiriz arkadaşlar

çok güzel çalışmalar var en sona ben kalırım herhalde :)

herkese tşk ler çalışmaları için

rahat ol usta ben varım burda sonunculuğu vermem kimseye:D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...