• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Trakya Müzik 2014 Demo Yarışması Sona Erdi...

Trakya Müzik 2014 Demo Yarışmasını Beğendiniz mi?

• Kullanılan toplam oy
    37
Cevap: Trakya Müzik 2014 Demo Yarışması Sona Erdi...

Bu arada konuyu geç açtığım için özür dilerim, izin nedeniyle dün yoldaydım bugün başına geçebildim...

Ch.

Bizler sonuclari önceden biliyordukta , illaki tarafindan tescillenmesini bekliyorduk... :D
...
Gönlüne , emegine saglik....

Yarismayi kazanan ve dereceye giren arkadaslari tebrik ederim,bana gore bu sene katilim cok az oldu,hem demo olarak hemde oy olarak,nacizane fikrim onumuzdeki yarismada yarisacak olan parcayi veya parcalari oyla secelim,yarismaci arkadaslar secilen parcayi icra etmeye calissin,ornegin ilk olarak oy birligi ile dali secelim ornekgin;turku-pop-arabesk veya sanat vs vs.muzigi gibi,sonrada bu dalda yine oybirligi ile bir parca secelim yarismaci arkadaslar bu dali ve parcayi icra etsin katilirmisiniz bilmem....en azinda oy dagiliminda haksizlik olmaz,cunku bu sene bana gore bazi arkadaslarim hak ettigi oylari alamadilar....

Yarismayi kazanan ve dereceye giren arkadaslari tebrik ederim,bana gore bu sene katilim cok az oldu,hem demo olarak hemde oy olarak,nacizane fikrim onumuzdeki yarismada yarisacak olan parcayi veya parcalari oyla secelim,yarismaci arkadaslar secilen parcayi icra etmeye calissin,ornegin ilk olarak oy birligi ile dali secelim ornekgin;turku-pop-arabesk veya sanat vs vs.muzigi gibi,sonrada bu dalda yine oybirligi ile bir parca secelim yarismaci arkadaslar bu dali ve parcayi icra etsin katilirmisiniz bilmem....en azinda oy dagiliminda haksizlik olmaz,cunku bu sene bana gore bazi arkadaslarim hak ettigi oylari alamadilar....
.................................................................................................................................
Sevgili Üstad , öncelikle sunu belirtmeliyimki demolarin hepsi birbirinden güzeldi ve kalite kokuyordu , hani bende böyle calabilsem ve söyleyebilsem diye hayiflanmamak elde degil.
..
Burada yayinlamakta ve organize etmekte olan , demolari icra eden ve okuyan , bunlari dinleyipte oy kullanan ve hatta kullanmayan tüm arkadaslarin özgür ifade bicimidir...Ayni sekilde kendi demosuna oy kullanip etik degilmis gibi gözükse bile , dürüstcedir ve etikten daha önemlidir.Pekala bir insan kendisinin icra ettigi bir demoyu en cok begenebilir... Etik olurmu acaba sorusuna ragmen medeni dürüst bir cesarettir...
...
-Herseye ragmen Adaletsiz oy dagilimindan bahsedemeyiz..Verilen oylar kisinin o günki ruh ve durum haliyle orantilidir. Oylama baharda yapilsaydi belki en az oy alan arkadasimiz , en fazla oyu da alabilirdi.. Ben yarismaya katilan arkadaslarimi tekrar can-i gönülden tebrik ediyorum...
...
Velhasil yarismanin bu sekilde devam etmesi en uygun olan bicimidir.. Tabiiki bana göre ve ayni sekilde sizde fikirlerinizi beyan ettiniz size göre...
Referenz olarak fikirlerimi destekleyen bir örnek vermek istiyorum ; Benimde üyesi oldugum baska siteler var ve hatta paylasimlar TM den daha fazla , amma o tesekkür etme zorunlulugu yokmu , sanirim herkese agir geliyor... Gönülden gelmeyen dua ve tesekkürün ne anlami olabilirki... Bende dahil olmak üzere bi seyler yaziyoruz iste , bi nevi kendimden bile utanarak....
Uzatmis olmakla birlikte kendimden bir örnek daha vermek istiyorum .. Hani insan fotograf cektirirken hep cikolata tarafini kullanirlar ya , bende öyleyim . Sonucta haberim olmadan cekilen yada ters tarafindan cekilenler en güzeli olur. Ama bu huyumdan vaz gecmem mümkünmü ?
Yarismada aranan en iyi müzisyen degil.. Arayan varsa yeri bura degil..
-
Sevgili Üstad , bu sayfada sizin düsündügünüz gibi bir yarisma düzenleyin ,ne bileyim bahar sarkilari adi altinda...Belki daha güzel bir etkinlik olur ve bizlerde sana tesekkür ederiz....
-
Bu söylemlerim tüm site üyelerine .
Hepinize saygi ve sevgilerimle :)

.................................................................................................................................
Sevgili Üstad , öncelikle sunu belirtmeliyimki demolarin hepsi birbirinden güzeldi ve kalite kokuyordu , hani bende böyle calabilsem ve söyleyebilsem diye hayiflanmamak elde degil.
..
Burada yayinlamakta ve organize etmekte olan , demolari icra eden ve okuyan , bunlari dinleyipte oy kullanan ve hatta kullanmayan tüm arkadaslarin özgür ifade bicimidir...Ayni sekilde kendi demosuna oy kullanip etik degilmis gibi gözükse bile , dürüstcedir ve etikten daha önemlidir.Pekala bir insan kendisinin icra ettigi bir demoyu en cok begenebilir... Etik olurmu acaba sorusuna ragmen medeni dürüst bir cesarettir...
...
-Herseye ragmen Adaletsiz oy dagilimindan bahsedemeyiz..Verilen oylar kisinin o günki ruh ve durum haliyle orantilidir. Oylama baharda yapilsaydi belki en az oy alan arkadasimiz , en fazla oyu da alabilirdi.. Ben yarismaya katilan arkadaslarimi tekrar can-i gönülden tebrik ediyorum...
...
Velhasil yarismanin bu sekilde devam etmesi en uygun olan bicimidir.. Tabiiki bana göre ve ayni sekilde sizde fikirlerinizi beyan ettiniz size göre...
Referenz olarak fikirlerimi destekleyen bir örnek vermek istiyorum ; Benimde üyesi oldugum baska siteler var ve hatta paylasimlar TM den daha fazla , amma o tesekkür etme zorunlulugu yokmu , sanirim herkese agir geliyor... Gönülden gelmeyen dua ve tesekkürün ne anlami olabilirki... Bende dahil olmak üzere bi seyler yaziyoruz iste , bi nevi kendimden bile utanarak....
Uzatmis olmakla birlikte kendimden bir örnek daha vermek istiyorum .. Hani insan fotograf cektirirken hep cikolata tarafini kullanirlar ya , bende öyleyim . Sonucta haberim olmadan cekilen yada ters tarafindan cekilenler en güzeli olur. Ama bu huyumdan vaz gecmem mümkünmü ?
Yarismada aranan en iyi müzisyen degil.. Arayan varsa yeri bura degil..
-
Sevgili Üstad , bu sayfada sizin düsündügünüz gibi bir yarisma düzenleyin ,ne bileyim bahar sarkilari adi altinda...Belki daha güzel bir etkinlik olur ve bizlerde sana tesekkür ederiz....
-
Bu söylemlerim tüm site üyelerine .
Hepinize saygi ve sevgilerimle :)

Sevgili abim;
guzel ve mantikli seyler yazmissinda ama bu benim fikrimi degistirmeyecek.Neden mi dersen sana acik yureklilikle yazayim;
1.olan arkadasim(tebrikler)...bana gore solistin one cikmasiydi cok guzel okumus ama muzik adina arkasinda hicbirsey yoktu,boyle solisti olan herkez heryerde isyapar ve muzisyenin kurtarir(benim bakis acim bu)
2.olan arkadasimiz(tebrikler).piyasada md si olan bir sarkiyi birebeir kopya edip katildi,emegine saglik zaman harcamis ,sanki uyeler ilk defa dinlemis gibi super olmus gibi yorumlarda bulundular, onlarin secimidir birsey diyemem

Digerlerine gelince;Baron nickli adem abimiz ciddi rahatsizligina ragmen okumus,bahadir hoca muzigi muzik gibi calmis akoru,ritmi accup.kadar bence cok az oy aldi.
Atb muzik nickli+Sefa muzik nickli +my75 nickli ve adnin hatirliyamadigim butun ardaslar aslanlar gibi calmislar okumuslar,bence hak ettikleri oylari alamadilar.Ben bu arkadaslarin avukati degilim tamamen sahsi gorusumdur ama katilirsiniz ama katilmazsiniz.Sadece oy vermede gruplasma oldu,ben onu bilirim.Zaten kimse elestirleri kabul edemiyor,hep iyi olmus ,super olmus yazman lazim.Zaten yorumlarin altindaki tesekkur butonundan anlarsiniz.
Saglickla....

Sevgili kardesim , öncelikle yazimi üzerine alinip sitem göstermedigin icin tesekkür ederim... Gelelim konuya , bende oy kullandim ve acikcada söyleyebilirimki benim oyum " sirin " nick li üye ye gitti . Karari verecek olanlar en nihayetiyle , demo nun son ve bütün haliyle kulagina gittigi dinleyicilerdir. Bu yarismada bildigim kadariyla her hangi bir kriter yoktu . Inan bana hicbirini de tanimam . Bazilari kullandigi kaliteli aletle , bazilari kaliteli müzik programlariyla ve bazilari güzel sesiyle daha ön plana cikabilir , bu konuda hemfikirim seninle....... Bunlari bir araya getirip sunmak kaliteyi gerektirir...
Özür dileyerek söylüyorum , 50-60 bin üyesi olan bir sitenin guruplasarak birinciyi belirleyecegini aklim almiyor.
Emek konusuna gelince eminim bahsettigin arkadaslar daha cok emek sarf etmislerdir ve biraz daha da kaliteli müzisyenlerdir... Varsayim böyle olsa dahi bu sonucu degistirmez... Bir arkadasimiz yazmis , seneye görsellikte olsun demis ; hamenna olsun . Seninde teklif ettigin gibi ayni parca okunsun . Kimbilir belki katilimci sayisi daha da artar , tamam olsun ama bir daha ki seneye olsun...
Yarismaya katilipta üzülen arkadaslarimiz da olmustur sartlar esit degildi diye . Ama böyle bir kriter yoktu zaten . Bosuna üzmesinler kendilerini ve bunu adaletsizlik olararak düsünmesinler...
Birbirimizi rencide etmemeye özen gösterelim ve herkes düsüncelerini rahatlikla yazip söyleyebilsin..
Sevgili kardesim sevgi ve saglicakla....

Digerlerine gelince; .................. nickli ve adnin hatirliyamadigim butun ardaslar aslanlar gibi calmislar okumuslar,bence hak ettikleri oylari alamadilar.Ben bu arkadaslarin avukati degilim tamamen sahsi gorusumdur ama katilirsiniz ama katilmazsiniz.Sadece oy vermede gruplasma oldu,ben onu bilirim.Zaten kimse elestirleri kabul edemiyor,hep iyi olmus ,super olmus yazman lazim.Zaten yorumlarin altindaki tesekkur butonundan anlarsiniz.
Saglickla....

Biz nasıl çaldık, kediler gibi mi çaldık. :) Kimisi demosunu en pahalı orgla yada en teknolojik bir müzik programı ile, veya kimisi ise canlı enstrümanlarını kullanarak yapmış. Eee şimdi buda haksızlık değil mi o zaman. Bende netten dinlediğim canlı enstrumanlarla yapılmış bir enstrumantali taklit ettim. Md veya altyapı değil. Klavyem ile sanal enstrumanlar ile ne kadar yapılabilecek ise enstrumantal yorum kattım. Kimisi casio at1 ile çalmış buna ne diyeceğiz. Sonuçta bu beste veya aranje yarışması değil. Demo yarışması. Gruplaşma cümlenize ise hiç katılmıyorum. Bu şekilde düşünebilirsiniz. Sonuca ben çok ta takılmıyorum. Amacımız kendi aramızda bir sosyal faaliyet icra ederek biraz kulağımızı şenlendirmekti. Sidik yarışı değil. Herkeste bunu kabul ediyor zaten. Burada en iyi müzisyeni seçtik gibi bir durumda söz konusu değil. Eleştri kabul etmiyor derken ne dediniz eleştriyi kabul etmeyenin kendi yaptığını daha çok beğenenin burada işi ne. Çaldığını oturup evde hep kendi dinlesin o kişiye o yeter. Herkesin oy verme kriteri farklı. Buna da saygı duymak lazım. Ancak kusura bakmayın siz hem bizlere hem de bizlere oy verenlere saygısızlık etmişsiniz. Ben bu şekilde nitelendiriyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Yarışmanın formatında eksikler olabilir. Oylama da Bahadır abinin de belirttiği gibi sistemsel yazılımsal kaynaklı kısıtlamalar var. Barış Aksüt hocam bunlar için çözümleriniz ve önerileriniz gayet güzel. Seneye bunlar dikkate alınır. Kurallar yeniden belirtilir. Katılan katılır, beğenmeyen ne yarışmaya ne de oylamaya katılmaz. Ben halen bu konulara çok takılmıyorum. Takılanları da anlamıyorum lütfen yanlış anlaşılmasın. Herkes herkesi tanıyor bu forumda. Kaç senedir bu sitedeyiz. Kim neyi nasıl yapıyor hepimiz biliyoruz. Sonuçta yarışma bizim gibi amatör ruhla müzikle uğraşan insanlar için güzel bir müzik ziyafeti oldu. Herkes dinlediklerinden memnun. Kim neyi nasıl yapmış beni ilgilendirmiyor. Tabi bu da benim fikrim. Sonuç ise hiç önemli değil. Sonuncu da olabilirdim. Bundan da onur duyarım. Medeni cesaretimi gösterek böyle bir organizasyona katıldığım için.

Moderatör tarafında düzenlendi:

çok çok üstün bir müzisyen olsak şimdi burada yorum yazacak zamanım olmazdı yada farklı işlerle uğraşırdım benki sabahın 7 sinde kalkıp 40 km yol uzaklıkta ilçede bulunan devlet dairesine işe gidiyorum öğleden sonra 13 km uzaklıkta başka bir resmi daireye geçici görevle gidiyorum hergünüm bu şekilde mesleğim harita kadastro hobi amaçlı evde ruhumu ve kendimi mutlu etmeye çalışıyorum 3 yıldır sahne ve programları bıraktım hiçbir zaman bir yarış içerisindede olmadım herkese elimden geldiğince bilgim doğrultusunda yardımcı olmaya çalıştım halada çoğu zaman başkaları için yorgun olsamda bişeyler yapmaya çalışıyorum bu benide başkalarınıda mutlu eder bence burada saplanıp kalınacak farklı düşünceler içerisine girilecek bir konu yok katılanlar memnun dinleyenler memnun herkesin farklı beklentileri olabilir fakat ortak bir paydada buluşamayacaksak birşeyler yapmanın ne önemi varki herkese duyarlılığından ötürü teşekkür ederim ...Hüsnü KAYA...

Sevgili abim;
guzel ve mantikli seyler yazmissinda ama bu benim fikrimi degistirmeyecek.Neden mi dersen sana acik yureklilikle yazayim;
1.olan arkadasim(tebrikler)...bana gore solistin one cikmasiydi cok guzel okumus ama muzik adina arkasinda hicbirsey yoktu,boyle solisti olan herkez heryerde isyapar ve muzisyenin kurtarir(benim bakis acim bu)
2.olan arkadasimiz(tebrikler).piyasada md si olan bir sarkiyi birebeir kopya edip katildi,emegine saglik zaman harcamis ,sanki uyeler ilk defa dinlemis gibi super olmus gibi yorumlarda bulundular, onlarin secimidir birsey diyemem

Digerlerine gelince;Baron nickli adem abimiz ciddi rahatsizligina ragmen okumus,bahadir hoca muzigi muzik gibi calmis akoru,ritmi accup.kadar bence cok az oy aldi.
Atb muzik nickli+Sefa muzik nickli +my75 nickli ve adnin hatirliyamadigim butun ardaslar aslanlar gibi calmislar okumuslar,bence hak ettikleri oylari alamadilar.Ben bu arkadaslarin avukati degilim tamamen sahsi gorusumdur ama katilirsiniz ama katilmazsiniz.Sadece oy vermede gruplasma oldu,ben onu bilirim.Zaten kimse elestirleri kabul edemiyor,hep iyi olmus ,super olmus yazman lazim.Zaten yorumlarin altindaki tesekkur butonundan anlarsiniz.
Saglickla....

bu son yazdıklarınıza katılıyorum, ilk yazdıklarınıza katılmıyorum yani bir kaç müzik belirleyip onu icrası yapılsın şeklindeki görüşe çünkü benim kendime has özgü tarzım var onun dışına çıkmam mesala ve ben kendi güfte ve bestemle katılacaktım ama henüz zamanı değil dedim ve gün gelecek kendi bestelerimle katılmayı düşünüyorum.
Buradaki yarışma tamamen eğlence mantıklı yoksa değerleme ve puanlama yapacak kişinin müzikal anlamda çok iyi birikimi olması gerekir bunun içinde toplumsal ve kültürel değerlerde dahildir çünkü bana göre müzik toplumun yapısının sanata yansıyan halidir toplumun nabzını tutamayan bir kişi ne sanatçı olabilir ne de sanatçıyı eleştiren bir jüri... Elbistanlı birinci şirin hemşerimi de tebrik ediyorum sesi çok güzeldi.