• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

türkiye için yeni bir org tasarlanıyor...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: türkiye için yeni bir org tasarlanıyor...

Bu gizem adamı hallerine her daim tav oldum bu firmaların...
Görüş sorarlar, markayı gizli tutun, asla söyleyemeyiz...
Allemi cihan olsalar umurum değil yahu...!

umarım bu proje iptal olmaz.. 4-5 ay önceden haberim vardı bu projenin içinde çok değerli arkadaşlar var, bildiğimizi unutturacak özelliklerde var..şimdilik bende konuşamıyorum, bekleyip görecez inşallah

Bu gizem adamı hallerine her daim tav oldum bu firmaların...
Görüş sorarlar, markayı gizli tutun, asla söyleyemeyiz...
Allemi cihan olsalar umurum değil yahu...!

bu olacak diye birşey yok ki sadece bir yoklama belkide yapmazlar... şimdi bu firma yetkilisi adını açıklarsa firmayı açıklarsa yarın öbür gün bu projeden vazgeçilirse ne olur... bu seferde hani ne oldu yapmadılar polimiği çıkar ortaya bekleyip göreceğiz... ayrıca kimse bana sen ortalığı yokla bakalım demedi ben bunu kendim yaptım daha öncede yapılmıştı böyle anket tarzı şeyler... ben fikir olsun belki bir kaç değişik tez ortaya atan çıkar diye düşündüm... az çok bir orgtan ne beklediğimizi hepimiz biliyoruz... ben şimdi başlıklar halinde bir yazı yapacağım ve adama vereceğim o ne yapar ne yapmaz bilemem... zaten benim böyle bir proje içinde olmam mümkün değil teknik açıdan ben sadece eğer istenirse birkaç kişinin ismini verebilirim...

yrıca fikrimi sorarsanız piyasa da böyle bir cihaza gerek yok... yeterince var ve hatta hatta fazlası var müzikte ne gibi yenilikler olduda cihaza ihtiyaç duyuldu ekliyeceklerse DJ soundu eklesinler başka birşeye gerek yok... hem bırakalım bakalım yapsınlar ne yapacaklar... YAPMAYIN UĞRAŞMAYIN MI DİYELİM ADAMLARA

Neyi araştırıyorlar anlamadım. Bilmiyorlarsa ben yadımcı olayım, sağlam olsun, tuşesi iyi olsun, kullanıcıya açık olsun, pitchbend'i iki günde bozulmasın, panel üzerinden her türlü kontrol mümkün olsun, ekranı geniş olsun, en az üç upper olsun, hepsinin ayrı ayrı açma kapama ve ses seçme düğmeleri panelde olsun, ritim, chord, bass, ve upperlerin ayrı ayrı volume sürgüsü olsun, ayıca birde yatay sürgü olsun ve direkt style - uppers balansı yapsın, bir kaç tane adreslenebilir düğme olsun, modülasyon seçenekleri sınırsız olsun, pedal ile her türlü kontrol mümkün olsun, hem sample hem osilatörler olsun, audio ritim okusun ve düzenlesin, ses, ritim ve genel edit fonksiyonları çok geniş olsun, ses motoru ve sample board'u 10 numara olsun, ram, rom, hafıza sorunu olmasın, birden fazla usb portu olsun-birine direkt hard disk, diğerine usb takalım yada ne istersek onu takalım, efektleri çok kaliteli ve en ince ayrıntısına kadar müdahale edilebilir olsun, mikrofon girişi ve vokalizeri olsun, şarkı sözleri mididen bağımsız okuyabilsin-tempoya göre yada bizim belirleyeceğimiz hızda ilerlesin, repertuar programı içinde olsun-hatta ilgili şarkıya ritim ses ve çeşitli ayarlar atayabilelim, internet bağlantısı olsun-bir portalı olsun ve her türlü nevaleyi anında direkt cihaza indirebilelim, tüm samplelar yeni kayıt ve en yüksek kalite olsun, bar, düğün, restoran, cafe, home studio gibi ortama uygun ayarları, seslei ve ritimleri saklayabileceğimiz farklı modları olsun, sınırsız ses ve ritim çalışması yapılsın, en az altı adet one touch olsun, tûm bankaları türk olsun, bir bankada batı ve world olsun, tasarımı güzel ve yakışıklı olsun, sn olarakta hafif ve kar marjı düşük olsun. inanın ki günümüz şartlarında bunların hepsi kolay işler.

Neyi araştırıyorlar anlamadım. Bilmiyorlarsa ben yadımcı olayım, sağlam olsun, tuşesi iyi olsun, kullanıcıya açık olsun, pitchbend'i iki günde bozulmasın, panel üzerinden her türlü kontrol mümkün olsun, ekranı geniş olsun, en az üç upper olsun, hepsinin ayrı ayrı açma kapama ve ses seçme düğmeleri panelde olsun, ritim, chord, bass, ve upperlerin ayrı ayrı volume sürgüsü olsun, ayıca birde yatay sürgü olsun ve direkt style - uppers balansı yapsın, bir kaç tane adreslenebilir düğme olsun, modülasyon seçenekleri sınırsız olsun, pedal ile her türlü kontrol mümkün olsun, hem sample hem osilatörler olsun, audio ritim okusun ve düzenlesin, ses, ritim ve genel edit fonksiyonları çok geniş olsun, ses motoru ve sample board'u 10 numara olsun, ram, rom, hafıza sorunu olmasın, birden fazla usb portu olsun-birine direkt hard disk, diğerine usb takalım yada ne istersek onu takalım, efektleri çok kaliteli ve en ince ayrıntısına kadar müdahale edilebilir olsun, mikrofon girişi ve vokalizeri olsun, şarkı sözleri mididen bağımsız okuyabilsin-tempoya göre yada bizim belirleyeceğimiz hızda ilerlesin, repertuar programı içinde olsun-hatta ilgili şarkıya ritim ses ve çeşitli ayarlar atayabilelim, internet bağlantısı olsun-bir portalı olsun ve her türlü nevaleyi anında direkt cihaza indirebilelim, tüm samplelar yeni kayıt ve en yüksek kalite olsun, bar, düğün, restoran, cafe, home studio gibi ortama uygun ayarları, seslei ve ritimleri saklayabileceğimiz farklı modları olsun, sınırsız ses ve ritim çalışması yapılsın, en az altı adet one touch olsun, tûm bankaları türk olsun, bir bankada batı ve world olsun, tasarımı güzel ve yakışıklı olsun, sn olarakta hafif ve kar marjı düşük olsun. inanın ki günümüz şartlarında bunların hepsi kolay işler.

20 milyar isterler artık böyle bir cihaza:D Aslında kullanıcıya tamamen açık içinde sadece real drums ve perkisyonları olan en az 8gb bomboş alet versinler buyrun içini siz doldurun desinler,herhez kafasına göre takılsın:D

Yamaha s950 ve s750 yi çıkardı tabi bu serinin birde oryantal modeli olması lazım herzamanki mantığa göre ve olacak modelde şu:
yamaha or750 ismi kabak gibi açık pitch bend a2000 gibi olur büyük ihtimalle emo usb ile çalışır gerisi s750 nin batı ritim sesleri azaltılıp oryantal seslerle donatılmış halidir bu kadar açık:)

Herkesin istekleri belli ve net. En önemli özellik; alet tamamen açık olmalı. En az 64, yada 128 mb sample hafıza olmalı. Pitchbend muhakkak sağ, sol olmalı. Kasa gösterişli ve sağlam, ağırlığı az olmalı. Tuşeleri oyuncak org gibi olmamalı. Microfon girişi ve vocalizer olmalı. Efectlerde muhakkak phazer olmalı. İsmi efsane olmaya yatkın ve ağzı doldurmalı. Kasa rengi sıradışı olmalı, dandik plastik siyah yerine, füme yada sedefli beyaz gibi çarpıcı bir renk olmalı. Kendi hoparlöründen düzgün ses alınmalı, yani Höparlörleride güçlü olmalı. Bunlar daha uzar gider ama en önemlisi açık olsun ve pitcbend sağ sol olsun gerisi zaten olur...

Birde arkadaşlar tahminde bulunmuş, Yamaha daha önce bunu OR700 ve A2000 le yapmıştı. ve artık Yamahanın Türkiye' yi düşündüğü falanda yok. Can beyle çalışmayı bırakarak en büyük aptallığı yaptılar zaten. Rolandın aleti, BK5 devam ediyor ve çalışmalar sürüyor yani Rolandda değil. Korg' un bunu yapmasına zaten gerek yok, istenilen aletleri mevcut. Geriya sadece Ketron kalıyor ama, oda Audya ya bir seti tam 5 senede zor çıkartarak tüketiciyi nasıl düşünüğünü gösterdi hiç ihtimal vermiyorum Ketrona. Benim Tahminim gülmeyin ciddiyim, Pirhana yada Medelli yönünde, hatta casıo bile olabilir. Can bey bir tüyo vermişti, başka bir firma ile anlaştım diye, hatta, A300 e falan yeni çalışma yaparken birşey yazmıştı, Yamaha ile işim bitti bundan sonra çalışmalarım başka markalara gelecek demişti, sırada başka markalar var demişti, hatta Medelli bile olabilir demişti. Böyle bir süprize herkes hazırlıklı olsun....

Milleti sömürmeyi bıraksınlar.Yok Türk orgu Yok İran orgu.PC gibi boş bir makine yapsınlar biz onu doldururuz.Çoğu kişi zaten fabrika seslerini ve ritmlerini kullanmıyor.Orgun parça parasının 3 katını sayıyoruz aletlere.

bu konu keyfi açılmış bir konu gibi geldi büyük bir firma böyle ismim açıklanmasın gibi muammalı proje içine gireceyini zanetmiyorum ama yinede kulanacagınız orgun ne gibi özelliklere sahip olmasını istersiniz adına iyi bir yaklaşım tarzı herkes fikrini söylemesi gayet güzel benim fikrim türkiyede bu kadar baglamacı kanuncu kemancı baas gitarcı solo gitarcı percuyoncu zurnacı varken zurnası baglaması güzel org aramak bence çag dışı artık üç beş arkadaş yanyana oturup canlı müzik yapmanın keyfine varmak lazım ziira yeter artık içi boş kutulara binlerce lira verdiyimiz bizler böyle doyumsuz oldukca bunlar ayda bir org yaparlar halbuki sahnenin stresi yanındaki orkestra arkadaşlarınla yardımlaşmayla konuşmayla gırgır şamata içinde atılır ben farfisa istiyorum arkadaşlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 18 66.7%
  • Kararsızım

Oy: 7 25.9%
  • Hayır

Oy: 2 7.4%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri