• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

türkiye için yeni bir org tasarlanıyor...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: türkiye için yeni bir org tasarlanıyor...

yasalhaydut serkan hoca her konuda olduğu gibi konudada hakikati söylemiş .fakat konu başka yerlere çekilip tiye alınmış .
böyle bir çalışma olduğu doğrudur. bizede bu çalışmayı yapanları desteklemek düşer .zaten hiç bir firma kimsenin boğazını sıkıp illa bu orgu alacaksın demiyor. çalışmasını beklentilere göre yapar piyasaya sürer gerçekten iyi bir çalışma ortaya çıkarsa millet gerekli değeri verir zaten

Konuya yapılan yorumlar tam komedi :)

Yorumlar bu sitede takılanların ne kalitede müzik yaptığını tam olarak ortaya koyuyor. :)

Serkan abi boşa çaba harcıyosun bizim milleti doyuramazsın, Or700 tanıtımı esnasında üstad Mehmet Doğdu'nun müthiş bi lafı vardı; "50 tane ritim veriyoruz, 'abi daha yok mu' diyor, kardeşim bunlara 350 tane de versen 'abi 10 tane daha yok mu' derler" Durum aynen budur.

Herkes VST plugin deyip duruyor. Hayatında sahnede VST plugin kullanabilmiş olan var mı aranızda? Millet VST plugin'i ses formatı felan zannediyor sanırım. Vallahi komedi.

Şimdi Türkiye için yapılacak klavye için talepler toplanıyor ya, millet uçuyor "4GB ram olsun" "yetmez 8GB ram olsun" Sen sor bakalım bir, piyasadaki tüm Türk sample'larını toplasan 8GB ediyor mu diye? Ben söyleyeyim, toplasan sample edilmiş 2GB ham data yok 2GB! Herkes onun bunun USB setlerinden Exboard'larından kartlarından çektiği sample'lar ile set yapıyor ama olay talebe geldiği zaman "8GB ram olsun abi" diyor. EMOlar Baykallar Cüneyt Ertaçlar AR-GE'sini yatırımını yapıp sample kaydetsinler, bizimkiler de 8GB RAM'ini doldursun. Ayrıca işin bir diğer komik boyutu, astronomik boyutta RAM talepleri olan arkadaşlar da hani bu alet yapılıp satın alsalar "Niye bu alete set yapan yok" diye konu açacak ilk sıradaki adamlar.

İşin farklı bir boyutuna da gelmek istiyorum. Siz dünyadan bir haberken, aklınız fikriniz "büyük RAM olsun bol bol zurna atalım elektro atalım" modundayken, LIONSTRACS isimli bir firma, bu hayallerinizdeki cihazı bundan tam 5 sene önce yani 2008'de yaptı. 64GB'a kadar RAM desteği sunan, VST plugin okuma özelliğine sahip ve Linux tabanında AMD işlemci ile çalışan bu cihaz, bir müzisyenin ömrü boyunca olabilecek tüm taleplerini karşılayabilecek kapasitede bir aletti. Ama bizim müzisyenimiz o yıllarda "pa80'in mi elektroları daha iyi mi pa800'ün mü" tartışmasıyla meşgul olduğu için bu LIONSTRACS cihazların adını bile duymadı. Son duruma bakalım; LIONSTRACS firması müzik işinden gerekli kazancı sağlayamadığı için şuanda arabalar için bluetooth kapı sistemi ürünleri satıyor. Kendi sitelerine girip bakabilirsiniz.

İşin özü, Amerika'yı yeniden keşfetmeye gerek yok. "8GB ram isteriz" diyen arkadaşlar, VST plugin okutmak isteyen arkadaşlar buyursunlar LIONSTRACS satın alsınlar, 64GB ram'e istedikleri sample'ı atıp istedikleri VST'yi okutabilirler. Ama satın almazlar biliyorum, çünkü onlar için herkes satın alacak; birileri set yapacak sonra bizimkiler seti alıp aletine atıp keyfine bakacak. Kimsenin kullanmadığı cihazı kullanmaya cesaret eden sayısı çok çok az; hazıra alışmış millet.

Mesajıma son verirken, özet olarak Türk kullanıcılarının istedikleri cihazın özetini aşağıya ekliyorum;

- 37 ekran TV büyüklüğünde dokunmatik ekran
- 128GB DDR3 RAM
- Batı ritimleri sesleri olmayacak yer kaplamayacak
- 200 adet çiftetelli, 300 adet 2/4 ve 180 adet 9/8 ritimi olacak. Ayrıca her ay UPDATE'ler ile 250'şer ritim yayımlanacak.
- Her ritimde 16 varyasyon 32 atak 8 intro ve 64 ONE TOUCH ses datası olacak.
- Cihazın üstüne kısayol tuşu olarak "ELEKTRO" "ZURNA" "EDI ZURNA" ve "KLARNET" tuşları konacak.

Saygılarımla.

bu sitedeki değerli arkadaşları aşağılarcasına yazmış olduğun bu yazıyı gençliğine vermek gerek,SİTEDEKİLERİN KALİTESİNİ SORGULAMAK SANA VEYA BANA HİÇ KİMSEYE DÜŞMEZ, BABANDAN BÜYÜK ABİLERİMİZ VAR BU SİTEDE SAYGILI OL ! gerçekten yakışmadı .. herkes ekmeğinin derdinde, bilmediği cihaza niye rızkını yatırıp medet beklesinler? bazı şeyleri bilmek insanları küçümsercesine bu şekilde konuşmak değildir emir,

konuya dönecek olursak gerçekten böyle bi proje var ama yapılır mı raftamı kalır orası mechul.. biribirimizi lütfen kırmayalım arkadaşlar, müzisyen insan alçak gönüllü ,anlayışlı olmalıdır. en ufak bi konuda biribirimize saydırıyoruz

yav alemin üreteceği bir org için ne diyeceğim... onlar üretiyor biz paraya verip alıyoruz... ne yaparlarsa yapsınlar bizi ne ilgilendirir... kalp kıracak ya da kırılacak bişey yok... ben bunlara aldırmam isteyen istediği gibi eleştirebilir önemli değil hatta eleştirileri severim bu hoşuma da gider...

neyse gelelim mevzuya ben oraya gittim o yetkili kişi ilede 5 dakka ayak üstü görüştüm... bana sadece türk kullanıcısı ne ister diye sordular oranın ceosumu nedir oda tercüme etti... bende şunları söyledim... 1- türkiyeye özgü orgun kendi üzerinde orginal sesler ve ritimler 2- kolay kullanım 3- sağlam bir kasa deck bir cihaz 4- sağlam bir pitch-bend 5- ram ıaçık bir alet 6- büyük ve dokunmatik ekran... bunları söyledim... buradaki temsilci teknik bir adam değil oda ceo gibi bişey türk olanda ceo zaten... bunlar işin idari yöneticileri cihazlardan anlamıyorlar... biz orda CL5 YAMAHA DİGİTAL mikserin kullanım seminerindeydik ve 7 saat sürdü youtube dende canlı yayınlandı... ben oraya YILMAZ YENİYOL adında bir tonmeister tarafından davet edildim... ve bu proje YAMAHA nın projesidir... yapılacağıda meçhuldür... ayrıca kimse beni oraya özelde çağırmadı ve yamaha nında bana ihtiyacı yok... ben zaten böyle bişeyde demedim... benim orglar umrumda bile değil hiçte değer vermiyorum zaten benim ilgi alanım ses sistemleri mixerler anfiler hoparlörler ses işlemcileri ben bunlara kafa yoruyorum zaten önemli olanda bunlar orglar değil...

valla kızdırmayın beni ararım o japonu yapmayın bize org morg derim onlarda beni dinler :D

Arkadaşlar konuyu kişiselleştirmeden devam edersek sevinirim, aksi takdirde konuyu kapatmak zorunda kalacağım...

Ch.

Can BAŞAR hoca biliyordu halbuki nasıl bir cihaz istediğimizi.

bu sitedeki değerli arkadaşları aşağılarcasına yazmış olduğun bu yazıyı gençliğine vermek gerek,SİTEDEKİLERİN KALİTESİNİ SORGULAMAK SANA VEYA BANA HİÇ KİMSEYE DÜŞMEZ, BABANDAN BÜYÜK ABİLERİMİZ VAR BU SİTEDE SAYGILI OL ! gerçekten yakışmadı .. herkes ekmeğinin derdinde, bilmediği cihaza niye rızkını yatırıp medet beklesinler? bazı şeyleri bilmek insanları küçümsercesine bu şekilde konuşmak değildir emir,

Yazılan yazıda kimseyi aşağılama filan yok. İnsanlar gelip düşüncelerini söyleyecekler bunu yaparkende mizahi bir yaklaşım içinde olacaklar fakat yapmayacakları tek bir şey var ; Sana gelip sormayacaklar ne yazıp ne yazmayacaklarına ...

Arkadaşlar konuyu kişiselleştirmeden devam edersek sevinirim, aksi takdirde konuyu kapatmak zorunda kalacağım...

Ch.

v bahadır zaten pek faydalı bişey de olmadı bu başlık... iyiki bu orgları biz yapmıyoruz valla yoksa biz yapsak kan gövdeyi götürecek :D

v bahadır zaten pek faydalı bişey de olmadı bu başlık... iyiki bu orgları biz yapmıyoruz valla yoksa biz yapsak kan gövdeyi götürecek :D

Allah muhafaza:D

Yazılan yazıda kimseyi aşağılama filan yok. İnsanlar gelip düşüncelerini söyleyecekler bunu yaparkende mizahi bir yaklaşım içinde olacaklar fakat yapmayacakları tek bir şey var ; Sana gelip sormayacaklar ne yazıp ne yazmayacaklarına ...

bana sorulur yada sorulmaz, siz kabul edebilrisiniz belki yazıları ..alışkınsınızdır belki ;) değerli arkadaşlar bu tür mevzulardan soğuyor siteden.. sizin üslubunuzda hoş değil, ben kırıcı olmadım . insanları yargılamak ne sana! nede hiç kimseye.. lütfen taraf olmayın objektif şekilde yazıları süzgeçten geçirin sakin kafayla her satırında aşağılama mevcut..

bana sorulur yada sorulmaz, siz kabul edebilrisiniz belki yazıları ..alışkınsınızdır belki ;) değerli arkadaşlar bu tür mevzulardan soğuyor siteden.. sizin üslubunuzda hoş değil, ben kırıcı olmadım . insanları yargılamak ne sana! nede hiç kimseye.. lütfen taraf olmayın objektif şekilde yazıları süzgeçten geçirin sakin kafayla her satırında aşağılama mevcut..

Ben ne yazdım hala sen ne yazıyorsun... Objektif olmayı senden mi öğreneceğiz? İnsanları yeri gelecek, yanlışları söylemek yargılamaksa yargılayacağız tabiki. İnsanlara hüküm vermiyoruz yanlışları söyleyeceğiz tabiki. İsteyen istediği anlamı çıkarır.

Senin gibi insanlar sadece polemik üretirler boş ve saçma sözlerle insanların vakitlerini gasp ederler. İyi niyetiyle konu açmış insanları bile yaptıklarına yapacaklarına pişman ederler.

Konu zaten açıklığa kavuşmuş şu an için kilitliyorum konuyu... Gerekirse tekrar açarız ...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 18 66.7%
  • Kararsızım

Oy: 7 25.9%
  • Hayır

Oy: 2 7.4%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri