• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland Bk-5 Soru - Cevab Kısmı

Re: Cevap: Roland Bk-5 Soru - Cevab Kısmı

Exit'a basarak geçiyorsunuz değil mi.

evet exit ile geçiyorum ama ekranda 4-5 saniye kalması gereksiz bence. 1sn. kalsa hatta ona bile gerek yok elimi tempo dan çektiğim anda gitse daha iyi olacak..

Cevap: Roland Bk-5 Soru - Cevab Kısmı

bk 5 de LWR tutma volümünü nereden ayarlıyoruz ayrıca ben ritim yazdığımda ön izleme yapamıyorum ses cıkmıyor

bk 5 de LWR tutma volümünü nereden ayarlıyoruz ayrıca ben ritim yazdığımda ön izleme yapamıyorum ses cıkmıyor

bk5'de performas sesleri üç kanaldan oluşur 1.up 2.up ve LWR. yani her permormans sesinde LWR ayarları yapman gerek. Seçtigin performans sesinden sonra menü + performans ayarları + karşına çıkan klavye bölümü üzerine enter basıp tekerlegi saga çeviriyoruz LWR sayfası burada. Buradan LWR ayarlarını yapabilirsin. Kaydetmek için list tuşuna bas buradan dosya seç ve WRITE tuşuna basıp kaydet.

Arkadaşlar selam, bu aralar biraz orgtan ritim çalmaya bakıyorum.
-Drum kit ve perkusyon kitlerinden istediklerimi alarak yeni bir kit oluşturmak istiyorum. Bu mümkün mü?
-Drum kitleri ayarlarken, birim elle ritim çalmak bir elle de bas gitar çalmak mümkün mü? pa600 qt ile bu şekilde çalınabildiğini duymuştum.
Teşekkürler

mürhen bey değerli çalışmalarınız için teşekkür ederim çok başarılı buluyorm roland bk 5 aldım sesler mükemmel cihaz kaliteli tuşlar sağlam bu ayarlamalara alışmak lazım biraz zaman gerekiyor one touch ses atamadan sonra ritim değişince sesler değişiyor açıklamanızı türkçe menüye göre yapmanızı rica edebilirmiyim lütfen çünki artık versiyon yükseldi ve cevapların türkçe menüye göre olması gerekiyor başarılarınızın devamını diliyorum.

mürhen bey değerli çalışmalarınız için teşekkür ederim çok başarılı buluyorm roland bk 5 aldım sesler mükemmel cihaz kaliteli tuşlar sağlam bu ayarlamalara alışmak lazım biraz zaman gerekiyor one touch ses atamadan sonra ritim değişince sesler değişiyor açıklamanızı türkçe menüye göre yapmanızı rica edebilirmiyim lütfen çünki artık versiyon yükseldi ve cevapların türkçe menüye göre olması gerekiyor başarılarınızın devamını diliyorum.

menü+genel+one toch tutma= buradaki seceneklerin hepsini ON konuma getir. Bu Uygulama kilitlemedir.mantıgı kavradıgında kullanım isteginize göre degiştirebilirsiniz.

jet.to.jet.67 arkadaşım öncelikle cevabın için çok teşekkür ederim ben org çalma konusunda çok profesyonel sayılmam mesela sol el ile akort basmayı bilmiyorum ve piano kursuna yazılmayı düşünüyorum birde küçük bir problem orgda çok fazla ritim var bu ritimleri seçerek ve bunlara one touch sesleri ekleyerek ayrı bir klasöre kaydedebilirmiyim her şarkı için ses ve ritim arıyorum tekerlekten cahilce bir soru ise kusura bakma teşekkür ederim.

jet.to.jet.67 arkadaşım öncelikle cevabın için çok teşekkür ederim ben org çalma konusunda çok profesyonel sayılmam mesela sol el ile akort basmayı bilmiyorum ve piano kursuna yazılmayı düşünüyorum birde küçük bir problem orgda çok fazla ritim var bu ritimleri seçerek ve bunlara one touch sesleri ekleyerek ayrı bir klasöre kaydedebilirmiyim her şarkı için ses ve ritim arıyorum tekerlekten cahilce bir soru ise kusura bakma teşekkür ederim.

öncelikle usb.ne bos klosör aç. Bilgisayardan yapabilirsin. Sonra klosore atmak istedigin ritmi seç.menü+tekerlek ile makeup tools üzerine gel. Enter il aç. Karşına seçeneklerden kaydet çıkacak üzerine gel ve enter.e bas.karşina usb.ndeki doslalar çıkacak. Açtıgın klosörün üzerine gel enter ile aç. Sonra write tuşuna 2defa bas. Ritim bu klosere kopyalanmış olacak. Sonra list tuşuna ardından menü tuşuna bas karşına çıkan seçeneklerden .yeni liste yap. Üzerine gel. Entere bas. Sonrada write tuşuna bas. Yeni ses klasörü açmış olacaksın. İstedigin sesleri buraya atıcaz. Nasılmı. Örnek katip 20 ses dosyasını açalım. Buradan begendigin sesi enter.le. Sonra buradan çık. Açtıgımız ses dosyasina gel ve enter ile aç. Sonra wrte tuşuna bas sesin adını degiştirmek iştiyosan buradan degiştirebilirsin. Sonra wrte tuşuna tekrar bas ses açtıgın klosere kopyalanmış olacak. Bengendigin sesleri buraya at. Sonra one touch seslerini ritim üzerine buradan atayabilirşin.

jet.to.jet.67 arkadaşım sana nasıl teşekkür etsem azdır artık roland ı aramama gerek kalmadı sanırım keşke ankarada olsaydın inan bana bilmemezlik inan insanı herşeyden bir anda soğutabiliyor eminim bu org da daha bilmediğimiz ne kısa yöntemler vardır sıkılmayıp ve usanmayıp cevap yazdığın için sağol hemen deneyeceğim kardeşim..

one touch disk error ve up1 up2 lwr ses tanımlama problemi

Çok değerli forum arkadaşlarım birkaç sorum olacak yardımcı olursanız çok sevinirim öncelikle dil yarası adlı bir ritim var bu ritme one touch ses tanımlarken disk error hatası ile karşılaşıyorum nedeni nedir birde one touch ses tanımlarken up 1 up 2 lwr de sesler karışıyor bunu stabil hale nasıl getirebilirim çift ses kullanmak istemiyorum profesyonel arkadaşlar için mutlaka gerekiyordur saygım var ama ben ev kullanıcısıyım basit bir ayarı varsa yardım bekliyorum cevaplarınız için teşekküer ederim :confused: