• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland Bk-5 Soru - Cevab Kısmı

Cevap: Roland Bk-5 Soru - Cevab Kısmı

Arkadaşlar yeterli sayıda bk 5 için ritim mevcutmu ve ritimleri tesisatta actıgımız zaten şıkır şıkır geliyor mu örneğin bior700v2 ile kıyaslanabilirmi ?

Sound olarak söylüyorsanız polemik çıkmasını istemem ama dinlediğim kadarıyla or 700den dahada iyi. 1.5 ay araştırma yapmıştım çünkü or700 ile çıktım yola. Fakat tüm mücadeleme rağmen or 700 alamadım :) Daha fazla para çıktı cebimden mecbur. :) Sound dışında birçok özelliği barındırdığı için daha iyi bir alet. Ritimler daha kaliteli artık yeni cihazların hepsinde öyle zaten.

Sadece ses olarak soruyorsanız bk5 bu işi aşmış zaten ses olarak daha üst düzey cihaz ile kıyaslanıyor.

Her Özelliği tabiki önemli fakat benim için şu dakika sadece ve sadece ritim bolluğu yani istedğim her ritmi bulabilirmiyim ve tesiisaatta düğünde gümbür gümbür cıkabılcekmi ?

Her Özelliği tabiki önemli fakat benim için şu dakika sadece ve sadece ritim bolluğu yani istedğim her ritmi bulabilirmiyim ve tesiisaatta düğünde gümbür gümbür cıkabılcekmi ?

Ritim konusunda sıkıntı olacağını dusunmuyorum bol bol ritim ve güncel ritimler. Tesisat konusu için birşey diyemem çünkü ben sahne yapmıyorum. Ona da bilen arkadaşlar cevap verebilir. Sahne yapan çok kimi memnun kimi değil.

teşşekkürler :)

Sağlam Bir Tesisat İle Dinlerseniz MP3 Dinler Gibi Olucağınızdan Emin Olabilirsiniz.

Gümbür gümbür çıkar merak etmeyin,insanların hataları şu genelde,bu veya x marka farketmez..

Adamlar teknolojik olarak klavye üretiyorlarki bunların ses çıkış katını kötü yapacak halleri yok,ama maalesef bazı kullanıcılar kullandıkları setlerin veya cihazların tam ayarlarını yapmadan yada yapamadıkları için kötü sonuç alıyorlar..

Yani kullanılan ritimin her kanalının kullanılacak tesisata göre uygun olarak ayarlanması gerekir..Yani burada hiç bir klavyenin sorumluluğu olmaz,en büyük sorun kullanılan kitler,kullanılan tesisat ve kullanıcılardır..

Örnek vereyim,rastgele dizayn edilmiş bir kabin diyelim,içinde 3 yollu gerekli filtreler yok ise ekolayzer ayarları ile iyileştirmeye çalışsanız bile teneke gibi bir ses alabilirsiniz..

Yani bence en önemli şey önce kabin,sonra mikser,sonra kabinlerin bulunduğu ortama uygun akustik yerleşimleri,sonrada kullanılan kitlerin ayarlarıdır..

Moderatör tarafında düzenlendi:

Gümbür gümbür çıkar merak etmeyin,insanların hataları şu genelde,bu veya x marka farketmez..

Adamlar teknolojik olarak klavye üretiyorlarki bunların ses çıkış katını kötü yapacak halleri yok,ama maalesef bazı kullanıcılar kullandıkları setlerin veya cihazların tam ayarlarını yapmadan yada yapamadıkları için kötü sonuç alıyorlar..

Yani kullanılan ritimin her kanalının kullanılacak tesisata göre uygun olarak ayarlanması gerekir..Yani burada hiç bir klavyenin sorumluluğu olmaz,en büyük sorun kullanılan kitler ve kullanıcılardır..

Tonlama Çok Önemli Bir Kavram. Öyle Tak Kullan Olmuyor. Haklısınız.

Merhabalar...Bi sorum olacak...çeşitli ses setleri indirdim..Bu setlerin içerisinden beğendiğim sesleri alıp tek sette nasıl toplayabilirim?

Merhabalar...Bi sorum olacak...çeşitli ses setleri indirdim..Bu setlerin içerisinden beğendiğim sesleri alıp tek sette nasıl toplayabilirim?

sürüm olarak 1.05 menüde performans kopyalama var ama önceki sürümlerde yok eğer 1.05 kullanıyorsanız performans listesindeyken yani setin içindeyken menü performans kopyalama istediğiniz sesi/sesleri seçin ardından enter yapıp performans list tuşuna basın istediğiniz veya yeni oluşturacağınız bir listeye tekrar menü tuşuna basarak yapıştır derseniz olacaktır ama daha önceki sürümlerde yok...

1,04 Yüklü 1.05 i sitesinden indiremiyorum?