• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland Bk-5 Soru - Cevab Kısmı

Cevap: Re: Cevap: Roland Bk-5 Soru - Cevab Kısmı

:) Uygulamalı olarak anlatırsanız hatta ayrı başlık açarsanız eminim birçok kişi size minnettar kalacaktır. Zaten takip ettiğim kadarıyla yardımsever birisin.

Ritimler Hakkında Mesaj Attım. Fade OUT İçinde Klavye Serviste Gelsin Bir Video Çekmeyi Düşünüyorum.

Cevap: Roland Bk-5 Soru - Cevab Kısmı

selamlar bk 5 or'da gündem yaylıları veya istanbul string benzeri sesler varmı veya yapılabilirmi bilgi verirseniz sevinirim...

selamlar bk 5 or'da gündem yaylıları veya istanbul string benzeri sesler varmı veya yapılabilirmi bilgi verirseniz sevinirim...

Çok Ses Paketi Var İçlerinde Hepsi Var. Sizde Yapabilirsiniz Cihaz Üzerinden.

verdiğin cevap için teşekkür ederim Pesidelphia.Şimdi bir sorum daha olacak yeni org alacağım ama pa600qt mi bk5 or mu bunun kararını veremiyorum nettede çok araştırdım ama halen bir fikir sahibi değilim lütfen beni etkileyecek birşeyler yazın...

verdiğin cevap için teşekkür ederim pesidelphia.şimdi bir sorum daha olacak yeni org alacağım ama pa600qt mi bk5 or mu bunun kararını veremiyorum nettede çok araştırdım ama halen bir fikir sahibi değilim lütfen beni etkileyecek birşeyler yazın...

pa900 kullanıyorum ama pa600 tavsiye etmem roland kalitesi tartışılmaz korgtan üstün korg gibi set çöplüğü değil en azından sağlam çalışmalar var ücretsiz destek var pa600 le bişeyler yapmak için 500 tl verip usb set alman lazım oda çok randımanlı değil bence pa600 karşısında bk5 daha üstün ama pa900 la felan kıyaslanamaz pa900 ve 3x apayrı bir dünya

verdiğin cevap için teşekkür ederim Pesidelphia.Şimdi bir sorum daha olacak yeni org alacağım ama pa600qt mi bk5 or mu bunun kararını veremiyorum nettede çok araştırdım ama halen bir fikir sahibi değilim lütfen beni etkileyecek birşeyler yazın...

Set ve destek konularını bir kenara bırakarak dahi baktığımız zaman , bk5 dizayn ve yazılım anlamında çok daha anlaşılır ve kullanılır bir alet korg'lara göre. Korglar hakikaten çok karışık. Yani profesyoneller için çok problem değil tabi ben ev kullanıcısı için söylüyorum. Tuş yapısı mesela çok kullanışlı. E seslerine bakıyorum gayet iyi. Hele bir bağlama veriyor :) Belki korgların sesi daha iyidir bilemem. Ama arasındaki fark anlaşılır türden değildir bence.

Evet senden haber bekliyoruz :)

Slm arkadaşım;

Fadei-in -out işlemini arkadaşın söylediği şekilde yani pedal gibi davrandırma işlemi için likte verdiğim gibi jack alman yeterli

buna 2 uçlu kablo lehimleyip orga takıyorsun ve org ta fade-out özelliğini açıyorsun ve ritim çal örneğin sonra 2 kabloyu birbirine temas ettir o kadar....:)

Slm arkadaşım;

Fadei-in -out işlemini arkadaşın söylediği şekilde yani pedal gibi davrandırma işlemi için likte verdiğim gibi jack alman yeterli

buna 2 uçlu kablo lehimleyip orga takıyorsun ve org ta fade-out özelliğini açıyorsun ve ritim çal örneğin sonra 2 kabloyu birbirine temas ettir o kadar....:)

Evet Aynen Bu Şekilde. Aslında Video'lu Bir Anlatım Yaparsak Dahada Yardımcı Olabiliriz. Ayrıca Bender İle İlgili Sorununuz Varmış Açtığınız Başlıkta Sorunuza Cevap Verdim. Saygılar.

Kabloyu yani soketi kısa devre yapmış olacağız.Muhtemelen pedal girişi sinyal ile calistigi için bir ses girişi gibi güç gitmeyecek. O yüzden zarar Görme ihtimali ortadan kalkıyor. Bu kısa devre ile sinyal göndermiş yani tetiklemiş oluyoruz. İşin diğer tarafı yani esas tarafı aslında yazılımsal. Sinyal tek bir tane. İşin geri kalan kısmı klavye menüsünden yazılımsal ayarlanmış oluyor. Öylemi?

Şimdi mono jack bağlantı noktaları için bir buton takılabilir. Jackı hold yazan yere değilde switch expression yazan yere takiyoruz değilmi.