• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland Bk-5 Soru - Cevab Kısmı

Cevap: Roland Bk-5 Soru - Cevab Kısmı

split tuşuna basman gerekli sol taraf için.Sağ tarafta akor değişiyorsa ses ile birlikte genel ayarlarda olması lazım ama org başında değilim hatırlaamadım.Kolay akor seçeneğini seçmişsin.Onu ya standart yada prof yapman gerekli.

teşekkür ederim hocam baktım ama olmadı ordan bakıp tarif ederseniz çok sevinirim .teşekkürler.

Boss VE-20 pedal'ı Roland'ın söylediği gibi stereo jack ile klavyemize bağladım. FADE/OUT özelliğini nasıl kullanabilirim?

(Menü'de pedal ayarlarında start/stop, ending gibi seçenekler bir işe yaramadı)

Hocam biraz zor ama yinede bir ihtimal diyerek şunu sormak istiyorum. Jack'ı yanlış yuvaya takmış olabilirmisiniz? Aynısını gw8 de ben yapmıştım çünkü :D

Jack rolandın söylediği şekilde zaten pedalı efektleri ile beraber kullanıyorum mikrofonla. Ama baştan rolanda da söyledim tek kablo ile aktarmak ne kadar doğru! Yani pedalın arkasında 3'lü 2 çıkış daha var sağ sol şeklinde. Acaba oradan mı bağlamak lazımdı. Veya klagyenin arkasında stereo mini jack yerine pedal yerine mi girmemiz lazımdı. Dedim roland ve zuhale ama Hayır tek kablo ile stereo çıkışı kullanın dediler. Bakalım artık.Mesajı görünce yardımcı olacaklardır. Teşekkürler.

Sn. Müziksiz Asla,
Öncelikle şunu söylemeliyiz ki VE-20 bir vokal efekt pedalıdır. Bu pedal ile FADE OUT / FADE IN gibi klavyenin içerisindeki menüden görev ataması yaparak kullanabileceğiniz bir pedal değildir. Bu pedalın görevi sadece sesinize efekt verebilmektir. Bu tarz FADE IN / FADE OUT yada CrossFade özelliklerini klavyenizin arkasındaki pedal girişine DP-2 yada DP-10 model gibi sustain kontrol pedalları bağlayarak yapabilirsiniz.

Peki fade/out için yazılımsal bir çalışmanız varmı? Yazılımsal olarak eklenebilecek bir özellik mi? Teşekkürler.

Peki fade/out için yazılımsal bir çalışmanız varmı? Yazılımsal olarak eklenebilecek bir özellik mi? Teşekkürler.

FADE OUT' için Kendinde Bir Aparat Yapabilirsin Kardeşim. 1 Mono Jack Ve Bir Buton Birde İçerden FADE OUT Olarak Ayarlıcaksın Canavar Gibi Oluyor.

Re: Cevap: Roland Bk-5 Soru - Cevab Kısmı

FADE OUT' için Kendinde Bir Aparat Yapabilirsin Kardeşim. 1 Mono Jack Ve Bir Buton Birde İçerden FADE OUT Olarak Ayarlıcaksın Canavar Gibi Oluyor.

:) Uygulamalı olarak anlatırsanız hatta ayrı başlık açarsanız eminim birçok kişi size minnettar kalacaktır. Zaten takip ettiğim kadarıyla yardımsever birisin.