• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg'un küçük devi, Mikro Arranger Hakkındaki Görüşlerim...

Cevap: Korg'un küçük devi, Mikro Arranger Hakkındaki Görüşlerim...

korg saund konsundaa cok cıddı yol aldı guzel saund var bu cıhazda boyundan buyuk ses verıyor ogrendıgımzı bırsey var korg urunlerınde kullandıgı ses ıslemcısını degıstırmıss ondan dolayı saund boyle guzel alet yıne aynı pa 80 hıc fark yok sadece flash kart yok okadar

Dogru bir tespit
Pa80 ile ayni ses islemcisi HI sound engine...
Son jenerasyon aletlerdeki EDS ses islemcisi degil bilginize...
Not:polyphony pa80 in yarisi kadar...

Değerlendirme güzel ama çeşitli meteryallerle anlatabilirdin video v.b olabilirde genede güzel eline saglık:)

sonunda ben de microarranger ime kavuştum.

sonunda ben de microarranger ime kavuştum.

öncelikle hayırlı uğurlu olsun.alet hakkında bilgilendirme yaparsanız ve demo koyma şansınız olursa düşünenler için faydalı olacağı kanaatindeyim,yeni klavyenizi güzel günlerde kullanmanız dileği ile...

halen daha yokmu kullanan forumda, pa serisi ritm ve ses yüklenebiliyormu sd kartta . herkes şöyleyse böyledir vs demiş durmuş ama ben aldım diyenlerden hiç ses çıkmamış.

yani özetle oriental yapabiliyormuyuz cihazı kolayca kullanan dostlardan rica ediyorum.

469 euro

Sanırım artık daha belirgin birşeyler yazabilirim...:)
Birkaç ay önce çok sevdiğim ancak artık koyacak yer bulamadığım Yamaha S900 ümü satarak sırf yine de evde tıngırdatacak ritmli bir klavye bulunsun diye ucuz yollu ikinci el bir mikroarranger satın aldım...
Benim gibi hayatı boyunca Korg kullanmamış biri içi epeyce zorlandım diyebilirim:)
Zira ritm, ses yükleme gibi özellikle Yamaha lardan çok çok farklı olunca alışmak zaman alıyor haliyle...
Aslına bakarsanız iş yoğunluğundan çok da kurcalayamadım bu manada...
Cihazın yapabileceklerini anlamam daha çok zamanımı alır, dediğim gibi sorunum alışkanlık ve neyin nerede bulunacağını bilememem ile ilgili...

Lakin herhalde bu cihaz piyasaya ilk çıktığı zaman hemen hemen herkesin kafasındaki tek soru "bu aletle program yapılır mı?" idi...
Bu soruya gönül rahatlığı ile "evet yapılır" diyebilirim...
Cihaz kartsız setlerdeki bütün ritmleri okuyor ama sanırım drum kitlerdeki uyuşmazlıklardan bazı ritmlerde drumlar hiç yok yada alınan klavyeninin map routingi farklı olduğu için tam karşılamıyor...
Bir çalışma yapmıştım ama kızımın gazabına uğradım:) Üçyüz küsür kartsız seti tek tek yükledim, en stabil olanları ayıkladım bir klasöre attım ama silindi maalsef...Bu aldığım setlerde bir programı rahat rahat, güle oynaya çıkaracak kadar data bulunabiliyor gerçekten...
Set oluşturma v.s işini henüz tam anlayamadım, zaman buldukça kurcalıyorum ama ağırdan gidiyor...Mutlaka ki Korg a yatkın birisi elini kolunu sallaya sallaya uygun kombinasyonu sağlar rahatlıkla...
En dikkat çekici yanı cihazın amfideki performansı oldu benim için...Pırıl pırıl bir ses var hiç beklemediğim şekilde...
Sequencer hiç hoşuma gitmedi açıkçası.Özellikle reel time seq.Çünkü size fazla bir hareket alanı tanımıyor...
Fakat fiyatı,ebadı belli bir cihazdan yola çıkarak Korg hakkında atıp tutmak kadar saçma bir hareket olamaz sanırım:)

Gelelim diğer sorulara;
Tuşe ufak, benim gibi küçük parmaklı biri için büyük bir sorun mu?
Hayır...Zorlandım mı? Çok az...

Bir piyasa müzisyeni zorlanır mı?
Kesinlikle evet...

Buna bir çözüm var mı?
Evet, o da başka bir klavyeyi midi bağlamak ve arrangerı tetiklemek...
Bir piyasa müzisyeni için bu anlamlı bir hareket mi?
Kesinlikle hayır...

Kimler tercih edebilir?
Cihazın öncelikle hitap ettiği kullanıcı kitlesi, ev kullanıcıları. Belki stüdyocular...Sonra ritm box desteği arayan, gitar, bağlama gibi enstrumanlar kullananlar...Özellikle misalen düğünde klavyeyi sadece ritm,midi çaldırmak için kullanan arkadaşlarım için çok çok isabetli bir seçim olur.Bir diğer avantaj ise küçüklük ve hafiflik tabii...

Sahnede tek başına bu aleti çalıyor olsam bana gülerler mi?
Yurdum insanının tavrını anlamak zor tabii, ne yapacakları bilinmez ama görsel olarak sahneyi doldurayım kaygısında iseniz uzak durun...

Koma, kart yuvasa var mı?
Evet koma da setleri yüklüyebileceğiniz yada bir bilgisayara veri taşıyabileceğiniz(ritm, ses,set, midi v.s) SD kart yuvası mevcut...

Cubase gibi bir DAW ile kullanabilir miyiz?
Evet gerekli olan şey; bir midi bağlantı kablosu ile bilgisayarınızın gameportuna (yada midi usb dönüştürücü ile usb ye) veya ses kartı midi girişine out-in girmeniz...Mikroarranger için Cubase de PA50 XML dosyasını import edeceksiniz...

Benim tecrübelerim şimdilik bunlardan ibaret...

u1w37.jpg

Ch.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Yok mu korg micro arrenger kullanan?

Ben kullanıyorum 1.5 senedir alet mükemmel diyebilirim alet bir defa çok hafif türkiye'de genelde görme engelli arkadaşlar tercih ediyorlar sebebi ise hafif ve dokunmatik olmaması tek sıkıntı pa 80 deki gibi sample ses atamıyorsun alet pa 60 ın micro hali o yüzden pa 60 ın bütün setleride olmaktadır pa 80 inde kartsız setleri çalışmaktadır ayrıca sound kalitesi fena dudak ısırtır sormak istediğin başka birşey olursa 0532 295 65 89 arayabilirsiniz.......;)