• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg PA-80 Soru - Cevap

Korg pa 80 tahsis edilebilen parametreler listesi

--------------------------------------------------------------------------------
19.TAHSIS EDILEBILEN PARAMETRELER
FOOTSWITCH YA DA EC5 PEDALA TAHSIS EDILEBILEN FONKSIYONLARIN LISTESI
Off Fill 2 Single Touch Acc4 mute
Start/Stop C.In/Break Fx A mute Acc5 mute
Play/Stop Seq1 Variation 1 Fx B mute Acc 1/5 mute
Play Stop Seq2 Variation 2 Fx C mute Audio In mute
Synchro Variation 3 Fx D mute Ens.on/off
Tap tempo/Rst Variation 4 All Fx mute Quarter tone
Tempo lock Variation up Drum mute Chord Latch
Intro 1 Variation down Perc mute Vocal/Gtr swtc
Ending 1 Fade in/out Bass mute Int FX switch
Intro 2 Memory Acc1 mute
Ending 2 Bass inversion Acc2 mute
Fill 1 Style Change Acc3 mute
PEDAL YA DA PROGRAMLANABILEN SÜRGÜYE TAHSIS EDILEBILEN FONKSIYONLARIN LISTESI
Master volume Joystick +X Joystick -Y Int.FX Ctl
Accomp.Volume Joystick -X Vdf cutoff(RT tracks) Audio In volume
Kb Expression Joystick +Y Vocal/Gtr Ctl
Sayfa 19-2
PAD' LERE TAHSIS EDILEBILEN SOUNDLARIN LISTESI
Tablo 1' deki liste.

kmp dosya nedir?

selamlar.

yeni pa 80 org aldım aldığım kartın içinde levo ilko gibi ismler var...ben şimdi levo kmp diye bir dosya indirdim bunu orguma nasıl yükleyeceğim...

yani kısaca kmp nedir ve nasıl yüklenir nerden dinlenir...

selamlar.

orga yuklenmez kartina yukleyeceksin

kmp korg formatidir.

senin yapacagin is hangi karti kullaniyorsan ona gore ritimleri diskete yukleyip calacaksin

kartini begenmezsen silip baska bir kart yuklersin.

acele etme orgunu bir tani ondan sonra yavas yavas eksiklerini tamamlarsin.

nejat hoca ben 2.el pa 80 aldım üstünde 16mb lık kartıda var..ben kimin kartı olduğunu nerden anlıyacam veya nasıl?bişey daha sormak istiyorum daha önce yamaha a1000 kullanıyordum istediğim ritimleri diskete yükleyim hemen kullanabiliyordum..şimdi sormak istediğim disketle ritim nasıl yüklenir ve yüklersek diğer karttaki veya org daki ritimleri silermi teşekkürler...

pa 80 e mp 3 board takılırmı

selamlar
bir çok özelliğe sahip böyle bir orga neden mp3 board takılamıyor.acaba versiyon yükseldikçe takılma şansı varmıdır. bir diğer soruda pa 80 usb türkiyede takılabiliyormu ,eğere takılıyorsa fiyat nedir ve ne işe yarıyacaktır.
cevaplar için şimdiden teşekkür.

Cevap: Korg PA-80 Soru - Cevap

Korg pa 80 Usb Takiliyor ustat 2 hafta icinde piyasada

Korg pa 80 Exciter-Kompresör

Sayfa 18-47

074: Exc - Compr
(Exciter-Kompresör)
Bu efekt,bir mono tip exciter ile bir kompresörü kombine eder.Efekt bağlantı sırasını değiştirebilirsiniz.

Şekil 1

a [X] Exciter Blend -100...+100
Exciter efektin yoğunluğunu (derinliğini) yerleştirir. Fx:011

b [X] Emphatic Point 0...70
Vurgulanan frekans dizisini yerleştirir. Fx:011

c [X] EQ Trim 0...100
Tablo sayfa 18-2.EQ input seviyesini yerleştirir.

d [X] Pre LEQ Gain [dB] -15...+15dB
Tablo sayfa 18-2.Low EQ’ nun kazancını yerleştirir.

Pre HEQ Gain[dB] -15...+15dB
Tablo sayfa 18-2.High EQ’ nun kazancını yerleştirir.

e [C] Sensivity 1...100
Sensiviteyi yerleştirir. Fx:002

f [C] Attack 1...100
Tablo sayfa 18-2.Atak seviyesini yerleştirir. Fx:002

Output Level 0...100
Kompresör çıkış seviyesini yerleştirir. Fx:002

g Routing XCT-CMP ,CMP-XCT
Exciter ve kompresör bağlantı sırasını değiştirir.

h Wet/Dry Dry, 1:99...99:1, Wet
Tablo sayfa 18-1.Efekt ve dry soundlar arasındaki balansı yerleştirir.

Src Off...Tempo
Tablo sayfa 18-1.Efekt balansın modülasyon kaynağını seçer.

Amt -100...+100
Tablo sayfa 18-1.Efekt balansın modülasyon miktarını yerleştirir.

merhaba ben korg pa 80 inime usb baglantisi taktirdim orgun kendi beynine pc den direk yükleme yapabiliyorum ama sormak istedigim beyne set yükledigimde pc den birde tuslara mi ayriyetten kayit yapmaliyim direk dosyayi atinca tuslardan extra yükleme gerekmeden dosyayi acip ritimleri ve sesleri kullanamazmiyim eger yüklemem gerekiyorsa hangi tür dosyalari yüklüyebilirim ve sesleri ritimleri beyinden tuslara nasil kayitlarim, kayitladigimdada icindeki sesleri silmeden kaydede bilirmiyim? tskler

arkadaslar elimde ilko-levo 16mb lik kart var. ben taylan ritimlerinden bazılarını bu kartla okutmak istiyorum ne yapabilirim? drum kit değiştirip okutabiliyormuyuz? eğer öyle ise bu nasıl olacak :) taylanın 9-8 likler (soner kart ile çalışıyor) sağlam ama diğer ritimler hosuma gitmedi. Taylanın 9-8liklerini alsam diğer ritimleri ilko-levodan okutsam olurmu? nası yaparız? bilen varmı? (Çİft kart kullanma önerisi hariç)

arkadaslar elimde ilko-levo 16mb lik kart var. ben taylan ritimlerinden bazılarını bu kartla okutmak istiyorum ne yapabilirim? drum kit değiştirip okutabiliyormuyuz? eğer öyle ise bu nasıl olacak :) taylanın 9-8 likler (soner kart ile çalışıyor) sağlam ama diğer ritimler hosuma gitmedi. Taylanın 9-8liklerini alsam diğer ritimleri ilko-levodan okutsam olurmu? nası yaparız? bilen varmı? (Çİft kart kullanma önerisi hariç)

kardeşim elindeki set iyi değildir,,her setin (kartın demıyorum)değişik rtm ve sesleri vardır,,misal,,ilko levonun binlerce seti vardır,,bu setleri tek tek deneyip hangilerinin rtmleri sesleri hoşuna giderse onu kullancaksın,,sana tavsiyem elindeki set adi set kardeş bence ,,kaliteli set bulmaya calış,,bence elinde set güzel değil,,rtmleri sesleri sağlam olan set fazla bulunmaz ancak set konusunda sana sağlam set veripte biri kıyak geçerse sana o zaman hiçbir sıkıntın olmaz,,sağlam set bulmaya çalış,,pa 80 yüzbinlerce seti vardır ama içinden sadece 400 500 tanesi işe yarar,,kartla falan ugrasma set bulmaya calış sadece,,rtmleri sesleri çok sağlam olan gümbür gümbür olan setler var,,kolay gelsin