• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

hızlı org çalma eğitimi 2 (akorlar)

• Konbuyu başlatan efes
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 16
  • Görülen : 6K
Cevap: Re: Cevap: hızlı org çalma eğitimi 2 (akorlar)

Yanlış anlamadıysam Re minor veya major akorundan sola doğru gitmeye çalışıyor ve sonda sadece Do major veya Do minor akoru olduğu için yer kalmadığını söylüyorsunuz. Geri doğru Si , La , sol diye giden akorları sag taraftan basabilirsiniz. :) Akor tarafında bir önceki oktava geçiş yapabilirsiniz. Si major minör akoru sık kullandığımız Am akorunun hemen sağında.

Böyle yapıyor ancak akor alamıyorsanız klavyenizde SPLIT özelliğinden AKOR BÖLÜMÜNÜ istediğiniz gibi genişletebilirsiniz SPLIT sayesinde tuşeleri istediğiniz yerden ayırabilirsiniz.

Anladığım kadarıyla ve bilmediğinizi varsayarak bunları yazdım.

evet hocam tam da anlatmak istediğim şey buydu .çok teşekür ederim.

Cevap: hızlı org çalma eğitimi 2 (akorlar)

Emeğinize sağlık kardeşim.

Şuan biz yeni öğrenenler için altın değerinde bir iş yapıyorsunuz çok teşekkürler.

Teşekkürün en güzelini site yönetiminden aldım, Beni GOLD üyeliğe layık gören yönetime bende sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

Moderatör tarafında düzenlendi:

güzel bilgi tşk ler

Kaç yıldır amatör olarak org çalıyorum koma,makam,tuş dizilimi ve akorları bu kadar akıcı ve anlaşılır şekilde anlatılışı görmedim.Emeklerinize sağlık..

Moderatör tarafında düzenlendi: