• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

g-600 ritim yükleyemiyorum

ibrahimturkmeneli

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
roland g600
ritm yüklerken ınternal memory fuul
delate unused user styles plaese yazısı çıkıyor useri boşaltıyorum 2 ritim yüklüyor başka yüklemiyor g 600 ustaları yardım

Cevap: g-600 ritim yükleyemiyorum

org kapalıyken uperr lerin altında WHİTE tuşuna basılı tutarak orgu aç orgun tamamen sıfırlanır fabrika ayarlarına geri döner. sonrada disketlerinden rtim setini yada tek tek rtimlerini ve sesini yüklrsen sorun kalmaz. yada yüklemek istdiğin rtimin boyutu büyüktür rtim rtim üstüne çok kaydedildiğind hafıza fulleniyor.

sitede yayınladığım g-600 arşivini indir ordaki bütün ritimler uyar.sen herhalde g-1000 vs ritimleri yüklüyor olabilirsin.onlar kb tı yüksek olduğundan hafıza çabuk dolar...

pil bitik olabilir.Pil bittiği zaman ritim yüklenmiyor.

orgun arka kapağını aç yuvarlak pil var o pili çıkart tekrar tak o zaman user boşalacaktır ersu

EVET bu uyraı bizim rolandcıların sıkıntısıdır öncelikle olayımız şu o yüklediğiniz rtim ölçü birimi yüksek olması 70 byt gibi vs 2 cisi orjinal ve atakları advenced varition vs güçlü bol olması perküsyonların ee tabi sonuç olarak beyin dolu dicek bu normal hatta bazen 7 rtim yüklersiniz 8 zi almaz F4 yapın tekrar şhift basın tekrar f4 delete gelecek anlamı silmek demektir UPPER VARİTİONUN ÜSTÜNE BASIN İLK BASIŞ SOL TARAF 2 Cİ BASIJ SAĞ TARAF OLUCAKTIR bu şekilde clavye silinmeden hafızayı silebilirsiniz KOLAY GELSİN

Eğerki rtimler uyumlu değilse bu hatalar verir ve okumaz error us name same disk file disk vs çok çeşit hata var birde orgun alt kısmıda yani anakarta küçük 2032 saat pili var pc olarak bios pili denir bizde org pili deriz bu pil bitince hafızada biter yani rtim yüklemez ve hafızada tutmaz bu da bitmiş olu bilinmesi lazım kontrol yani voltmetre ölçüm olur ve 3 volttur şimdi bitmeyen demeyin şarz olmaz çok denedim her türlü batarya doldurma cihazlarında mecbur saatçiden alınacak en sonda virüs girer bu da normaldir işte o zaman orgu sıfırlamakta yarar var çünkü rtimlerde ve seslerde geçiş aksaklıkları vs bozuk sesler rtimler şeklinde kendini belirtecektir org sıfırlama çok basit ama bunu yapmadan önce belirli her şeyi kopyalamanızı tavsiye ederim yedekleme yapınız orgu kapalı iken wrtiteye butonuna basılı tutun 1 veye 2 sn orgu powere butonuna basarak açınız orginal factory setap yazıcaktır analamı orjinal fabrika ayarları yüklenmiştir kolay gelsin G600 GÜZEL BİR ALET HER NEKADAR 20 senelikde olsaaa vazgeçemiyorum geliştirmek içinde çok çabalıcam durmak yok ama müzik hayatı kolay değil 20 senedir içinde olan bir insanım neyse eğer her hangi sorunuz olursa bilgim dahilinde cavaplarım KOLAY GESLSİN

Moderatör tarafında düzenlendi: