• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

bk-5 in eksi yönleri neler sizce?

Cevap: bk-5 in eksi yönleri neler sizce?

hocam dedigine kısmen katılıyorum. evet cihazlarla çok ugrasıyoruz kendimizi geliştiremiyoruz ama ugrasmakta gerekiyor tabi bir yere kadar teknoloji ilerliyor geri kalmak olmuyor. illaki eksi yönleri tartışılcak yeni alıcı arkadaslar bu konulara bakıp fikir edinecek. artı yönleride yazılcak tabi. gecen denedim zuhalde pek hoşuma gitmedi şuanda or700 v2 plus kullanıyorum ilk zamanlar hoşuma gitmemişti neden çünkü müzik marketinde dinlediginde boş alet işlenmemiş halde dinliyorsun dogal olarak seslerde ham işlenmemiş. sonra or700 aldım işledim ettim hoşuma gitmeye başladı. bk5 belkide bundan hoşuma gitmedi sesler işlenmemiş daha degişik sesler elde edilebilir.nevaleler çogalacak inş. bu arada kitlerini incelemiştim or700v2plusıın kitleri vardı yani dizilişi aynı gibi geldi bana sadece bir kitte tabi.

eksi yönlerini yazayım

1. Edi Zurna yok ( kızacaklar yine taktın diye ama içinde gerçekten güzel bir zurnada yok ) bunu geçelim

2. transpose ve oktav tusları yok. ve transpose oktavı sisteme vermeleri çok zorluk çektirici kimisi kullanmayabilir ama 100 kişiden 90 nı kullanıyor bu açıdan bakmak lazım. pratik çok önmli arkadaşlar eskidendi g600 g1000 lerde önceden seslere tek tek koma verme set yapma felan yıl 2012 bunların ön plana çıkması lazım sadece bk5 iiçin degil her klavye için söylüyorum.

3. ekran çok ufak çok önmli degil ama ses seçimi için yamaha gibi yanlarına alfabetik koyabilirlerdi diger türlü sesi tekerlekten seç enter tusuna basman gerekiyor. ve liste aşagı dogru olması kötü 4 veya 5 li sıra liste halinde olabilirdi.

4. atak start stop sync stop sync start gibi ritim ile alakalı tuslar uzakta kalmıs. onları aşagı çekip komaları yukarı verebilirlerdi. veya or700 gibi pitch bend üzerine koyabilirlerdi.

artı yönleri

1.Kasa saglam görünüyor
2.picht bend tabiki
3.tuş takımı
4.mikrafo baglanabilmesi
5.mp3 okuması
6.waw şeklinde kayıt yapabilmesi
7.usb yeri çok iyi olmus üstte olması yanda arkada önde degilde üstte güzel bir düşünce.
8.kendi kolonlarından çok iyi ses geliyor.
9.UD.NEY.LEAD SES VE 4 Tellisi güzel.
10.Batısı saglam :)

benim görüşlerim bu kadar hata varsa düzeltin arkadaşlar EDİ ZURNA Hariç =)

Konuya yakışan, güzel bir yorum olmuş.Her cihazın iyi ve kötü yönleri var.

evet arkadaşlar bakın, sonuçta yanlış bildiğimiz şeylerde var ve öğrenmiş olduk alette performans program listeside varmış sonuçta herşeyden öncesi roland firması arkadaşları tebrik ederim yamahacılar gibi zırlamadılar hemen millete çamur atmadılar yok başka firmanın adamı yok meyve veren ağaç taşlanırmışta falan filen he he he...

evet arkadaşlar bakın, sonuçta yanlış bildiğimiz şeylerde var ve öğrenmiş olduk alette performans program listeside varmış sonuçta herşeyden öncesi roland firması arkadaşları tebrik ederim yamahacılar gibi zırlamadılar hemen millete çamur atmadılar yok başka firmanın adamı yok meyve veren ağaç taşlanırmışta falan filen he he he...

Piyanist Şantör bu sana son uyarım !..

Gerçekten çok terbiyesizce ahlaksızca ve insanlığa sığmayan bir yorum !
Teşekkürler abicim..

piyanist şantör bencede olmadı yakışmadı bu yorumun.düşüncelerini daha yumuşak bir uslubla dile getirebilirdin.hatırlarsan kısa bir süre öncesine kadar sx3000 ile ilgili telefonda bilgi alışverişinde bulunmuştuk.iyi bir arkadaşsın paylaşımcı bir arkadaşsın eyvallah.ama bu yoruum için yamaha ile ilgili çalışma yapan arkadaşlara bir özür borçlusun.bu benim şahsi düşüncem.ayrıca bende bk5 aldım bana görede artı ve eksileri var.amasenden ricam yazdıgın yorumu tekrar oku ve ne demek istediğimi anlarsın

sayın armoni hocam sana karşı saygım sonsuz ama bazıları için öyle değil malesef, adam birde beni tehdit ediyor terbiyesiz ve ahlaksız olan bu işte şimdi yazımı değiştirirsin belkide silersin istersen kaydımı kökten sil ne dersin utanmazsan batuh efendi.

sayın armoni hocam sana karşı saygım sonsuz ama bazıları için öyle değil malesef, adam birde beni tehdit ediyor terbiyesiz ve ahlaksız olan bu işte şimdi yazımı değiştirirsin belkide silersin istersen kaydımı kökten sil ne dersin utanmazsan batuh efendi.

39 yaşında bir adamsın ve ban'lanmanı tehdit olarak mı algılıyorsun :) Durup dururken güldürdün beni ve Allah'ta seni güldürsün..

Uyarı ile tehdit arasındaki farkı çözmek lazım.. Ben kimseyi tehdit etmem ve hala ağır ithamda bulunduğunun farkında değilsin.. Eğer ki ben utanıyorsam seni silmeye; senin bu aileye, paylaşıma ve bu emeğe saygın yoksa, sen şerefinle gidersin !..

Moderatör tarafında düzenlendi:

ben sana bir şey demiyorum muhatap olmayalım vaktimi boşa harcamak istemiyorum canım benim.

ben sana bir şey demiyorum muhatap olmayalım vaktimi boşa harcamak istemiyorum canım benim.

O kadar şerefe karşı hala buradaysan zaten benle muhatap olman zor.. Hem değerli vaktini zaten bu tip terbiyesizliklere sakla ;)

Batuh kardeşim boşver...
sussak ta batarız, konuşsak ta...

Or700 V1 Edi zurna olayı kuyruk acısı bunlar...

Uslub düzelmedikçe kaile alma...

insanın boş vakti çok olunca ...

Artı yönü yokki aletin pa80 tercih ederim o kadarda konuştular aleti ama aynı tas aynı hamam