• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

bk-5 in eksi yönleri neler sizce?

PİYANİST ŞANTÖR

Paylaşımcı
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
yok
şimdiye kadar aletin güzelliklerinden bahsedildi fakat birazda eksi yönlerinden bahsedelim bunlar kullananları nasıl etkiler tartışalım. Ben birkaç kötü özelliği yazayım:
1-koma düğmelerine çok yer ayrılmış bu yüzden styl kumanda düğmeleri yukarda kalmış bence hemen el altında olmalıydı dizayn sıkıntılı
2-panel üzerinde transpoze ve oktav yok bu çok sıkıntı olur
3-program performans yok en azından gw8 de vardı ve bu durumda nasıl komalı transpozeli çiftli sesler yapacağız
4-ekran çok küçük

Cevap: bk-5 in eksi yönleri neler sizce?

hocam açtığınız çoğu konu olumsuz oluyor genelde, biraz olumlu bakalım bazı şeylere... zamanında a300tr ile bile bi çok iş yaptım değilki bu aletle neler yapılmaz? her ritme 4 ses atanıyormuş, bence yeter fazlasıyla..düğünlerde kaç ses kullanıyoruz ki bi oyun havasında? ben söyliim, sax-brass-elektro bağlama-lead ses (ben genelde böyle yaparım)

aleti daha kullanma fırsatı bulamadım ama bence 1-2 ay kullanan bi kişi elleri alışınca alete her türlü ortamda işini yapar.. aletin sesler güzel ama ritim çıkışı soft geldi.. akorlar ritmin tonlarını bastırıyor sanki..

sayın arkadaşım ben satıcı firmaların adamı değilim ki tabiki böyle konularda açıp bilgi sahibi olacağız unutmayalımki burası bir forum saygı ve terbiye çerçevesinde müzikle ilgili bütün konular tartışılabilir olumsuzuda olur olumlusuda ben bk5 ile ilgili daha öncaki yazılarmda iyi yönlerindende bahsettim mesela:
1-klavyesi ve pitch bend çok kaliteli
2-sound çok iyi
3-emonun ses ve davul kitler çok iyi
4-fiyat çok uygun
bunları herkez onayladı ama eksi yönler nelerdir kullanıcıyı nasıl etkiler bilmek lazım bizim burdaki amacımız kullanıcı arkadaşları ve kendimizi bilgilendirmek öğrenmek

aletin bir kaç olumsuz izlenim gösteren eksikleri olmasına rağmen bayramdan sonra pa3x pro klavyemin yanına 2.bir klavye olarak düşünüyorum.zira pa3x o.s. sorunları henüz halledilmiş değil ve eylül ayına ertelenmiş.sahnede ne olur ne olmaz düşüncesiyle fatih beyin demolarından da hareketle bu klavyeyi almaya karar verdim.parasına göre güzel bir performansı olduğuna eminim,incelenmesi gereken bir klavye...

Istanbulda birçok piyanist arkadaşım var hepsinde pa80 pa800 pa60 nadir or700 var bu adamlardan ne bi ritim şıkayeti nede cihazlardan şikayetçiler yalnış anlamayın da formlarda hep aynı şikayetler var niye böyle anlamış değilim ôzellikle ticari olarak bu işi yapan arkadaşşlar çok şikayetçi v2 plus çıktığında salim le batuh deli gibi ritim yazdılar hala istekler bitmedi emo ve rolan güzel bi iş yapmış tebrik ediyorum ve tekrar söylùyorum bu orgla düğün nişan tek başına kasar ancak tecrübeli bi piyanist ancak işi götürür bende alcaktım sırf menü yüzünden almadım.

Transpose ye ne gerek var? Ben hiç kullanmam ayrıca transpose nin kısayol tuşu var ama 1. de haklısınız.

arkadaslar bence artik cihazlarda hata veye eksik aramaktan vazgecip biz ne kadar kendimizi gelistiriyoruz diye dusunmemiz lazim,su bir gercekki cihazlar devamli kendini yeniletip teknolojiye ve isteklere cevap veriyor,ama bizler hala orasinda burasinda kusur arayip duruyoruz,benim tanidigim biri hala e70 ve e86 ile sikir sikir dugun ve program yapiyor,demek istedigim gercek anlamda muzisyen olan hercihazla program yapar....

arkadaslar bence artik cihazlarda hata veye eksik aramaktan vazgecip biz ne kadar kendimizi gelistiriyoruz diye dusunmemiz lazim,su bir gercekki cihazlar devamli kendini yeniletip teknolojiye ve isteklere cevap veriyor,ama bizler hala orasinda burasinda kusur arayip duruyoruz,benim tanidigim biri hala e70 ve e86 ile sikir sikir dugun ve program yapiyor,demek istedigim gercek anlamda muzisyen olan hercihazla program yapar....

kesinlikle katılıyorum hocam...!

BK 5 almak için GW 8 i satıp üstüne 1350 TL vermemiz gerektiği ... :D Gereksiz bir pahalılık seziyorum bu cihazda... :p

hocam dedigine kısmen katılıyorum. evet cihazlarla çok ugrasıyoruz kendimizi geliştiremiyoruz ama ugrasmakta gerekiyor tabi bir yere kadar teknoloji ilerliyor geri kalmak olmuyor. illaki eksi yönleri tartışılcak yeni alıcı arkadaslar bu konulara bakıp fikir edinecek. artı yönleride yazılcak tabi. gecen denedim zuhalde pek hoşuma gitmedi şuanda or700 v2 plus kullanıyorum ilk zamanlar hoşuma gitmemişti neden çünkü müzik marketinde dinlediginde boş alet işlenmemiş halde dinliyorsun dogal olarak seslerde ham işlenmemiş. sonra or700 aldım işledim ettim hoşuma gitmeye başladı. bk5 belkide bundan hoşuma gitmedi sesler işlenmemiş daha degişik sesler elde edilebilir.nevaleler çogalacak inş. bu arada kitlerini incelemiştim or700v2plusıın kitleri vardı yani dizilişi aynı gibi geldi bana sadece bir kitte tabi.

eksi yönlerini yazayım

1. Edi Zurna yok ( kızacaklar yine taktın diye ama içinde gerçekten güzel bir zurnada yok ) bunu geçelim

2. transpose ve oktav tusları yok. ve transpose oktavı sisteme vermeleri çok zorluk çektirici kimisi kullanmayabilir ama 100 kişiden 90 nı kullanıyor bu açıdan bakmak lazım. pratik çok önmli arkadaşlar eskidendi g600 g1000 lerde önceden seslere tek tek koma verme set yapma felan yıl 2012 bunların ön plana çıkması lazım sadece bk5 iiçin degil her klavye için söylüyorum.

3. ekran çok ufak çok önmli degil ama ses seçimi için yamaha gibi yanlarına alfabetik koyabilirlerdi diger türlü sesi tekerlekten seç enter tusuna basman gerekiyor. ve liste aşagı dogru olması kötü 4 veya 5 li sıra liste halinde olabilirdi.

4. atak start stop sync stop sync start gibi ritim ile alakalı tuslar uzakta kalmıs. onları aşagı çekip komaları yukarı verebilirlerdi. veya or700 gibi pitch bend üzerine koyabilirlerdi.

artı yönleri

1.Kasa saglam görünüyor
2.picht bend tabiki
3.tuş takımı
4.mikrafo baglanabilmesi
5.mp3 okuması
6.waw şeklinde kayıt yapabilmesi
7.usb yeri çok iyi olmus üstte olması yanda arkada önde degilde üstte güzel bir düşünce.
8.kendi kolonlarından çok iyi ses geliyor.
9.UD.NEY.LEAD SES VE 4 Tellisi güzel.
10.Batısı saglam :)

benim görüşlerim bu kadar hata varsa düzeltin arkadaşlar EDİ ZURNA Hariç =)