• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Trakya Müzik 2014 Demo Yarışması Başladı...

Trakya Müzik 2014 Demo Yarışmasında En Beğendiğiniz Çalışma Kime Ait?

• Kullanılan toplam oy
    239
  • Anket kapatılmış .
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Trakya Müzik 2014 Demo Yarışması Başladı...

adminimizin böylesi duyarlı davranıp emek zarfedip giriş sayfasına almasından ötürü kendisine canı gönülden teşekkür ediyorum.

Sayın Admin güzel olmuş elinize sağlık,ama sanırım arama menüsü gibi işlemler için açılan kutucuklar etkilenmiş bu işlemden..

Bu arada 1 oy almışım ne güzel sıfır çekecektim oldu mu şimdi :rolleyes:

Olsun yinede kıymetini bilelim değilmi :) Kim verdiyse teşekkür ederim..

wowww bu sene demolar harika.seçim yaparken müthiş zorlandım ali kardeşim(widman1981) 10 numara iş çıkartmış oyumu ona verdim.şirin kardeşimizide çok beğendim ikisi arasında kalmıştım zaten.tebrikler trakya müzik ailesi

mütevaziliği bırakın döverimsizi.com :) müzisyen ve sanatçı biraz bencil ve egoist olur yoksa bişey üretemez...

harika çalışmalar var nefis şeyler "bu olmamış" diyebileceğim bir tane şarkı yok arkadaşları tebrik ediyorum... benbiledahaiyisiniyapamazdım.com yani resmen :)

ben bir müziği dinlerken o müziğin müzikal matematiğine asla ilgilenmem o şarkıda ve müzikte beni çeken birşey olması lazım... baron&dreamsongs&chordsolo gerçekten başarılı bir iş çıkartmışlar mix harika gitar öyle dreamsongs harikasın yanlız şarkının sonlarına doğru gitar biraz geride kalmış... ama üzülerek söylemeliyim ki oyumsizedeğil.com :)

@cemre polat vokal kaydını ve efectlerini beğenmesemde ses tonun beni çok etkiledi (çok iyi bir kulaklıkla dinliyorum) gerçekten harika enteresan bir çalışma çıkarmışsın gitar soloların çok güzel ayrıca kullandığın sound tam bir sondtrack havası vermiş... ama herşeyden önce ses rengin çok ilginç geldi... o yüzden oyumu sana veriyorum beni etkilediği için etkilendimsenden.com :)

diğer arkadaşlarda müthiş ama müzik tarzı ve soundu olarak bana çok uzaklar... ama ticari düşünürsem

cemrepolat ve baron&chordsolo&dreamsongs u asla işe almam :) size kesin teklif götürürdüm...

@nacip çok uçuk olmuş gerçekten cool

@windman harika bir çalışma (bu şarkıyı hiç sevmem)

@şirin beğendim çok güzel olmuş soft ve özgün

@eddie sesini beğendim soundun güzel ama (seçtiğin şarkını sevmedim)

@esreverdaer çok hoş bir çalışma eğlenceli

@katip 20 hocam bk-5 en iyi şekilde temsil ettiğin için teşekkürler...

oyumu@cemrepolataveriyorum.com :)

Hmmm..Ses rengine göre oy veriliyorsa bir dahakine sadece ritim açıp Tarkan' a rica etsem beni kırmaz heralde :)

Buradan şu durum ortaya çıkıyorki gerçekten Enstrümantel ve +Vokal diye 2 kategori olmalıymış..

Yoksa gerçekten günlerce uğraşıp enstrümantel kayıt yapanlara bu çok büyük bir dezavantaj..

Nacip ustam mesela veya Ali.. Bir dahakine vokal bulsak iyi olur...

Üstelik ben bile aynı hataya düştüm,sesini çok beğendiğim bir arkadaşıma oy verdim..Demekki bir yerlerde sıkıntı var..

Ya kategori olmalı yada sadece enstrümantel müzik olmalı,haksızmıyım?

Daha doğrusu biz bu sitede hangi amaçla varız??

Hmmm..Ses rengine göre oy veriliyorsa bir dahakine sadece ritim açıp Tarkan' a rica etsem beni kırmaz heralde :)

Buradan şu durum ortaya çıkıyorki gerçekten Enstrümantel ve +Vokal diye 2 kategori olmalıymış..

Yoksa gerçekten günlerce uğraşıp enstrümantel kayıt yapanlara bu çok büyük bir dezavantaj..

Üstelik ben bile aynı hataya düştüm,sesini çok beğendiğim bir arkadaşıma oy verdim..Demekki bir yerlerde sıkıntı var..

ilk 2 yarışmamız bu şekilde yapılmıştı...bu seferde bu iş beni çok yoruyor hocam, 2 ayrı konu takibi ve oylama gerektiriyor. bakalım bir daha ki sefere öyle yapmaya çalışırım...

Ch.

arkadaşlar en başından beri demo yarışması olacağı biliniyordu MD yarışması yada altyapı yarışması değilki herkes kendince bişeyler yapıp emek vermiş iyi yada kötü dinleyicilerin üstüne düşen sadece dinlemek ankete ruhunda fırtınalar estiren tüylerini kıpırdatan çalışmaya oy vermek diye düşünüyorum fazlası insanlar arasında soğukluğa kırgınlıklara yanlış anlaşılmalara yol açar herkesi biraz duyarlı olmaya davet ediyorum teşekkürler.

arkadaşlar en başından beri demo yarışması olacağı biliniyordu MD yarışması yada altyapı yarışması değilki herkes kendince bişeyler yapıp emek vermiş iyi yada kötü dinleyicilerin üstüne düşen sadece dinlemek ankete ruhunda fırtınalar estiren tüylerini kıpırdatan çalışmaya oy vermek diye düşünüyorum fazlası insanlar arasında soğukluğa kırgınlıklara yanlış anlaşılmalara yol açar herkesi biraz duyarlı olmaya davet ediyorum teşekkürler.

Benim yaptığımda tam olarak buydu.. Aslında tüm demoların güçlü yanları var ve hepsi birbirinden iyi olmuş. Herkes bunda hem fikir. Önemli olanda bu bence. Yani belki çok klasik bir cümle olacak ama bana göre tüm yarışmacılar kazandı..

Daha öncede dediğim gibi Sefa kardeşimin keman performansı oldukça başarılıydı, ruhuma dokundu ve oyum ona gitti. Başka kriterlerle değerlendirseydim farklı bir demoya giderdi oyum.

Oy verdiğim demo için birde küçük eleştiri yapayım; ritim genele göre fazla öndeydi bence.

Saygılar.

yanlış bir kanıya varmışsınız hocam,
sözlü ve enstrümantal diye bir ayrım yok çünkü biz hepimiz müzisyeniz(yani enstrüman icracısıyız) sadece solistlik yapan enstrüman çalmayan yoktur herhalde katılanlardan, ister sözlü eser seçer ister sadece çalar, öncelikli değerlendirme müzikalite, sesiyle şarkıya extra lezzet katarsa o da onun artısı(ben öyle düşünerek sözlü bir eser seçtim) ama pişman oldum herkes sesime odaklanmış nasıl çaldığımdan bahseden olmadı.

MD veya altyapı yarışması nedir anlamadım? Burada müzik üretiyoruz ve bu anlamda yapılan tanıtım amaçlı çalışmalara demo denir..

%90 klavye ağırlıklı müzik üretilen bir ortamda MD veya altyapı diyerekten bahsedilen şey
bence başka ortamda söylenilmesi gereken şeydir..

Hani soğukluk,kırgınlık diyorsunuz ya..

Peki o kadar emek veripde sadece alt yapı yapan arkadaşlar bu işten etkilenmedimi ?

Bir dahakine o kadar uğraşırmı? Uğraşsada emin olun vokal varsa uğraşır..

Beni yanlış anlamayın,burada polemik yaratmak istememki o karakterde biri değilim..

Sonuçta herkes elinden geldiğince emek verip güzel şeyler yapmış,ilk başta dedim yine söylerim,herkesle gurur duydum hala duyuyorum o ayrı konu..

Ben sadece şunu söyledim 2 kategori olmalıymış,ilk katılımım olduğu için başta uyanamadım ,yoksa bunu zamanında söylerdim..

Benden yana sıkıntı yok çünkü çok emek veremedim..Ama günlerce uğraşıp yaptığım bir demom olsaydı bu durumdan bende etkilenirdim..

Ama Nacip bey 1 oy bile alamazsa müzikal bir ortamdan bu benim kanıma dokunur arkadaş,bunuda kimse alınacak diye içimde tutamam ve olması gereken şuymuş diye yorumumu yaparım..

Bütün arkadaşlarımdan özür dileyerek sonlandırıyorum,amacım kimseyi rencide etmek değil,sonuçta herkes emek vermiş..

Özellikle Bahadır arkadaşım sen kusuruma bakma,verdiğin emekler ortada,az çok çözebildiysen beni ne demek istediğimi anlamışsındır..

Bundan sonrasını uğraştırsa bile 2 kategori olarak yapabilirsen çok güzel olur,en azından insanlar oy kullanacakları zaman kararsız kalmazlar,müziğemi oy vereyim! Vokalemi oy vereyim diye..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...