• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Site Aşırı yavaş çalışıyor !

Cevap: Site Aşırı yavaş çalışıyor !

ezaula günlük teşekkür limiti var dolmuştur bizim kovboyda çok var anlaşılan :) bu aralar arabayla uğraşmaktan herşeyi torno dan vidadan ibaret sanıyor :)

Teşekkürler :) Ne kadar limiti var? Ayağımızı yorganımıza göre uzatalım bare :)

Arkadaşlar büyük bir siteyiz.. bazen aynı anda 100 lerce kişi siteye giriş yapmaya çalışıyor..
1000 e yakında sayfaları giren ziyaretçiler mevcut oluyor..

malesef biz büyüdükçe sitemizin sunucu ihtiyacıda büyüyor.. bunu en iyi şekilde ayarlamak için gerekirse sunucu değiştireceğim.. ve düşündüğüm yeni sunucu şu özellikte..

Fujitsu RX100 S7
XEON E3 1240 CPU
8 GB DDR3 RAM
2 x 500 GB SATAII
100 Mbit Bağlantı
2000 GB Trafik
3 IP Adresi
Ücretsiz Kontrol Panel
352,82 TL / Ay KDV Dahil

Hayırlısı olur inşallah

Arkadaşlar büyük bir siteyiz.. bazen aynı anda 100 lerce kişi siteye giriş yapmaya çalışıyor..
1000 e yakında sayfaları giren ziyaretçiler mevcut oluyor..

malesef biz büyüdükçe sitemizin sunucu ihtiyacıda büyüyor.. bunu en iyi şekilde ayarlamak için gerekirse sunucu değiştireceğim.. ve düşündüğüm yeni sunucu şu özellikte..

Fujitsu RX100 S7
XEON E3 1240 CPU
8 GB DDR3 RAM
2 x 500 GB SATAII
100 Mbit Bağlantı
2000 GB Trafik
3 IP Adresi
Ücretsiz Kontrol Panel
352,82 TL / Ay KDV Dahil

Maddiyat olarak nedir durum bilemiyorum ama Xeon 1240'ı ben mini pc'lerde kullanıyorum :) Böyle biryer için düşük kalır. IT sektörde dist. firmalardan birinde iş geliştirme sorumlusuyum. Size bu konuda yardımcı olabilirim belki. Detay isterseniz konuşalım.

Xeon olması ne sağlıyor bize ?
bir sunucunuz (server) var ise gerek network üzerinden isteklere daha çabuk cevap verme süresi
yada sanal makine kullanıyorsanız daha fazla iş üretebilme olanağına sahip vede en önemlisi ecc reg (hata ayıklama modu) destekli belleklerin kullanımına
olanak sağlıyor.Bu da işletmelerin sunucularında hatalı bitlerin ram'den es geçilerek ayıklanması yani ram hatasında sunucunun mavi ekran görüp restlenmesini önlüyor.

kısacası sizin mini pclerinizde kullandığınızı söylediğiniz işlemci sunucular için iyi bir seçenektir bu nedenle hemen hemen çoğu sunucu sağlayıcı bu işelemci üzerinden satış yapıyor..

iyi forumlar..

Vay anasını be bu bilgisayar işi ne kadar karışıkmış valla sizin anlattığınız o terimler ve değerlerden en ufak bişey anladıysam bilgisayar mühendisi olayım :d

Sevgili admin, ben farklı birşeyden bahsediyordum. Hp,dell,ibm olursa bayi fiyatından almanızı sağlayacaktım.Neyse madem yardımcı olmamı istemiyorsunuz... Ama bari 1240v2 olanı alın aynı para zaten. Daha yeni bir işlemcidir. Hem daha hızlı hemde 22nm'dir. 1600 desteği var,bant genişliği açısından da daha iyidir. Ivy bridge mimarisi. Saygılar.

bende 1 aydan fazla oldu çok yavaş kanser edecek

Sevgili admin, ben farklı birşeyden bahsediyordum. Hp,dell,ibm olursa bayi fiyatından almanızı sağlayacaktım.Neyse madem yardımcı olmamı istemiyorsunuz... Ama bari 1240v2 olanı alın aynı para zaten. Daha yeni bir işlemcidir. Hem daha hızlı hemde 22nm'dir. 1600 desteği var,bant genişliği açısından da daha iyidir. Ivy bridge mimarisi. Saygılar.

Sunucu sağlayıcıların geneli sunucu olacak bilgisayarları kendileri ayarlıyor biz sadece kiralıyoruz..özeliklerinden bahsettiğim pc bllgileri satın alma değil kiralama bilgisi.. ilgin için teşekkürler.. .

ayrıca arkadaşlar sunucuda iyileştirilme yapıldı bir sonraki aşamada yeni sunucuya geçme planı uygulayacağız..

hızımız son derece güzel iyi forumlar..