• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland Yeni Urunleri ocak 2010

Şimdi sample ses denmiş herşey sample ses mi demek?..Sayın Akor dostum halayı panflütlemi çalacağız demiş zurnayla çalmasak ne olur?..Bakın burada amaç zurna sesini kazancımıza araç etmek (kötü birşey değil tabiki benimde yaptığım bir şey) ama Türk müziği sadece zurna yada elektrobağlamadan mı ibaret?..Eğer amacımız müzik kültürümüzü korumak ise bırakalım bu işi gerçek bağlama ve zurna üstadları yapsın..Bizler ne kadar gerçeğine yakın zurna yada elektro sesi kullanırsak kullanalım bu bizleri bu enstrumanların üstadı yapmaz..Bence artık Türk dinleyicisine farklı sesleri dinletmek zorundayız bunu yapacak olanlarda en başta bizleriz..

valla benim değişik bir projem var aslında.alışılmışın dışına çıkmayı herzaman sevmişimdir.be V synth GT almış olsaydım sırf sentetik seslerden ve drum kitlerden kullanarak arabesk şarkıları çalmayı yeni baştan yorumlamayı denerdim.iyi bir analog modelling synthesizer ile çok farklı tadlar yakalanır unutmayın.bakınız aşağıdaki keman sesini tayfun caba saw sesinden yaptı dinleyin bakalım ne düşüneceksiniz?

Moderatör tarafında düzenlendi: