• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

roland yeni arrenger E-A7

• Konbuyu başlatan katip20
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 21
  • Görülen : 6K
Cevap: roland yeni arrenger E-A7

Yabancı demolar çıkmaya başladı.GErçekten bk5 in abisi geldi bu defa...

roalnd e-a7 hakkındaki görüşlerim

-sample açık olması ses+ drum kit yapılması beklenen ve olması kesinlikle gereken 128 mb yeterli

-kullanım kolaylığı ,kontrol paneli yeterliliği çok iyi,

-çift ekran olması ve ritim altyapı bir ekrandan,ses seçim için farklı ekran olması güzel ,

-user ritim ve performans kapasitesi oldukça yeterli,ayrıca usb ile sınırsız

-7,9 kg olması taşınabilirliği kolay

-genel sound kalitesi için şu ana kadar yeterli ses ve ritim demosu yayınlanmadı,

- önemli bir soru işareti Türkiye deki satış fiyatı :Zuhal Müzik in bu konuda kullanıcıyı ve kullanıcı olmak isteyenlerin beklentilerini karşılayacak bir fiyat açıklamasını isterim....

Dediğim Gibi BK5'i Olan Bu Cihaz'ı Tek Tercih Sebebi Sample Olmasıdır. Korg, Yamaha v.s Kullananlar İçin Daha Çekici Gelicek Bu Cihaz Ama Tutmucak. Fiyat Konusuna Gelmek Gerekirse Uçuk Paralara Girer Bu Piyasaya Diye Düşünüyorum.

arkadaşlar bk-5 ritimleri ile uyumlu diyorsunuzda mantıklı düşününce bk-5 türk ritimleri nasıl yazıldı emo nun sound ve kitleri ile yani bu iş emo ya bağlı birazda emo koyarsa kendi kit ve soundlarını okur koymassa okumaz bütün bk ritimleri %95 emo sound drum kitleri ile yazıldı bunu gözardı etmeyin ki zaten çokta lazım değil artık açık sample hafıza var istediğiniz seti kendiniz oluşturun.

arkadaşlar bk-5 ritimleri ile uyumlu diyorsunuzda mantıklı düşününce bk-5 türk ritimleri nasıl yazıldı emo nun sound ve kitleri ile yani bu iş emo ya bağlı birazda emo koyarsa kendi kit ve soundlarını okur koymassa okumaz bütün bk ritimleri %95 emo sound drum kitleri ile yazıldı bunu gözardı etmeyin ki zaten çokta lazım değil artık açık sample hafıza var istediğiniz seti kendiniz oluşturun.

üstad ,kesin böyledir şeklindedir diyemem fakat emonun bk5 için yaptığı kit ve seslerin telif hakkını roland satın almış yada ödüyor olabilir. bu şekildeyse bk5 üzerinde bulunan emo kit ve seslerinin diğer roland cihazlarda kullanabilir diye düşünüyorum.

tabikide emo gibi bir ustanın bu şekilde yeni bir alet için bir şeyler yapması çok iyi olur malum

klavye Rolandı diğer firmalarla rekabet edebilir hale getirir diye düşünüyorum ama şahsen e80 kalitesinde bir arranger bekliyordum bu model orta sınıfla yarışır bu işte zamanının en iyisi olan bir firmadan çok daha muhteşemini beklerdim.Tabi bu benim fikrim üzerinde yapılan çalışmalar aletin tutulma seviyesini değiştirir mutlaka.Çift ekran yerine tek büyük ve daha kaliteli bir ekran daha kaliteli switch ler vs. yapılabilirdi.Nihayetinde Roland dünya çapında çok iyi satış yapan bir firma ve ortadoğu pazarının eskisi kadar üzerine düşmüyor bu sebeple bizlere yönelik harika bir klavyeyi artık rolanddan göremeyeceğiz gibi geliyor e70 ile başladığı efsaneyi g600le noktalamıştır saygılar...

Bakalım Cihaz'a Destek Nasıl Olacak. BK5 Gibi Destek Vericekler mi? Yoksa Set Yapıp Satıcaklar mı? Yada Satıp Başınızın Çaresine Bakın mı ? Olacak Ne Olacak. Birde Eğer BK5 Gibi Ücretsiz Ritim Ses Çalışmaları Yapılırsa Bunları BK5 Üzerinde Çalıştırabilirsek BK5 Kullanıcıları İçin Yeni Bir Nevale Kaynağı Olabilir :)

Bu aletin ritim sorunu olmaz zira 128 user drum kiti dizdiğine göre eski orgların tüm ritimlerini daha iyi çalar. Bence sorulacak tek soru var. Ses kalitesi, ses kartı nasıl...Genel tonu.....

Bu aletin ritim sorunu olmaz zira 128 user drum kiti dizdiğine göre eski orgların tüm ritimlerini daha iyi çalar. Bence sorulacak tek soru var. Ses kalitesi, ses kartı nasıl...Genel tonu.....

Ses kalitesi ve genel sound cok önemli

Keşanlı abi çok dogru söylemiş.Kaliteli bir sound yakalarsa nevale aşılır.Ve hatta bence diğer aletlerden bile karma set düzenlenebilir.Roland çok güzel bir arge yapmış diğer markaların güzel özelliklerini bir araya roplamış diye düşünüyorum.