• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

roland yeni arrenger E-A7

• Konbuyu başlatan katip20
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 21
  • Görülen : 6K

katip20

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
ROLAND BK 5 TÜRK
roland yeni arranger klavyesi tanıtıldı

Sampling/Sample Yükleme]

- Format

16-bit linear, 44.1 kHz, WAV

- Sampling/Sample Yükleme için Dahili Hafızası

128 MB

- Yüklenebilen Sample Sayısı

512

- Multisample Fonksiyonu

Var

* Sample’lar ve multisample’lar USB hafıza birimine Kullanıcı Sesleri veya Kullanıcı Davul Kitleri olarak kayıt edilebilir.

* Sample’lar ve multisample’lar ses işlemcisi için wave data olarak kullanılabilir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Özellikler güzel, hayırlı olsun.

Cevap: roland yeni arrenger E-A7

[Pad’ler]

6 pad ile phrase, ses dosyaları ve tonları tetikleyebilme ve çalınan dosyayı durdurma

* Phrase dosyaları Ritim ve SMF dosyaları ile tempo senkronizasyonludur. Ayrıca akor algılama özelliklidir.

güzel alet biraz umarım fiyatta alınabilir bir fiyat olur

klavyeyi üstün körü inceledim internette. roland gerekli olan herşeyi yapmış. yalnız mp3 çalma özelligi vaar sanırım bu çift yönlümü tek yönlümü onu göremedim. çift ekran olması çok iyi sesleri ayrı bir ekran ritimleri ayrı bir ekrandan yönetmek performans açısından süper olacak. user 10 tane olması komanın sistemden ayrılıp tuşeye koyuması. transpose ve octavların picht bendin üzerine koyulması çok çok mantıklı. picht bend zaten en sevdigim roland picht bend i. mikrafon özelligide var. 128 mb sample hafıza. ilk giriş için çok iyi. ileride dewamı gelirse hafıza artıırılır. iş şimdi zuhalin pazarlamasında bitiyor. fiyatı uygun tutup herkezi teşvik etmesi lazım. ne kadar çok satış olursa roland okadarda dewamını getirir. aklıma takılan en büyük sorun şu. bu aleti birileri işlemesi gerekiyor. korgdaki gibi usb nin kilitlemesi gerekiyor. eger bu olmazsa usb yapan tüm ustadlar klavyeye dokunmayacak ve tyros 3 4 gibi harcanacak klavye. usb kilitleme özelligi olmaz ise zuhal adam tutup ritim ses yazdırıp ücretsiz piyasaya sunması gerekecek. bu klavye hem özellik hemde tasarım açısından mükemmel olmuş bu klavye harcanırsa bir roland hastası olarak çok üzülürüm.

bu arada klavye bir aksilik olmaz ise yıl sonunda gelecekmiş. fiyat olarak türkiyeye geldiginde hesaplanıp fiyat verilecekmiş.

Buna Yapılan Ritim Sesleri BK5 Okurmu Acaba.

bk 5 i bilmem ama rolandın tüm eski seri ritimlerini okuyacaktır :D g1000 deki roman ritimlerine hastayım :D

roland E-A7 de anladığım kadarıyla bk 5 ritim ve sesleri ile tam bir uyum söz konusu .......

G600 ritimlerim duruyo:) yeni kitlerle ilginç olurdu:)