• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland g1000 hakkında nacizane görüşleriniz?

Cevap: Roland g1000 hakkında nacizane görüşleriniz?

Çok eskiden g serisinden 600, 800 ve 1000 kullanmıştım. Çokta iyi hatırlamıyorum ama g1000 in soundları ve tuşesi söylendiği gibi daha iyi diye hayırlıyorum. Piyasası ne kadar acaba? Uygun fiyata bulabileceğiniz yamaha s650, ketron xd9 veya son seçenek olarak roland gw8 öneririm.

Kullandığım Onlarca Klavye Arasında Tuşesi En Iyi WorkStation Cihazdır. Ben de şunu merak ettim kaç TL Fiatı ve hala var mı bu cihaz satılıyor mu Taaa 1999 Falan Yılında Çıkmıştı.

g 1000 bence zamanı geçmiş bir cihaz roland alıcaksanız g 70 tavsiye ederim çok çok daha iyi bir cihaz elimde var düşünürseniz mesaj atın

roland g1000 i aldım . cihaz ilk sahibinden üzerinde en ufak deforme yok hiç pişman değilim sadece dinleme şansım olmadı cihazı. ama cihaz tertemiz. ilk sahibinden aldım. hepinize yorumlarınız için teşekkürler .

Daha güncel ve sample okuyan yada içinde barındıran klavyeler almanızı temenni ederim. G600 ile G1000 arasında öyle dağlar kadar bir fark olduğunu zannetmiyorum, bilenler cevaplayacaktır. Ancak teknoloji çok gelişti, yeni nesil klavyelerle kendinizi daha çok mutlu edebilirsiniz.
amacim polemik yapmak deyil basindan belirteyim.evet yeni yenidir ama malesef simdiki yeniler eskilerin tadini vermiyor,beni orga ilk meraklandiran. roland e40da duydugum klarnet sesiydi.nezaman org basina varsam o ses kulagima gelir,ketrondaki nefesli halk ve yayli, macun seslerin tadini kimse kusurabakmasin yeni
aletlerde bulamadim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

benimde g 600 ü gördüğümde dinlediğimde nutkum tutulurdu. i3 i4 teneke gelirdi bana hiç sevmezdim. yine g serisinden kopamadım.

bu roland g serileri insanı bonzai gibi bağımlı yapıyor.

türk müziği için g-600 ile g-1000 farksız gelir. çünkü oriental kit ve ethnic kit aynı olduğu için %90 aynı ritim çıkıyor.

ancak g-1000 de de çift kit olayı sayesinde çok yüksek boyutlu, çok detaylı ritimler tabii ki yazılabilir.

ayrıca g-1000 ses bankası ve efekt sistemi sayesinde en iyi elektro bağlama seslerini verebilirken, g600 anca chorus üzerinden flanger ile idare etmek zorunda.

arkadaşlar bıldıgınız uzere yenı g 1000 aldım ancak takıldığım noktalar var rıtm edıtleyemıyorum style d88 dıyor degısmıyor ayrıca aldığım kışı hdd var dedı hddnın ıcıne nasıl gırerım açıl yardım

g 1000 kullanıcısı olan arkadaşlar bı tel verse bır kac sorum var sorularımı sorsam su aletı çözsem ıyı olacak g600 den cok farklı geldı bu alet bana