• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pa600qt BÜYÜK SORUN VAR...

Cevap: pa600qt BÜYÜK SORUN VAR...

şirin kardeş dediğin konuyu düşündüm zaten ama tüm ritimlerle ayrı ayrı uğraşacak vaktim yok cüneyt ertaçın seti var kullandığım ama bağlama sesleri elktro sesleri felan cok zayıf onların sevıyelerı ritimlerle eşit olmasını sağlayan bir ayar varmı yokmu sormak istediğim bu yani
Gokhan can, rithm lerin 10 kati enstrumani yukseltebiliriz.bunu tarif ile yapamazsin, benim kullandigim enstruman sesleri volumu ortanin bile altindadir, degerli arkadaslarin da buyurdugu gibi yalniz her enstrumanla tek tek ilgilenilecek, (saund) tabi zaman istiyor, bir harekette hepsini ayarlamak mümkün degil,merak etme yapicaz dostum.selamlar.

Moderatör tarafında düzenlendi:

kardes seleri saund tan girib ayarı yapıp ondan somra performans sa atacaksın

GÖKHAN kardeş bende senin gibi aynı dertrten şikayetçiydim ve hatta yeni aldığım orgu geri satmayı bile düşünmüştüm. SAUND bölümünden sesi seçip MENU tuşuna basarak EQ ayarlarına giriyorsun oradan LOW MİD ve HİGH değerlerini +15 yapıyorsun vede çıkarken üstteki tırnaktan write sound SAVE yani performansına saklıyorsun. vede her ses için bu işlemi yapıyorsun. şu an benim sesler elektro bağlamalar yaylılar v.s. acayip süper oldu. seslerin seviyesi 50 60 arası. Bİraz uğraşman gerekiyor. Saygılarımla

Eq ile ayarlamak bir çözüm olabilir fakat aynı zamanda sesin tonuda değişir. Yani low mid ve high bandını yanyana duran üç adet sıra dağ gibi düşünün. Frekans eğrisi sıradağlar gibi inişli çıkışlı olacaktır. Yapılacak en mantıklı hareket ritim ve ses grubunu kendi içerisinde dengelemek. Yani ritimler en düşük seviyeli ritime göre kalibre edilmeli. Aynı şekilde sesler en düşük seviyeli (örn elektro) sese göre kalibre edilmeli. Tabi öncelikle sound menüsünden maximum ses alınacak şekilde ayarlanmalı. Şimdi sesler kendi içinde aynı seviyede ve ritimlerde kendi içinde aynı seviyede olduğuna göre elimizde uyumsuz iki öğe kaldı. Sesler ve ritimler arasındaki ses farkı. Bunuda mixerden ritmin grup seslerini (akumpanya, bass, drum) biraz aşağı çekerek globale kaydedersek sorun çözülür. Veya son işlem yerine ritim/ses balance sürgüsünü programa başlarken bir kereye mahsus ayarlayabiliriz.