• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

or700 seslerinin kalitesi

mahirsaygi

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
yamaha or700v2
arkadaşlar öncelikle "tüm profosyonellerin dikkatine başlığına ilgi gösteren ve cevap yazan arkadaşlarıma teşekürlerimi bildirmek istiyorum. yeni bir org almanın arifesindeyim. elimde a300tr ve e96 var. sitede dinlediğim gw8 demolarındaki sesler bana güzel geldi. özellikle yaylı ve ud sesleri. or700v2 ise ritim yönünden daha güçlü gibi geldi. acaba or700 ses yönünden biraz zayıf mı? ben amatörüm. bunu dikkate alın lütfen. ama pişman olmak istemiyorum. gw8 ile or700 karşılaştırırmısınız benim için. bu iki orgu tanıyan arkadaşların yorumarlını bekliyorum.

Cevap: or700 seslerinin kalitesi

Eğer alacağınız yada almayı planladığınız alet Yamaha Or700V2 ise tek geçerim hiç düşünmeden alınacak bir alet. Çünkü imkanları geniş aletin ses ve ritm güncellemeleri halen sürmekte. Ritm yönünden güçlü olduğunu siz söylemişiniz zaten gerek batı gerek se Türk sesleri standartların üzerinde bir kalitede bana göre. Sitede Yamaha Or700V2 yi detaylarıyla anlatacak demolar var. Gw 8 de güzel bir alet ama bana göre Or700V2 deki pratiklik yok, üzerinde hoperlör yok. Ses kalitesi Yamaha Or700V2 ye göre daha düşük (bana göre)

Demolar burda

Eğer facebook üyeliğiniz varsa burdada demolar var

bence yanlış bir ikilem içindesiniz dostum.
bu iki klavyeniz aynı sınıfta olduğunu düşünmemeliyiz.her ikisinin de kendine göre artıları var.
ama özellikle sahne kullanımları için or700 açık ara önde gider.
bütçe,kullanım amaçları tercihinizi yönlendirmelidir bence.
umarım kendiniz için en doğru tercihi yaparsınız.roland bölümünde gw8 ile ilgili inceleme ve tartışmalar bulunmaktadır,lütfen göz gezdirin.
yamaha için de aynı şeklide...
kolay gelsin

Or 700 v2 ile gw8 arasında yaklaşık 1000 TL den fazla fiyat farkı var. Ev kullanıcıları için Gw 8 yeterli , tabiki bu benim düşüncem farklı düşünenler olabilir. Crative A300 Sbs 2+1 ile gw8 net ve temiz bir ses veriyor.

ben bir ev kullanıcısıyım. aslında bu işe 2 buçuk binlira ayırdım. ama binliram cebimde kalsa çok sevinirim. ilahi tarzı müzik çalıyorum. kanun, ney, ud benim için çok önemli. temiz ses ve ilahilere uygun kitlerle yazılmış ritim istiyorum. gw8 bana bunları sağlar mı?

gw8in tr versiyonu varmıdaaa.