• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

korg pa 800 donma sorunu yardım

ender kavlak

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
pa 80
Slm arkadaslar benim pa 800 de donma olayı oluyor tuaf olan yumruk vurdum zaman düzeliyor neden boyle yapıyor aceba benim org 256 mb ram var elimde 256 mb lik yazılı var benim sorum orga format atsam düzelirmi ve nasil format atacagım elimde sadece 256lik yazılım var yardım edecek bilgili arkadaslardan yardım bekliyorum hanki dosyalar lazim format icin saygılar

Cevap: korg pa 800 donma sorunu yardım

format atmak kolay.format atmadan önce elinizde 256 mb lık os ve aletin seri numarasının yazdığı yazılım olmadan bu işe girişmeyin.

Alete ozel yazılım var elimde seri numarasi ile calisan baska hanki dosyalar lazım ve nasil format atacagim sadece format atsama yazılım gitermi benim niyetim orgu sifirlamak ve format atsam siralamasi nasil olacak ilk once hanki dosyayi atmam lazim

orgun içnde 4 yada 8 gb lık flaş bellek montelimi.biliyormusun.(aleti ters çevirdiğinde küçük bi kapak var yaklaşık ölçüleri 5x10cm 4 tane siyah vidası vardır.onu söküp bakabilirsin.eger varsa korgun sitesinden 1-Pa800_Format.pkg 2-Pa800_os_res_v202.pkg ve senin elinde olan SN-aletin seri numarası.PKG bu dosyaları aletin içindeki flaş belleğe kaydet.aletin power düğmesine basmadan elini intro 1 de tut.alet açılınca önce formatı seç ve select e bas.aleti tekrar aç gene elin intro1 de olsun sonra v202 programını seç ve selecte bas.buda bitince tekrar aleti intro1 e basarak aç bu seferde seri numaralı programı seçip yükle.umarım anlamışsındır.

bu arada mutlaka aletin seri numarasını bilgisayarına yedekle.bunu kaybedersen 256 rami taktırdığın yerden tekrar istemek zorunda kalabilirsin.

merhaba sevgili kardesim bu sorun bütün pa 800 lerde yapiyor bende 256 ram taktirdim ayni sorun yapiyordu alttan vurunca düzeliyordu sorun büyük degil bir yerde okumustum ben komple vidalari söktüm orgu actim dikkatlice ,bütün baglanti kablolari kontrol ettim ,vede takilan ram i cikarip temizleyip tekrar taktim zamanla kablolarda vede ram de iyi oturmadaginda dolayi takilma oluyor bende su an bir sorun yok anliyorsan bu isten iki kisi ile yap kapagi cikarmak icin selamlar.