• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

korg pa 80 acil yardim

Enst.
Yok
merhaba arkadaslar bende korg pa 80 klvayesinde bir kac tane notalara basmiyor basandada agr basilliyor ne yapa bilirim?

Cevap: korg pa 80 acil yardim

Temizlik zamanı gelmiş söküp lastikleri temizliceksin yine olmazsa sıvı iletkenlerden süreceksin yine olmazsa lastik değişecek.

Konu ilgili bölüme taşındı.

evet sokup temizlemem gerekiyor sivilar dan bu problem ama sokmeye braz korkuyorum sokup temizlemek cok problemlimidir? ve ya alete bi sey olurmu?

nazikçe bi yerini koparmadan yaparsan hiç birşey olmaz

Sanmiyorum çok zor bişey degil yaparsın kendine güvenmiyorsan bu işlerden anlayan birine yaptır kendin yapacaksanda söktükten sonra hem lastikleri hem elektronik devresini hafif kolanyali bezle sil ama o lastiklerdeki siyah yerler özelliğini kaybetmişse oraya o siyah sividan temin edip zar gibi surmen gerekir ama buyuk ihtimal silince duzelir kolay gelsin.

cok sagol kardes ben soktukten sonra disjet yeri ve acip kapatma dtgmesi arka porttami kaliyo ya onlar ayriliyormu disket yerine asagdan bakiyorum orgun alti sokulunce ayni yeqe dusuyor

birde fonksyon dugmelerinden de bazilari agir calisiyor oda sividan onun bi 2ozumu varmi?

Lastik olan düğmelerin hepsi o şekilde cıt cıt olan düğmeler lehimle değişir.

Ben izninizle daha farklı bir olasılığa değinmek istiyorum.
Tuş takımı ile Board arasında ki tost kablo muhtemelen orgun daha evvel ce açılması ve tekrar dan montesi sırasında vidalanma esnasında hasar gördü bir veya 2 kablo ya koptu yada birbirine temas etti, bunu da kontrol edelim lütfen. Tabii ki problem anlattığım unsur çıkmaz ise ya lastikler işlevini yitirmiştir yada siviçleri tutan vidalar yalama olmuş ve basma esnasında temas sağlanamadığından işlem görmemektedir. Kolay gelsin ve de geçmiş olsun. Saygılarımla,

arkadaslarim bende bu nerfyse 3 4 cu defadir bu oluyo ben bunu yakin arkadasimdan satin aldim o kullandgnda boyle olanda ustaya temizletdiriyodu son kez de bana satarken temizletdirdi yep yeni idi nerdese 5 aydir bende
bende kendim acip temizlemek istiyorum sadece aleti nasl acacagim i bi ozet gecerseniz sevinirim

Moderatör tarafında düzenlendi: