• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

işini yapamayan bir kurum : PTT KARGO

Cevap: işini yapamayan bir kurum : PTT KARGO

Benim de başıma benzer bir olay geldi; ix300 vardı bir tane bursada bir arakadaşa sattım ödeme teslim gönderdim parasını da verdim, adamlar ödeme teslim yerine sigorta yapmışlar, orgu adama hediye gibi teslim etmişler, allahtan alan arkadaş düzgün bir insandıda parayı gönderdi, kötü niyetli biri olsa hiç bir hak idda edemezdim, PTT, Kargo konusunda tecrübesiz, zamanla daha iyi olacaktır.
SYG.

Sevgili Kardeşim Öncelikle geçmiş olsun. Ptt kargo yüzünden bundan iki sene kadar benimde başıma şöyle bir olay geldi orgu Tunel müziğe gönderecektim daha öncede Adanadan Iğdıra bir peket gönderdim üç günde gittiği için istanbula daha kısa sürede varır diye ptt kargoyla göndereyim dedim yaptığım araştırmada kargo aynı gün yola çıkıyor ertesi gün istanbula varıyor ne hikmetse on gün gibi bir zaman geçmesine rağmen istanbuldaki memur beyler bi türlü orgu adrese teslim edemiyorlar. Sana tavsiyem internetten BİMER yaz buraya kargoyu gönderen veya sen şikayetini yaz gönder kesin çözüm. Ben buraya şikayetimi bildirdim Burası durumu Ulaştırma Bakanlığına ve ordan Ptt genel müdürlüğüne Şikayetinizi yönlendiriyor zar zor org on iki günde yerine kırılmış bi vaziyette varıyor Ptt Kargodan gelen yanıt Şikayetiniz haklı görülmüş olup Talebiniz halinde Kargo ödeme bedeliniz tarafınıza iade edilecektir.Şeklinde bi cevap geldi. Umarım seninde cihazın başına bu tür olaylar gelmemiştir.İstanbul tarafında dağıtım yönünden bi sorun var şikayette bulunmadığınız sürecede bu böyle devam eder.Ancak şikayetler çoğalırsa bu sorun düzeltilebilrmiş dedi Ptt kargoda çalışan arkadaş.

.
batuhan77 arkadaşım kargonun son durumu ne oldu.

Hocam,
Ptt kargoya her gittiğimde kargoyu araştırdıklarını söylediler.
O müdür bozuntusu ''gönderen araştırıyor senin yapacağın birşey yok'' diyerek
üzerinden işi atmaya çalıştı.
Kargoyu yollayan asker arkadaşım İstanbuldaki Şube ile Antalyadaki şube arasında yazışmaların devam ettiğini ve ne olursa olsun orgun değeri kadar paramızı alacağımızı söyledi.

Ama nasıl bir yazışmaysa nasıl bir kurumsa 17-18gün oldu hala kargo yok. Allah sizi inandırsın Cumhuriyet savcılığına gidecektim dilekçe hazırdı. Son kez şu gönderen arkadaşımı arayım dedim. aradığımda bana Van depreminden ötürü kargoda işlerin yoğun olduğunu, hergün müdüründen bilgi aldığını, ama ne olursa olsun değeri kadar paramızı alacağımızı söyledi.

Mahkemeye veririm benim için çok basit bir olay ama bir davanın hakim önüne çıkması en az 7-8 ayı buluyor. Dava süreci tarafların mahkemeye katılıp katılmaması , şahitlerin gelip gelmemesi, eksiklerin giderilmesi derken 2-3 seneyi buluyor.
Benim bir Devlet Memuruyla mahkemem 2,5 senedir devam ediyor oradan biliyorum.
Bu işlerden bıkkın olmasam ilk gideceğim yer Adliye binası ama malum Türkiye şartları.

Hocam,
Ptt kargoya her gittiğimde kargoyu araştırdıklarını söylediler.
O müdür bozuntusu ''gönderen araştırıyor senin yapacağın birşey yok'' diyerek
üzerinden işi atmaya çalıştı.
Kargoyu yollayan asker arkadaşım İstanbuldaki Şube ile Antalyadaki şube arasında yazışmaların devam ettiğini ve ne olursa olsun orgun değeri kadar paramızı alacağımızı söyledi.

Ama nasıl bir yazışmaysa nasıl bir kurumsa 17-18gün oldu hala kargo yok. Allah sizi inandırsın Cumhuriyet savcılığına gidecektim dilekçe hazırdı. Son kez şu gönderen arkadaşımı arayım dedim. aradığımda bana Van depreminden ötürü kargoda işlerin yoğun olduğunu, hergün müdüründen bilgi aldığını, ama ne olursa olsun değeri kadar paramızı alacağımızı söyledi.

Mahkemeye veririm benim için çok basit bir olay ama bir davanın hakim önüne çıkması en az 7-8 ayı buluyor. Dava süreci tarafların mahkemeye katılıp katılmaması , şahitlerin gelip gelmemesi, eksiklerin giderilmesi derken 2-3 seneyi buluyor.
Benim bir Devlet Memuruyla mahkemem 2,5 senedir devam ediyor oradan biliyorum.
Bu işlerden bıkkın olmasam ilk gideceğim yer Adliye binası ama malum Türkiye şartları.

öncelikle geçmiş olsun..

ilk mesajınızda kargo diye bir bavul getirildiğni yazmışsınız.. ptt den sizin kargonuz bu denildimi ?

arkadaşınızla muhabbet samimiyetliğiniz bir yana org yerine bavul gönderilme olasılığı yokmudur?

öncelikle geçmiş olsun..

ilk mesajınızda kargo diye bir bavul getirildiğni yazmışsınız.. ptt den sizin kargonuz bu denildimi ?

arkadaşınızla muhabbet samimiyetliğiniz bir yana org yerine bavul gönderilme olasılığı yokmudur?

Yok hocam. Bavulun üzerinde 2 tane kargo etiketi vardı.birisi kendi etiketi diğeri benim orgun etiketi. benim kargomun etiketini birisi bavula bağlamış sanırım. Ptt memurları durumu anladılar ama izah edemediler.

ben kurban bayramından 3 -4 gün evvel çok samimi oldugum aile dostum bi piyanist arkadaşıma trinity sattım ödemeli şekilde ve arkadaşım arife gününden 2 gün önce ürünü teslim aldı ücretide yatırdı ben bayram arifesine kadar git gel yaptım ama malesef ürün teslim edilmemiş araya bayram girdi dediler perşembe çekin paranızı giderim ürün teslim edilmemiş ama arkadaşım trinity nin temizliğini set imdeki hangi seslerin güzel oldugunu belirtiyor fakat ne hikmetse ürünüm teslim edilmemiş ürünü gönderdikten sonra zar zor hatay samandağ ptt yi arayarak ürün bedelinin neden yatırılmadığını sordum van depremini öne sürerek hallederiz filan daha sonra açtım ağzımı yumdum gözümü bilirsiniz ben bu gibi şeylere gelemem küfürü yedikten sonra param şak diye yattı ptt merkez inden tut bi kaç ptt ile samimi olduk telefon numaraları var ben macit dediğim zaman sağolsun burdaki ptt bayaa ilgilendi ama ptt kargo adında gönderim yapmayın en güzeli otobusle gidip gelin biraz tuzlu oluyor ama sağlam hiç bi sıkıntı sorun olmuyor
ama ben işin aslını çözdüm adam bayram harçlığı diye benim parayı kullandı ve işi bitince 15 güne anca yatırdı

bu problemler sadece ptt icin degil turkiyedeki tum kargolar malesef ayni ustune ustelik fiyatlar asiri derecede yuksek..

ornek cinden 3dolara gelebilen urun icin istanbul-ankara 8-10tl fiyat cikiyor....

ARKADAŞLAR 2 SENE GERİYE GİDELİM Mİ

Senin dediğin şahıslar ne kadar güvenilir alttaki yazıyı bir oku üstadım

24 nisan Cuma günü niğdenin bor ilçesinde isminin eyüp olduğunu söyleyen biriyle 1 adet korg pa80 bir adet korg pa800 için pazarlık yaptık parayı teslim etmek üzere Niğde den güvenilir bir arkadaş bulduk parayı ona yollayacaktık oda Niğde de yurt içi kargoyla bize org ları yollayacaktı parayı denkeleyemediğimiz için yollayamadık o şahısta kargodan aletleri geri çekti

27 nisan pazartesi günü çocuğunuın hasta olduğunu bu yüzden kayseri eğitim fakültesinde olduğunu söyledi bizde parayı güvendiğimiz arkadaşımıza yolladık ve kayseriye gidip parayı teslim ertmesini ve org ları yollamasını rica ettik

28 nisan Salı günü koliler geldi ama kolilerin içinde org yerine kütük ( kalas) çıktı
Kolilerden çıkanları görünce araştırmalarımı yaptım
msn adresi : sen_yoksunya.38@hotmail.com
bu kişiyle daha önceden de 3 - 4 kez konuştuğumu ve geçmişte konuştuklarımı kayıt altında tutuyorum bunlara göz attım bu kişinin Niğde de olmadığını ve kayseride olduğunu öğrendim

28 nisan Salı akşamı otogardan kayseriye yola çıkarak 29 Nisan Çarşamba günü savcının karşısına çıktım ifademi vererek istanbuldan geldiğimi durumu ifade ettim beni hemen eski emniyet binasına yolladı orada bizlere yardımcı olan kişilere çok ama çok teşekkür ediyorum

İsminin eyüp a……..n olduğunu söyleyen kişinin araştırmalar sonunda kara Osman lakaplı gerçek adının Osman g………..k olduğu ve kayseride bulunan PRESTİJ MÜZİK isimli bir dükkanda çalıştığı ve kayseri sivil yüksek havacılık yüksek okulunda okuduğu ortaya çıktı
yakalanan bu şahıs ilk etap ta inkar etmesine rağmen sonradan parayı aldığını ve orgu yolladığını iddia etti ama fotoğraflardan haberi yok bu şahısın ve orgu yolladığını savunuyor ama oktay’ın kayseride olduğundan da habersiz inatla orgu yolladım diyormuş

Polis memuru yanıma geldi orgu yolladığını ısrarla söylüyor dedi bende ona 2 soru yöneltmesini rica ettim kabul etti

1 : pa80 nin kilosunun kaç kilo olduğunu yolladığı kütüklerin kaç kilo olduğunu kargo şirketinde kıyaslayacağımızı sor

2: yolladığı kütüklerin yaş ( ıslak ) olduğu için parmak izi alınacağını söylemesini rica ettik

Tekrar sorguya geçti 15 20 dakika sonra memur geldi ve her şeyi kabul ettiğini söyledi ama tek başına değil Ahmet օ…….k isminde arkadaşıyla yaptığını belirtmiş

Şimdi bu adamlar bana 5100 tl kazık attı ama başarılı türk polislerimiz sayesinde 2-3 günde yakalandı şimdi bu 2 öğrenci dolandırıcılık suçundan içerde benim zararımı karşılamazlarsa şikayetimi geri almayacağımdan dolayı öğrencilik hayatları bitecek savcı içeri atmış mahkemeleri olacak ve enaz 4-5 yıl yatacaklar bilgileriniz olsun

ARKADAŞLAR SİZ SİZ OLUN İNTERNETTEN HERKESLE ALIŞ VERİŞ YAPILMAZ GÜVENMEDİĞİNİZ KİŞİLERLE VEYA KONUŞMALARINDAN RAHATSIZ OLDUĞUNUZ KİŞİLERLE ALIŞ VERİŞ YAPMAYIN

ve şuan 10,5 yıl içerde yatacaklar 2 yıl geçti elde var 8,5 yıl

beter olsun şerefsizler......

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 17 65.4%
  • Kararsızım

Oy: 7 26.9%
  • Hayır

Oy: 2 7.7%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri