• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

işini yapamayan bir kurum : PTT KARGO

Cevap: işini yapamayan bir kurum : PTT KARGO

Arkadaşım sen diye başka birine teslim etmişler sen aynı postahaneye bu teslim edildi çıktısıyla git teslim alanın adını öğren imzasını test et teslim eden memurdan sor üzerinde dur yoksa sana org yerine abuk subuk bişeyler ulaşabilir acele et. Gerekirse dilekçe ver ve altına da bilgi için PTT GENEL Müdürlüğüne de ki korkup araştırsınlar. Sakın malını teslim almadan da birşey imzalama. Geçmiş olsun Saygılarımla,

Moderatör tarafında düzenlendi:

Daha da zorluk görürsen bu çıktı ile NOTER'e git 50 TL'n gider ama neyapacaksın ordan dilekçeni İhtarname şeklinde PTT şubesine gönder ondan sonra sana yazılı cevap verecekleri gibi Mahkeme hakkın da kendiliğinden doğar tekrar dan geçmiş olsun. Saygılarımla,

Arkadaşlar aradan bir hafta geçmesine rağmen Klavye hala bulunamadı. Bulunamadığına göre çalınmıştır. Bu da gösteriyorki Ptt Kargoda hepsi olmasada hırsızlığa göz yuman ve hırsızlık yapan birileri var.

Kargoyu yollayan arkadaşım az önce beni aradı Klavyenin değerini bana ödeyeceklerini söyledi. Klavyenin değeri değil kendisi benim için önemliydi.

Sizlerden ricam kesinlikle bu tür kargo işlerinizi Ptt dışında bir kurum ile yapın.

Konuyla ilgilenenlere tekrar teşekkür ederim.

walla haklısınız benimde başıma geldi bu olay orgu erzincan a sattım 3gün geçti adam orgu aldı ve param daha hesabıma işlenmemişti gerçekten Ptt işini yapamayan bu işin üstesinden gelemeyen bir kuruluş bidaha da Ptt ile çalışmam sizde çalışmayın bence biraz daha fazla para ödeyin daha iyi kargo şirketleriyle çalışın..

Bana özel bir kargo ile istanbul'dan org gönderildi.. İstanbul - Aydın arası olacaktı..

Org önce İzmir'e geliyor ve sonra Manisa'ya gönderiliyor.. Ben aradım ve ''Kargonuz gün içerisinde teslim edilecektir'' dendi..
Bekledim amaa gelen giden yok !.. Sonra İstanbul'u aradık vee mevzu ise

Org İstanbul'dan İzmir'e geliyor ve buradan Manisa'ya gidiyor.. Yanlışlık yaptıkları için org İzmir'e gelip buradan İstanbul'a geri gönderiliyor.. vee tekrar oradan yola çıkıp Aydın'a geliyor :D :D

Ki bi keresinde ise orgumu istanbul'a göndermiştim ve org kırılmış şekilde bana geri geldi !.. Yapacak birşey yok adamlar imzalatıyor belgeyi.. ama hala otobüs kargosunu kullanıyorum resmi işler dışında :)

Üstat senin kisi posta güvercini olmasın :) Ne çok güldüm yaaa Allah ta seni güldürsün Saygılarımla,

Geçtiğimiz Cuma günü arkadaşım istanbul'daki bir
Ptt kargo şubesinden Org yolladı.
Cumartesi - Pazar geçtikten sonra gelmiştir umudu ile
dün Ptt ye gittim. İsmime göre aradılar bulamadılar.
Gönderenin adını verdim bulamadılar.
İllaki KP numarası diye bişey olacakmış. o olmadan olmuyormuş
aradım arkadaşı kargo kağıdını saklamış saolsun, yazdırdı numarayı.

Memur bilgisayardan baktıktan sonra kargonun
ertesi gün geleceğini söyledi.

Bugün günlerden salı. Gittim kargoya.
Yine aynı muhabbet yaşanmasın diye numarayı adama verdim.
Bekliyorum.
Adam kargo gelmiş diyor.
Bi içeri gidiyor bi dışarı çıkıyor ama kargoyu bulamıyor.
10-15 dakika sonra elinde bir spor çantasıyla gelerek.
''Sonunda buldum'' dedi.
E abi bu benim kargo değil, bana gelecek olan Org dedim.

Memur o fındık kadar beyniyle 1 saniye düşünür gibi yaptıktan sonra
işin içinden çıkamayacağını anlayıp Müdüre gidelim dedi.

Çıktık Müdür bozuntusunun yanına.
Müdür dediğin adamın suratına tükürmezsin tükürüğüne yazık olur.
O kadar kıl bir adam. Müdürün umrunda değil benim orgumun nerede olduğu.
Bir kaç yalan yanlış telefon açtı sağa sola Org orada mı? diye o kadar.

Sonra bana döndü. Gönderen arkadaşına söyle araştırsın İstanbuldan
filan dedi.

Bende Savcılığa gideceğimi söyledim. ''Hak talep edemezsin, sen gönderici değilsin'' dedi.
Yinede edeceğim dedim ve çıktım.

Şimdi benim orgum bir yerlerde ama bunu Ptt bulamıyor.
Ne yapacağımı şaşırdım kaldım. Pttye verdirttiğime bin pişman oldum.

Eskiden bu kargo firmaları çok rövaçta değilken Otobüs firmalarına verirdik.
Bir tane muavin bir ilçenin o günlük tüm kargo ihtiyacını sağlardı.
Ne yanlışlık olurdu ne kırık dökük ne de kayıp.
Şimdi kargocular Otobüs firmalarına göz açtırmıyorlar.
İlla biz kazanalım istiyorlar ama işlerini yapamıyorlar.
Hangi Otobüs firmasına gitsek yasak kardeşim alamayız diyorlar.
YOksa ben bilirdim otobüsle bir günde getirtmesini.

Ayrıca Ptt kargo ve diğer kargolar, göndericiye bir kağıt imzalatıyor.
Cihazın başına ne gelirse gelsin. (kırılma yada arıza gibi) sorumluluk kabul etmiyorlar
Bu nasıl bir hizmet anlayışıdır kardeşim.
E sen benim cihazımı güvenle taşımak için sorumluluk kabul etmiyorsan
senin hurdacıdan farkın kalmaz ki?

Şimdi forumdaki arkadaşlarıma soruyorum Sizce ne yapmalıyım?
çok haklısın kardeş,ptt kargo nun bukadar tembel olmasının sebebi ne biliyormusun,hepsi eski devlet kadrosundan kalmada oyüzden:D:D:Dadamlar alışmışlar yattıkları yerden kazanmaya,sennin org kimin umrunda:D:D:D:Dişnallah bulursun:)

ben ptt ye çalışan özel bi kurumda çalışıyorum ptt kargoya hiç ama hiç güvenmeyin arkadaşlar gönderdiğiniz kargoların hepsinin ne halde taşındığını bizzat kendi gözlerimle görüyorum hergün.kamyonlara üst üste yüklüyorlar kırılacakmış bozulakmış kimsenin umrunda değil ptt taşımacılığını özel bi şirkete verdi adamların umrunda değil yani ne taşıdığı.

geçmiş olsun inşallah bulunur orgunuz.

haa birde hırsızlık felan hertürlü olur orda kim kime dumduma. ama cesaret edeceklerinide sanmıyorum çünkü kargoyu kimin işlediği felan bellidir herşeyi imzalayıp teslim alıyorlar.ama mutlaka bi açığı varsa çalan yinede çalar abi dingonun ahırı gibi pttkargo.oranın genel müdürü OSMAN TURAL dır tam psikopat bi adamdır bulmazsanız ona kadar çıkacağım deyin bakın elleri ayakları nasıl tutuşuyo.

bu sans meselesi elbet bugune kadar ptt kargo ile ne gönderdiysem yerine sag salim gitti garantiyi özel kargoda vermiyor kırılma riski her yerde var insallah orguna tez zaman da kavusursun ve davayı gönderen arkadas vermesi lazım bence gecmis olsun ustad

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 17 65.4%
  • Kararsızım

Oy: 7 26.9%
  • Hayır

Oy: 2 7.7%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri