• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

G-600'de Çift Kitli Ritim Yazımı (Anlatım)

Cevap: G-600'de Çift Kitli Ritim Yazımı (Anlatım)

noldu kardeşim yolladınmı bi tane ,göremedim .....bana bilgi açısından çok faydalı olucaktır.ben burda dünyalar kadar çok setli ritmler paylaştım.bekliyorum

s.a hcm nasılsınız yıne supersınız allah razı olsun guzel anlatmısnız bende bır eskı rolantcı olarak cok ıyılıgını gordum allah razı olsun zaten pıyasadakı rıtımlerın cogu sana aıttır ıyıkı varsın hcm

ustadlarım ben ugrasırım ama usta dgılım bu ıste hobı amaclı calıyorum yaklasık bır senedır g 600 kullanıyrum bana bu kıt dedıstırmelerı falan acık acık ızleyecegım yolu tam olarak anlatın cok bos zamanım var cok guzel rıtmler yaratabılırım ve uzerıne klemeler yapabılırım yardımlarınızı bklıyorum sızlerden cok acık bır sekılde tusları dahı yazarsanız anca yaparım cunku g 600 karısık bır cıhaz bayagı...

sayın berkayyyyxxx,

öncelikle ritim yazmayı iyice bilmelisiniz. ancak daha sonra çift kitli ritim yazımının mantığını anlayabilirsiniz. ayrıca ritim yazma işi ne yazık ki yazıyla, sözle anlatılacak türden birşey değil. tamamen yeteneğinize kalmış bir durum. eğer orgu kullanmada sorun yaşıyorsanız rolandus.com sitesinden g600 kullanma kılavuzunu temin edebilirsiniz.

Konuyu biraz düzenleyip daha da basitleştirdim arkadaşlar. Baştan sona tekrardan okursanız belki anlamadığınız yerleri anlayabilirsiniz.

exr 46 ritimleri yeni düzenledim işinize yarar umarım

Ekli dosyalar

• 2%4 LÜK.rar
    13 KB · Görülen: 363
senin linkin burda geçersiz. burda gerçekten 2 kitle ritim yazmayı anlattım. yani program change parametresi kullanarak oluşturulan ritmler. seninki gibi akumpanya değişince tranpose yüzünden davulları değişen türden ritimler değil.

Çok güzel bir anlatım olmuş teşekkürler hocam bende zamanında G-1000 ile yazardım çift kitli... Bende sequencer'dan çift kitli yazma işini çözmüştüm yeni konuda paylaşayım belki işine yarayan olur...

:D g1000 de bulmak biraz zor o çift kit olayını. çünkü sequencera girdinmi direk soruyor görmesi çok zor :D

i 30 dakı gıbı drum ve percussion olarakmı ıkı kıtle yazılan rıtm olayı ?