• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

yamaha psr s770 ve expansion manager sorunu

• Konbuyu başlatan armoni
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 24
  • Görülen : 5K

armoni

Gold
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
20 yıllık yamaha psr6300:)
selam arkadaşlar bende s770 aldım ve birkaç gündür ses rim vs convert le ugraşıyorum.herhangi bir tyros setini s770 de kullanabilmek için yamaha expansion manager de bu seti s770 in okuyacagı ppi formatına çevirmemiz gerekiyor.sorun ise şurda .
yem programında açtıgımız setin seslerini seçebiliyoruz fakat durumkit leri seçmemize imkan tanımıyor yani durumkit leri convert edemiyorum.bu sorun s970 için kullanılan seti s770 e çevirmek istediğimdede oluyor sadece durumkitleri seçip export ppi yapmaya izin vermiyor seslerde problem yok

Ekli dosyalar

• 11.jpg
    11.jpg
    193.5 KB · Görülen: 441
Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: yamaha psr s770 ve expansion manager sorunu

Kitleri okumamasinin nedeni rom datalarindan kaynaklı eğer drum kıt teki datalar komple sample olsa yükler ama romdan ekleme varsa yüklemez bunu belirttim daha önce. fakat dükkanci lar alet tyros seti okuyo hemde 4-5 tane falan vatandaşı yanıtlıyor benim aldığım yer emo usb okuyo demişti :) gerçeği emo yla görüştüğümüz de ogrendim

anladım.yine bu siteden bir arkadaş yamaha psrtotarial sitesinde psr s970 setini paylaşmış o seti yüklemek istediğimdede kitleri yüklemiyor.o zaman şöyle bir problem ortaya çıkıyor.demekki psr s970 in okuyabildiği her kit i s770 okuyamıyor veya psr s970 in rom datalarının oldugu durumkit ide s770 okuyamıyor

970 de okumuyor tyros kitlerini 770 deki problem sanırım daha farklı drum kısıtlaması olabilir. N27 dosyasını gönderirseniz sorun nedenini bakabilir m prgramdan

n27 dosyası derken anlamadım nerden göndericem<ayrıca yüklediğim resimde görüktüğü gibi sesleri seçiyorum kitlere tıklayınca yazılar soluklaşıyor yani seçemiyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:

Neden a2000 için hazırlanan bir emo usb almıyorsunuz, sıkıntınız kalmaz, fakat ayrıca merak ettiğim konu, a2000 emo usb si yüklendikten sonra 166mb hafızadan geriye 100mb kalması gerekiyor fakat emo usb paket olarak yükleniyor bu durumda hafızada yer olsa bile yine emo usb içine müdahale edemeyeceğiniz için emo ile beraber ekstradan sample ses yüklenemez, sadece diğer paketlerde yani yep paketleri expansion manager ile açılıp 160mb sample atılabilir, bu durumda emo şu anda hazırladığı yeni usb yi 500mb olarak a3000 ve s970 için hazırlıyorsa bu durumda s770 alanlar bu paketide yükleyemezler yani amo s770 içinde ayrı bir usb yapması lazım.

Neden a2000 için hazırlanan bir emo usb almıyorsunuz, sıkıntınız kalmaz, fakat ayrıca merak ettiğim konu, a2000 emo usb si yüklendikten sonra 166mb hafızadan geriye 100mb kalması gerekiyor fakat emo usb paket olarak yükleniyor bu durumda hafızada yer olsa bile yine emo usb içine müdahale edemeyeceğiniz için emo ile beraber ekstradan sample ses yüklenemez, sadece diğer paketlerde yani yep paketleri expansion manager ile açılıp 160mb sample atılabilir, bu durumda emo şu anda hazırladığı yeni usb yi 500mb olarak a3000 ve s970 için hazırlıyorsa bu durumda s770 alanlar bu paketide yükleyemezler yani amo s770 içinde ayrı bir usb yapması lazım.

a200 için olan emo usb s770 e oluyor muki

970 de okumuyor tyros kitlerini 770 deki problem sanırım daha farklı drum kısıtlaması olabilir. N27 dosyasını gönderirseniz sorun nedenini bakabilir m prgramdan
n27 dosyası info file dosyası sanırım onu mu istiyorsunuz

Evet.......

O 2 kit de romdan yüklendiği için S970/770 modellere yüklenmiyor.. Ayrıca bazı kitlerin içinde 44100hz olmayan samplelar bulunabiliyor.. Özellikle sound effect kitlerde.. Yine bu tarz kitler S970/770'e yüklenmiyor.. Kitlerin içinde bulunan sample seslerin 44100hz olması gerekiyor..