• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

VOKAL AYIRMA... Üzerinde uzun zamandır çalıştığım bir konu...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

danisdanisman

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Profesyonel Ekipman
Herkese merhaba. Senelerdir orjinal şarkı içinden vokal ayırma konusunda çalışmalar yapmaktayım. Şu aralar konu hakkında inanamayacağım şekilde ilerleme kaydettim. Sonuçları örneklerle yakın zamanda paylaşacağım. Örnek paylaşımlarım şarkıların tamamı olmayacak. Çünkü bu işten para kazanmayı hedefledim yıllar öncesinden. Sonuçta ortada her şarkının yapım aşamasındaki emek ve kaybedilen zaman var. Konu hakkındaki tüm düşüncelerde emeğe saygı lütfen. Vardığım sonuçlara programlarda tek tuşla ulaşmadım. İnanılmaz detaylar oldu bu zaman zarfında. Şarkıların hepsinde aynı zaman ve aynı emek harcanmıyor. Çok detaylı vokaller olduğu gibi sade olanlar da var. Şarkıların değerlerini buna göre belirleyeceğim. Ortalama 15,00 TL gibi bir rakam düşüneceğim. Değerli trakyamüzik kullanıcılarının yorumlarını duymak isterim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: VOKAL AYIRMA... Üzerinde uzun zamandır çalıştığım bir konu...

Eser başına 15 lira alacaksan reklam için sitemize de katkı sağlarsın artık.. :)

) Ne ve nasıl yapılması gerekirse yaparız hep beraber İlker Bey )) Bu konudaki tek amacım bu işi çok iyi bir şekilde başarmak. Sonuçta ben de müzikle uğraşıyorum. Çalışmalarımı kendim kullanmak ile beraber dileyen arkadaşlarımızın da kullanmasını isterim.

Merakla bekliyoruz. Zamanında bende çok uğraştım ama yüzde yüz başarı sağlayamadım hatta yüzde 80 bile sağlayamadım :) en son org alıp çalmaya başladım ve rahatladım :) iyi çalışmalar hocam. BU ARADA DİNİ MÜZİKLERLE İLGİLİ ÇALIŞMANIZ OLACAK MI?

Moderatör tarafında düzenlendi:

teşekkür ederim. ben %80 i geçtim. her çeşit müzik olacak tabiki.

Bir konuyu açıklığa kavuşturursanız ; Kazandığınız paradan parçanın orijinal sahiplerine nasıl bir ödeme yapmayı düşünüyorsunuz?

Bu hassas yaklaşımınız çok güzel. Bu sorunuzu internetteki md alt yapı satışı yapan sitelere de sordunuz mu? Veya içi alt yapı dolu hard diskini satan kişilere? Karaoke barlara sordunuz mu? Düğünlerde alt yapıların üzerine okuyan müzisyen arkadaşlara sordunuz mu? Cafelerde diskolarda orjinal telif haklarına sahip şarkıları insanları eğlendirmekte kullanan işletme sahiplerine sordunuz mu? Onlar nasıl bir cevap verdiler acaba? Aydınlatırsanız ben de o yolu izleyeyim... Ben de bir şeyi merak ettim. İçtenlikle cevaplarsanız sevinirim. Dinlediğiniz şarkıların hepsi müzik marketlerden satın aldığınız albümler mi? Hiç internetten şarkı indiriyor musunuz?

Bu hassas yaklaşımınız çok güzel. Bu sorunuzu internetteki md alt yapı satışı yapan sitelere de sordunuz mu? Veya içi alt yapı dolu hard diskini satan kişilere? Karaoke barlara sordunuz mu? Düğünlerde alt yapıların üzerine okuyan müzisyen arkadaşlara sordunuz mu? Cafelerde diskolarda orjinal telif haklarına sahip şarkıları insanları eğlendirmekte kullanan işletme sahiplerine sordunuz mu? Onlar nasıl bir cevap verdiler acaba? Aydınlatırsanız ben de o yolu izleyeyim... Ben de bir şeyi merak ettim. İçtenlikle cevaplarsanız sevinirim. Dinlediğiniz şarkıların hepsi müzik marketlerden satın aldığınız albümler mi? Hiç internetten şarkı indiriyor musunuz?

Eğer burası "paylaşım" amacı gütmeyen herkese birşeyleri parayla satmaya çalışan bir yer olsaydı bu konuyu konuşuyor olmazdık. MD altyapı paylaşım bölümlerine bir bakın kim bu güne kadar paylaşımlarından para talep etmiş? Burada olan paylaşımlar öyle ya da böyle kullanıcılara sunulmuş ama her hangi bir para talep edilmemiş. Ve siz zaten halihazırda kullanıcılara sunulmaya devam eden altyapı paylaşımlarını ayrıca para ile satmayı düşünüyorsunuz. Cafelerde diskolarda ya da düğün salonlarında çalınan parçalar bizi alakadar etmez. Siz, bizim paylaşım amacı ile kurulmuş olan sitemiz aracılığıyla para kazanmayı düşündüğünüz için bu konuya müdahil oldum. Youtube'da bir kanal açarsınız ve ordan altyapılarınızı satabilirsiniz. O kanalınıza haftada 3-5 kişi uğrar buraya ise günde binlerce kişi uğrar. Umarım aradaki farkı anlamışsınızdır. Son sözlerinizde gerçekten saçmalamışsınız. Evet internetten çatır çatır müzik indiriyorum ama hiçbirisini para karşılığı satmayı düşünmedim. Ayrıca beni bilen bilir ben kendi müziklerimi üretiyorum sizin gibi hazıra konmadan... Ama yinede bunları para karşılığı kullanıma sunmadım. Konumuza dönersek... Bu altyapılarınızı burada para karşılığı satmanızın bir tek yolu var o da Adminimize kazandığınız paradan belli bir pay vermek. Bunun dışında bu site aracılığıyla altyapılarınızı satmanıza kesinlikle izin vermeyeceğim.

halihazırda kullanıcılara sunulmaya devam eden altyapı paylaşımlarını para ile satmayı düşünüyorsunuz demeniz yazdıklarımı okumadığınız anlamına geliyor. üstteki yazdıklarımızda bu konuda da yazıştık. belli ki onu da okumamışsınız.Ne ve nasıl yapılması gerekirse yaparız hep beraber demiştim foruma destek konusunda. sorun yok. o sürece girdiğimizde bu konuyu da konuşur gelirden forumu kuranlar,müzikseverleri buluşturanlar da faydalanırlar. Böylelikle hep beraber telif hakkı sahiplerine de ödeme yaparız. Bunun düşündüğünüz bir yolu var mı? Sizin de bahsettiğiniz telif hakkı sahiplerine nasıl ve ne şekilde ulaştıracağız?

Gereksiz bir konu gidin nerde satıyorsanız ya da kimlere telif hakkı ödemek istiyorsanız ödeyin, ama burada değil... Kilitli konu...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...