• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Tüm piyanist arkadaşlardan yardım

mergen71

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Pa3XLe
slm arkadaşlar ben yaklaşık 25 yıldır düğünlerde org çalıp parçayı okuyorum sesimde kötü değil bana son zamanlarda sadece çal parçayı okuma gibi diyenler oldu......Canlı çalıp okuma olayı bittimi??? sizlerdede aynımı lütfen birşeyler yazın kafam takıldı düşünüyorum klavyeciye ozaman ne gerek var komple laptoptan çalsınlar geçenlerde salona piyanist lazım dediler gittim damat geldi yanıma biz orga oynayamamız biz yönetimle konuştuk komple mp3 den oynayacağız dediler dediler mp3 den oynadılar ozaman salon sahibi beni neden çağırdı buna benzer şeyler nedir bu anlamış değilim ozaman klavyeleri satalımmı?

%80 Org tarihte kaldı.. ama her ne olursa olsun klavye yi al.. saygılar..

cevap için teşekkürler

önce gecmis olsun ustam yazdigin konuyu anlamaya calisyorum her gitigin dügündemi mp3 istiyorlar?
yoksa baze dügünlere denk geldide senden sadece mp3 istediler?
olur ya yöresel dügünlere denk gelmissindir örnek verirsem misal dogu tarafi en cok halay ister ve sende orda baska yöresel müzik stili calmsisindir ortamda bunu istememis olabilirmi ?
böyle bir konu daha önce hic duymadim mp3 hemen hemen her dügünde caliniyor fakat tüm dügün zamani degil arada caliniyor tabiki

Son düzenleme:
önce gecmis olsun ustam yazdigin konuyu anlamaya calisyorum her gitigin dügündemi mp3 istiyorlar?
yoksa baze dügünlere denk geldide senden sadece mp3 istediler?
olur ya yöresel dügünlere denk gelmissindir örnek verirsem misal dogu tarafi en cok halay ister ve sende orda baska yöresel müzik stili calmsisindir ortamda bunu istememis olabilirmi ?
böyle bir konu daha önce hic duymadim mp3 hemen hemen her dügünde caliniyor fakat tüm dügün zamani degil arada caliniyor tabiki
teşekkür ederim cevap için her gittiğim düğünde olmadı sayılır ama mp3 ce doğru gidiyo gidişat bence
sanki artık canlı çalma performansa oynamak istemiyorlar eskiden dans parçasını ben istediğim parçayı çalıp okuyordum giriş parçasını ben kafama göre çalıyordum bu giriş parçasını ve dans parçasını artık düğün sahiplerinin istediği parçalar çalınmaya başladı oyun havalarınıda müdale etmeye başladılar klavyeden çalınıyordu şimdi ise oyun havalarınıda artık düğün sahibi mp3 den kendi belirlediği havaları çalınmasını istiyor..... klavye, set ,ritim, canlı müzik, işi bitiyor belki diyeceksiniz çoktan bitti ben böyle gözlemledim umarım yanılıyorumdur.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Açıkçası ben böyle bir durum ile karşılaşmadım. Ancak Giriş parçasını ve dans parçalarını kimisi kendisi belirliyor, kimisi bize bırakıyor. Çoğunlukla da giriş ve dans parçaları mp3 olarak isteniyor. Ama düğünün geri kalan kısmı tamamen canlı çalınıyor. Hangi yöre ve oyun olursa olsun...
Eğer düğün değil kınaysa genelde organizasyon ekipleri oluyor, bunlarda da istisna olarak kına için çalınan tüm parçalar organizasyon ekibinin belirlediği parçalar olduğundan mp3 olarak çalınıyor...

Açıkçası ben böyle bir durum ile karşılaşmadım. Ancak Giriş parçasını ve dans parçalarını kimisi kendisi belirliyor, kimisi bize bırakıyor. Çoğunlukla da giriş ve dans parçaları mp3 olarak isteniyor. Ama düğünün geri kalan kısmı tamamen canlı çalınıyor. Hangi yöre ve oyun olursa olsun...
Eğer düğün değil kınaysa genelde organizasyon ekipleri oluyor, bunlarda da istisna olarak kına için çalınan tüm parçalar organizasyon ekibinin belirlediği parçalar olduğundan mp3 olarak çalınıyor...
teşşekkür ederim cevap için biraz rahatladım. komplekse girmiştim ya hu

Ayni komplekteyim malesef artık herkes mp3 ten düğün kına nişan yapıyor.Malesef birçok iş bu yüzden gidemedim.Dj adı altında bildiğin leptoptan düğün yapıyorlar.İşin ilginç yanı düğün sahipleri bunu özellikle istiyorlar.Sanat icra emek diye bişey kalmamış durumda.İlerde düğünler açılsın inşallah bunu daha fazla hissedeceksiniz.Sazın baterinin dabrukanın düğünlerden kaybolduğu gibi klavyelerde gidecek.
Tabi bu dönem dönem oluyor.Millet leptoptan sıkılınca yine klavyecilere dönüş olacak.Ömür böyle böyle geçecek.Ama şu an piyasa leptop...

düğün sahibi laptop diyorda ör
Ayni komplekteyim malesef artık herkes mp3 ten düğün kına nişan yapıyor.Malesef birçok iş bu yüzden gidemedim.Dj adı altında bildiğin leptoptan düğün yapıyorlar.İşin ilginç yanı düğün sahipleri bunu özellikle istiyorlar.Sanat icra emek diye bişey kalmamış durumda.İlerde düğünler açılsın inşallah bunu daha fazla hissedeceksiniz.Sazın baterinin dabrukanın düğünlerden kaybolduğu gibi klavyelerde gidecek.
Tabi bu dönem dönem oluyor.Millet leptoptan sıkılınca yine klavyecilere dönüş olacak.Ömür böyle böyle geçecek.Ama şu an piyasa leptop...
Düğün sahibi laptoptan diyorda örneğin doğu düğününde klavyeden çaldığında önce 4-4 ritim ile hemen ardından 6-8 ritimle onun ardından 2-4 ritimle tempo 117 ve ardından 144 tempoya hızlı halay çalıyorum kesintisiz..... bunu mp3 ile nasıl kesintisiz bir halde çalacağız mp3 iki dakika sürüyor veya 5 dakika veyahut 30 dakika laptoptan şarkılar kesik kesik olmazmı??? mp3 den bir gün salon sahibi halay laptoptan açtı mp3 şarkı aynı tempoda kaldı ve bana biri geldi hızlanmamı söyledi mp3 olduğu için hızlandıramadım parçayı sıkıntı oldu ...laptop doğru dürüst kullanmadığım için bilmiyorum arkadaşlar bakıp geçmeyin cevaplarınızı yorumlarnızı yazın lütfen

Son düzenleme:
Pa800 MP3 de var hızlandırma yada yavaşlamak.. .. laptop da da vardır.. program aracılığıyla.. :)

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 16 66.7%
  • Kararsızım

Oy: 7 29.2%
  • Hayır

Oy: 1 4.2%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri