• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

tüm arkadaşlar okusun yorumlarınızı bekliyorum

gencturk59

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
korg pa600 qt
arkadaşlar sitede bir sürü dolaylı yoldan cihaz alım satımı yapan arkadaşlar var herhangi bir üyenin sattığı cihazı alıp 2/3 gün sonra üzerine kar koyup tekrar sitede yada diğer ikinci el sitelerinde satışa çıkarıyor mazeretler ise hep aynı ev alıcam / araba alıcam/ kart borcum var/paraya sıkışıkım ya arkadaşlar
ben bu işin ticaretini yapıyorum alıp satıyorum de erkekçe sana kimse niye satıyorsun demez ama bir sürü bahane ile aletin ilk sahibiymiş gibi alıcı arkadaşlara yalan söylemeyiniz? (trakyamüzik sitesini müzisyen arkadaşların birbirine yardımcı oldukları paylaştıkları ve aracısız ikinci el satıp almak istedikleri bir yer olarak düşünüyorum tabi yanılmıyorsam) bu konu beni çok rahatsız ettiği için paylaştım kusura bakmayın

Cevap: tüm arkadaşlar okusun yorumlarınızı bekliyorum

evet hocam haklısınız bu durumun farkına bende vardım önemli bir konuda bizleri aydınlattığınız için şükran borçluyum

Evet bence çok haklısınız herkes bişeyler alır satar. Buna ben de dahilim. Ben genelde sattığım ürünleri sıfır satarım kullanmadan satarım elbetteki bu ticarettir kar edebilmişmiyim orası hala muamma :) Elbet teki dürüstçe yazmak lazım bu amaçlı aldım satıyorum diye Saygılarımla,

Bir yönden haklısınız fakat alan satan memnunsa sorun yok bence, klavye alıp satan kişiler genelde bu taktikleri uygular, çünki satıcılar veya alıcılar esnaflara fazla sıcak bakmazlar sahibinden olsun isterler. benim şahsi düşüncem.
dolandırıcılık hırsızlık yoksa herkez ticaret yapabilir.

kimsenin ticaretine lafımız yok zaten anlatmak istediğim konu şudur neysen o olarak sat bak sazgurubu arkadaş ne güzel açıklamış alıp satıyorum sıfır satıyorum başka sitelerde bu işi yapan dükkancılarda var ama benim canımı sıkan konu duygu sömürüsü ile bu işi yapmak aletleri sanki kendi kullanıyormuş gibi gösterip bir mağduriyetten dolayı olmuş gibi satışa çıkarmak

birde bunu söyleyince kötü oluyoruz (klavyehakan) bize özelden mesaj atıp hakaret ediyor ya sen kimsin seni kaale alanmı var birde zorunamı gittidiyor
senin zoruna gitmişki hırçınlaştın birden beni ararmısın diyor bana ben seni niye arıyım benim telefonlarım ilanlarımda var zaten merak eden arar

Moderatör tarafında düzenlendi:

birde burada söz konusu olan muhabbet şahıstan şahısa satış ama iş ticarete gelince bunun birde vergi boyutu var bu kazandıklarının vergisini veriyormusun acaba ben öğrenci servisçiliği yapıyorum bu işin bir sürü yaptırımı var plakası/izin belgesi/harçları /hostesi varda var eğerki biri çıkıp bunları kaçak olarak yapmak istediği zaman ister istemez bozuluyoruz bu muhabbette aynısı aslında birde ben
bu arkadaşa yarın düğün ve organızasyon işleri için olan vergi levhamı ekliycem buraya görsün ibret alsın diye ben alet ticareti yapmıyorum sadece yazları düğün işlerine gidiyorum ama vergi levham var. aletleride sadece değiştirmek için satarım ve çoğu zaman aldığım fiyatın 3/2sine satarım geçmişte sattığım ürünler buna örnektir