• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

startech mikser bomba!!!düşüncelerimi bilgilerinize sunarım...

pymmemo

paylaşımcı üye
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
pa3x & pa800
birşey diycem ama inanırmısınız bilmiyorum:)bugüne kadar piyasadaki bütün markaları hemen hemen kullandım ama yalnız bir tanesi hariç!!!ve saund-çek'te iyi bir deneyimim var.bugün yamaha emx5014 modeli iade etmek için gittim dynacordu tekrar kurup yola devam edecektim.bir baktım ki startech ps800 powermikser!!!evet yanlış duymadınız şu beğenmediğimiz teneke dediğimiz startechi kapalı kutu salona getirdim.dynacord 1600'ün üzerindeki ekolayzer ve tonların aynısını onda yaptım ve sonuç harika...bir çoğunuza bu saçma gelcek ama yamaha 5014'den daha mükemmel ton aldım.beğenmediğimiz sıfırı 800 tl olan startech mikser inanın mükemmel.saten aleti deck mikser olarak kullanıyorum,gücü power'dan alıyorum sesler çivi gibi,artık dynacord mikserim yorulmayacak,herkeze tavsiye ediyorum ama bu paraya inanın mükemmel.yaşım genç olmasına rağmen ses sistemleri,tonlama,saund-çek,elektronik üzerinde bir deneyimim var.elimden nerden baksanız ciddi söylüyorum en az bi 20 tane mikser-powermikser geçmiştir.değerli hocalarım,kardeşlerim bu yazdıklarımın altında birşey aramayın,cihaz kötü olsa yorumlarım o yönde olur.800'tl ye 1200 watt gücünde powermikser arıyorsanız hiç beklemeyin startech ps800 alın,bu arada alet servis yüzü görmüyor:)

Ekli dosyalar

• 441_933.jpg
    441_933.jpg
    64.9 KB · Görülen: 270
Cevap: startech mikser bomba!!!düşüncelerimi bilgilerinize sunarım...

bende 2 yıldır kullanıyom bu 3cu aldım ps800 u ama tek sorun cabuk şişiyor powerle kullanmadım.. biraz fazla şişirdin gibime geliyor... bide efek sistemi cok zayif 2adet efec verebilyon ama güzel diyil yani dyanocordun yayından bile gecemez tonlamalarda fena sayılmaz özellikle behringere gore cok cok iyi.....

ümit hocam dynacordla eş tutulmaz zaten ama behringer gibi mikserlerden daha tonlu ve efectli bir cihaz olduğu kanaatindeyim.parasına göre gerçekten on numara bir mikser.sadece mikser olarak bugün gündüz düğününde kullandım gücü powerlardan aldım en ufak bir şişme kasılma güç kaybı olmadı.buda mutlaka deck mikser olarak kullandığım için...

bende ps1000 kullanıyorum oldukça güzel fakat fiyatına göre iyi performansı var iki hoparlörle 500 er watlık şişmiyor fakat daha fazla hoparlör bağlarsanız yüklenirseniz şişiyor yani 400 kişilik bir salonda iki hoparlör ile toplam 1000 wat şişme yok iyi performansı var ama yanına aktif subbas olursa muhteşem oluyor.

Hayırlı olsun.Bu tür mixerler eğer fazla yüklenilmeyecekse iş görür.Bir atasözü vardır belki bilirsiniz ; "Kaptanın ustalığı durgun denizde anlaşılmaz..."

Bir mixerimiz olumsuz hava şartlarından (çalışma ısısı aralığı mesela 4 derece ile 38 derece aralığı gibi) etkilenmiyorsa, kabul edilebilir voltaj dalgalanmalarından etkilenmiyorsa.Çalışma zaman aralığı performansı (mesela 4-5 saat çalıştıktan sonra şişip nerdeyse ses vermeyen amfiler var), aktarma hoparlör bağlantısı yapıldığında ses verimi düşmüyorsa (çoğu zaman acil durumlarda çokca lazım olur) girilen kanal sayısı arttıkça performans düşmüyorsa v.b. ...Bunun gibi faktörler mixerin kalitesini belirliyor.

Ben şahsen Dynacord mixerleri teknik olarak çok beğenmesemde sağlamlığı açısından Türkiye şartlarında tek geçerim.26 kanalın tamamını kullanarak yılbaşı yaptığımı çok hatırlıyorum.En ufak bir sorun yaşamadan...

arkadaşımızında dediği gibi parasına göre çok çok iyi bir mixer. bende kullandım açık ve kapalı alanda. deck ve aktif olarakta kullandım. 4 kabin girip yaklaşık 4saat çalıştırdım. şehir içi işlerde sıkıntı yok ama köylerde yada kenar semtlerde malum akşam olunca elektrik tüketimi çoğalınca voltajlar düşer ve gündüz yapılan saun check boşa gider performans düşer. şehir dışına çıkmadığım için bunu denemedim. uzun sözün kısası bu paraya bu kalite bencede çok iyi. bende tavsiye ederim.

kullananların yorumlarını ve fikirlerini belirtmelerini isterim,güncel kalsın...

yaklasık 2 yıl boyunca startech ps1000 kullandım kullanıdıgıma herzaman pisman etti beni ben oyle dandik power mikser gormedim volumu sonuna dayiyorsun ses cikmiyor saz takiyorsun ses doyurmuyor mikrofona gelince hele bass sonuna kadar kapalıyken bile bogması agzimi dayayınca cınlaması yokmu beni delirtirdi taktigin mikrofonun markası ise shure sm 58 orjinal sazımın manyetikleri dp102 dimarzio. buna ragmen hangi dugune gittiysem rezil etmekten baska gorev yapmadı acık alanda berbat bir cihaz ama kapalıda guzeldi simdi satıp yamaha aldım studyoda calıyom sanki size dost tavsiyesi!! acık alanda program yapacaksaniz sakın bu cihazlara bulasmayın dynacordun degil servo nun bile yanından gecemez bu cihaz zaten parasındada belli sıfırı ps1000 in 900 tl ye almıstım. herkese bol kazanclar

merhaba arkadaşlar;
yaz sezonunda malum işler yoğun hem piyanistlik hem mobilyacılık, siteye girememdim şimdi işler yavaşladı siz değerli meslektaşlarımın konularını, yorumlarını okuma fırsatı buldum ve bilgim olan bu cihaz hakkında bende görüşlerimi paylaşayım dedim. gerçi çok üzerinde durulacak bir amfi değil, bende ps 1000 modelinden iki adet var bu yaz iki salonda yoğun şekilde kullandık. özetlersek bu cihazı ne göklere çıkarmaya gerek var, nede yerin dibine sokmaya, 900 tl'ye sıfır aldığım bir alet olarak salonda işimi layıkıyla gördü. (4 adet spekon çıkış , dijital reverb, 1200 watt güç, koruma devresi,çift fan) diğer yandan kaltesiz plastik aksam(düğmeler, potlar) ve bas tonlar zor tonlama v.s.