• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Ses Yalıtımı ile Dış Gürültüden Kurtulabilir miyim?

Müziksiz Asla

Gold
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Pa600Qt
Merhabalar,

Üst kattakilerin çocuklarının koşturma ve ayak seslerinin gürültüsünü minimize etme şansım var mı?

Yattığım oda olsa yine yeter. Yıllardır kulak tıkaçları ile yatmaktan dolayı artık kulağımda zarar gördü.

Bilgisi veya yorumu olan var mı?

Cevap: Ses Yalıtımı ile Dış Gürültüden Kurtulabilir miyim?

çaresi var fakat maliyetli bir iş tavanı ses geçirmeyen karbonu yuksek kaliteli strafor ile kaplarsanız 5 cm lik üstüne alçı pan ile işlem tamamdır

Bunlardan bahsediyorsunuz sanırım. Sadece tavanda yetmez. 3×2 oda yaklaşık 35mt2 ürün gider.

Metresi 60 liradan yaklaşık 2000 tl.

Sesten kurtulacağım kesin olsa düşünmem yaptırırım vallahi. Bakalım.

Bunlardan bahsediyorsunuz sanırım. Sadece tavanda yetmez. 3×2 oda yaklaşık 35mt2 ürün gider.

Metresi 60 liradan yaklaşık 2000 tl.

Sesten kurtulacağım kesin olsa düşünmem yaptırırım vallahi. Bakalım.

evet aynen ben eklemeyi unutmuşum dediğiniz gibi oda komple kaplanmalı yanlız ses değil ısı dan da memnun kalırsınız kışın sıcak yazın soğuk olarak kullanacaksınız

Acaba net işe yararmı ya?

İşe yararmı gürültüyü kesermi? Bağırtı vs değil de güm güm koşturma ayak seslerini?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Abisi eğer karşındaki insan evladı ise yüz yüze konuşarak sorun çözülür.Ama galiba bu yol başarısız olmuş ki yalıtımdan bahsediyorsun.

Acaba net işe yararmı ya?

İşe yararmı gürültüyü kesermi? Bağırtı vs değil de güm güm koşturma ayak seslerini?

%80 işe yarar fakat odanın kapısına da çare olsaydı %90 işe yar diyebilirdim kendim inşaat dekorasyon işleri ile uğraştığımdan biliyorum

%80 işe yarar fakat odanın kapısına da çare olsaydı %90 işe yar diyebilirdim kendim inşaat dekorasyon işleri ile uğraştığımdan biliyorum

İnsan evladını yıllardır uyarıyoruz.Gerçekten kayda değer gelişme gösterdi :) En azından geceleri uyuyabiliyorum. Ama sabahları birlikte kalkıyoruz :) Bazen gecede oluyor falan filan. Kulak tıkaçları ve bu huzursuzluk ile ömür geçmez abi.Psikolojimde bozulduğu için sıkıntı yaşıyorum. Yoksa babam veya misafirler gayet güzel uyuyor :) Satmaya karar verdik evi en üst kat bir daire almayı planlıyoruz. Durduk yere ekstra 40-50 bin para çıkacak cepten ama ne yapayım.

Bence de sat çık bende bir dairemi öyle anlayışsız komşu için ölü fiyatına satıp binayı terk ettim. Şimdi Allahıma şükür kaybım çok oldu lakin huzurum yerinde bu bana yeter...

Bence de sat çık bende bir dairemi öyle anlayışsız komşu için ölü fiyatına satıp binayı terk ettim. Şimdi Allahıma şükür kaybım çok oldu lakin huzurum yerinde bu bana yeter...

Aynen abi. Esasında Beylikdüzü tarafinda çalışıyor olsam direkt basıp Ereğliye yazlığa giderim. 1 saatlik yol. Fatih Şişli tarafından k.çekmeceye dönmek akşamları 1.5 saat :)