• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Savaşa mı Giriyoruz? Noluyor??

ugurtheorca

Gold
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg pA500TR
Suriye'den bir top atışı geldi.. 5 vatandaşımız hayatını kaybetmiş.. Facia..
Ama bu faciayı gerçekten suriyeli askerler mi yaptı? Başka birileri bu işi kurgulamış olmasın?? Amerika çooook kızmışmış..

Burnumuzu bir pisliğe soktuk, şimdi pislikten öte, kanalizasyon çukuruna düşmek üzereyiz..

Halkım uyuyor.. halk sessiz.. halk tepkisiz..

Noluyor kardeşim diyen yok..

Bir savaşa girsek kimlerin öleceği belli..

Aziz nesin bir oran vermişti, bu gerçek olamaz dediğim zamanları unutmaya başladım.. Acaba mı?? diyorum.. Biz gerçekten bu kadar aptal, sessiz, sağır, zombie gibi miyiz??

Cevap: Savaşa mı Giriyoruz? Noluyor??

14 kişi konuya girmiş bir görüş yazan yok yazık, allah bu milleti savaşdan, savaşmakdan korusun, suriyeye gelene kadar kandile girelim, mavi marmaranın intikamını alalım, cuvalın intikamını alalım, esada da dersini verelim ama buna biz karar verelim........

Savaş çıkarsa ben ailemide alıp suriyeye giderim çünkü bizimkiler kaşındı amerikan uşaklığı yapıp suriyeye savaş açtı esad şuanda sadece kendi halkını savunuyo.

bana kalırsa alınan tüm tedbirler alınıyor. uzun vadede şekillenecek konular aslında. TR'nin Nato üyeliği, BM üyeliği, uluslararası hukuk kuralları vs.. vs... te kbşaına hareket edecek duruma getirmiyor.

Bence, zaten suriye ile bir savaş durum söz konusu olamaz...
Zaten suriyede otoritesini kaybetmiş bir lider var. Bir devlet yok. Daha doğurusu istikrarlı, barış içinde yaşayan bir Devlet adı altında bir ülke yok. Bu şartlarda yapılan bir misillemeye savaş denmez/savaşın altyapısını oluşturmaz.

Rusya ve İran'ın tutumu önemli tabiiki onlar da gün içinde şekillenir zaten.

Ama Türkiye sürekli belirtiyor. Bizim savaşla işimiz yok, suriye halkıyla bir problemimiz yok. Canımı yakarsan, canını yakarım tepkisi var ve bunlar da diplomasi kuralları çerçevesinde...

türkiye bana kalırsa temkinli, savaş akılnın ucundan bile geçmiyor ama her ihtimale karşı da tedbirlerini alıyor.

Çünkü Suriye diye başlar, bir bakmışsın israil tepemize binmiş...

Neticesinde savaş yok, ama tedbir var.

Esad uyarmıştı karışmayın diye suriye uyardı çin uyardı bukadar uyarılara rağmen bizimkiler hala uğraşıyo america giremiyo bizi sürüklüyo

dağdaki üç beş çapulcuyla yıllardır başa çıkamıyoruz şimdide suriyeye dayılanıyoruz.eğer suriye ile savaşırsak çok kayıp veririz.saten sırf terörden dolayı günde ortalama 2-3 tane şehidimiz oluyor

Suriye ile savaşmak bize asla çok kayıp verdirmez hatta Suriye ülkemize çerez gibi gelir de elbette savaş hoş bişey değil lakin sen koskoca devletin uçağını düşürüp pilotlarını öldürürsen top mermisi ile 5 masum vatandaşını katledersen sana öyle birşey atarlar ki önümüzdeki 100 sene g.tünün üstüne oturamazsın çok afedersiniz!! Bu ülke yüzyıllarca dünyanın yarısını hükmetti öyle kolay değil Türkiye 'nin uçağını düşürmek insanlarını katletmek.Ben yaparım dersen bedelini ödersin.
Gelelim bizim Suriye 'nin içişlerine karışma meselemize senelerdir yanlış politikalar/politikacılar yüzünden hep tepemize çıkıldı hep sustuk başımızı eğdik aman bize dokunmayın ne isterseniz yaparız mantığı ile hareket ettik ama artık yeter.!Türkiye 'nin dünya üzerinde söz hakkının olması gerekiyor bence..Hal böyle olunca Büyük Ortadoğu Projesi eşbaşkanına sahip olan bi ülkenin biz kimsenin işine karışamayız gibi bi cümle sarf etmesi imkanlar dahilinde değil malesef..
Kimse yanlış anlamasın amacım savaşı desteklemek değil ama benim ülkemin uçağına,pilotuna,ordusuna,masum vatandaşına el sürecek adamın taaa ......

Saygılar!!!

frden slmlar arkadaslar bu film zaten amerika ve rusya tarafindan cok onceden yazimlmis senaryo figuran araniyordu her zaman oldugu gibi turkiye 1 turk 10 gavura bedel zihniyetini yine ortaya koydu olen yine bizim insanimiz oluyor suriyede yapilan her sey turkiyeyi savasa cekmek kac oldu bu suriyeden gelen saldiri mit musdasari denen neyse oslo gorusmesinde agziyla demisya kurtler ozerk olacak zaten diye amac suriye falan degil suriye kobay amac suriye adi altinda turkiyeyi bolmek ama bizim milletimiz her gun sehit gelir aliriz bayragi sehitler olmez vatan bolunmez slow parcasini soler dururuz ayni olayi suriye ile cikacak bi savasdada okuruz dinleyiciler alikslar ozerk devleti kurdururuz bu itlere bence olay bu

ben savaş çıkacağını düşünmüyorum.sadece "önlemlerimizi alıyoruz bak bidaha olursa fena olur" politikası izleniyor.Bu saatten sonra ne olur derseniz birkaç gün böyle diplomatik krizler oluşur medya yoluyla sürtüşmeler olur işte toplantılar olur falan filan üstü kapanır gider bi kaç gün sonra unutulur gider.Daha öncede hep böyle olmad mı ? Yeri geliyo sadece bir günde onlarca askerlerimiz şehit düşüyor en fazla 1 hafta konuşup unutuluyor.Bazen haberlerde izliyorum "pkk inleri bombalandı"diye diyorum madem yerleriniz biliyoruz okadar teknolojimiz var gidin bombalayın ama 3 5 askerimiz şehit olunca gidip bikaç mağara bombalanıyor okadar bu konuda böyle olacak bikaç toplantı yapılır önlem aldık falan denilir ab toplanır sonrası yok hepsi bukadar türkiye yıllardan beri kendi içindeki terörü bitirememiş bide gidip suriyeye savaş mı açacak

Moderatör tarafında düzenlendi:

pkknin mamasını verenlerin başı kesilmediği sürece zaten dağ taş bombalanır... Dağda taşda değil pkk ... 3ü 5i orda...

iran, suriye,ırak,ermenistan... Bunlar yataklık yapanlar... Yardım yapanlar zaten malum...

dağın taşın bombalanması sadece sembolik...

Baş ezilmedikçe kuyruğuyla daha çok fre verilir...

ama o baş ezilecek... er ya da geç o baş kesilcek.