• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland E-80 ne ayak arkadaşlar..

begovic_TR

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Roland SH201,KORGPA800v2,Yamaha A3
Teknik olarak çok iyi olduğunu sandığım bu alet zamanında Türkiye'ye 10 adet gelmiş diye duydum..Sesleri çok sağlam,ama neden tutulmadı,ya da yakından görüp inleyen çalan oldumu hiç?

top_L.jpg
:confused:

Cevap: Roland E-80 ne ayak arkadaşlar..

Teknik olarak çok iyi olduğunu sandığım bu alet zamanında Türkiye'ye 10 adet gelmiş diye duydum..Sesleri çok sağlam,ama neden tutulmadı,ya da yakından görüp inleyen çalan oldumu hiç?

top_L.jpg
:confused:

pahalı olduğu için tutulmamıştır :)

Zamanında TR srx kartlar yapsalardı çok tutardı ama yapılmadı 64+64 mb 128 mb sample var aletde ama tr sample yok batı srx kartlar tr olarak yapmadılar...

ben roland G70 ci (E80 de aynı format)Halit hoca ,mütiş işler yapılıyor bu eski roland la hala ekmek yiyorum ........beyin ve eller çalışınca gerisi hikaye...ama korg ve yamaha kadar güncel bi klavye değildir,uğraşı ister hatta at çöpe a.q al bi tyros diyenler çok etrafımda.....aşağıdaki link ,kaydettiğim çalışmalar sahneden.bu roland ların da uzmanı MÜRHEN ve ÖMER'dir bilgiğim kadar ıile..başkalarıda olabilir......yaptıklarıı ritmler hala ekmek yedirir....diyorum ya el-beyin çalışıyorsa mesele yok.bu işler de zeka ve beceri önemlidir.......
caddelerde rüzgar
mimoza çiçeğim....vokader mütiş......iki tane ritmcik bunlar kendi halinde.....

Moderatör tarafında düzenlendi:

sağolun ustalar..Halit hocam videolarınızı izledim elinize ağzınıza sağlık..Cihaz daha çok Türkçe hafif müzik modunda anladığım kadarıyla,üzerinde çok çalışmak gerekir,bunuda biz ne kadar kıvırabiliriz meçhul..

Aslında dediğiniz gibi üzerinde çalışılmış olsa ne güzel olurdu..Biraz incelerseniz bu aletin çok üstün özellikleri olduğunu farkedeceksiniz,sample işleme frekansı çok yüksek,sesler gerçek gibi neredeyse..

şuan bu alette tr çalışma olsun hiç düşünmeden alırım gerekirse borca bile girerim öyle bir sevda bendeki ama yazık öldürdüler güzelim rolandı

bk5 uğraştıklarının 3-1 ini bu alete yapsalar bomba olurdu

roland tr e80 için belki çalışma yapmaz ama ilerisi için yeni or klavyelerinde kendilerini çok iddialı görüyorum. Devrim niteligindeki bk5 çalışmaları başlangıç oldugu gibi ileriye yönelikde bir yatırım olarakta görüyorum. A2000 dengesinde bir or klavye bize sunacaklarını umut ediyorum. Hazır ellerinde devam eden ritim çalışmaları ve kitleri varken. Mürhem ömexr serkan türküm gibi hocaları varken umutlanmamak eldemi.!!!

g600 ü yoğurup günümüze uyarlasaydılar şu an 1 numara olmuştu.Ama bu aletten sonra yüzünü batıya çevirdi :(
oryantal sound'u ilk keşfeden firmalardan biridir.Nasıl bir pazarlama ve arge sorumlusu varsa bilmem roland ı asıl bitiren onlardır.Zamanı yakayalamamıştır.Yada duğu ülkelerini hafife almıştır.Sonuç ortada...

Kesinlikle doğru..Bizdede suç olabilirmi acaba,arz talep açısından ?