• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

psr 3000 mi? yoksa or 700 tr mi ?

• Konbuyu başlatan ata4402
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 20
  • Görülen : 7K
Cevap: psr 3000 mi? yoksa or 700 tr mi ?

Yamaha psr 3000 ev kullanicilari için fazlasiyla ideal bir alettir ve çok kalitelidir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

hkmuzik abicim farkındaysan bizde yanıltma çabasında değiliz fikir verme çabasındayız.yamaha sonuçta bana para vermiyor hoş.tam aksine klavye aldığımda parada alıyor:) tabiiki 3000 özellik olarak çok daha üstün zaten farkındaysan bende düğün işi yapacaksan v2 al dedim evde türk müziği değilde batı müziği ağarlıklı çalışmak istiyorsan 3000 al tabiiki bizim dikkat çektiğimiz nokta türk müziği yapacaksa 3000de nevale sıkıntısı çekeceği apaçık ortada...maksat arkadaş madem bu aletlere yabancı yardımcı olmak yoksa 700 v2 satmış satmamış banane...

düğün işi ya da piyasa işi yapacaksan or 700 derim.

servetçim genel kunuştum ben kişisel deil ama kusurabakma... yazımı düzeltiyorum.

psr 3000 de or 700 den farklı olarak şu özellikler bulunuyor:

1- mic bağllantısı ve vocoder
2- renkli ekran
3- tv bağlantısı
4- 128 note pholyphony
5- internete bağlanabilme

yani teknik olarak psr 3000 o700 den daha üstün bir klavyedir.

bana göre en önemli özelliği mic bağlantısı ve özellikle vocoder olması, eğer evde kullanacalsan 2. el uygun fiyatlı bir psr 3000 sana fazlası ile yetecektir ama param var dersen sana or 700 v2 yi öneririm...

hocam siz ne amaçla kullancaksınız ki orgu.batı ağırlıklı olsun diyosanız bence 3000 ama ben hem batı hemde yerli ağırlıklı kullanacağım derseniz bence or700tr v1 veya v2 alın derim.karar ve kullanmak size kalmnış.

ben evde hobi amaçlı kullanacam psr 3000 kalite olarak çok iyi ve fiyat olarakta uygun ama türk ritim ve ses konusunda durum çok iç açıcı değil sanırım ,ses ve ritim bulma imkanımız nasıl olur sizce bulabilirsem alacam büyük ihtimal

merhaba,

psr3000 artık üretilmiyor ve zaten 2 generasyon önceki bir model.
bence uzak durun.türkiyede çok az sayıda var ve servis problemi yaşandığında bekleme süresi 1 ay olabilir.3 veya 5 tane alet var türkiyede bunlar için zaten yedek parça stok olmaz. bu yüzden eğer yamaha grubundan bir model seçmek istiyorsanız or700tr veya
tr v2 seçebilirsiniz.ben mikrofon bağlamak istiyorum diyorsanız işte o zaman orta sınıf aletlerin içinde tek seçenek psr s910 olur.
s900 diyecektim ama o da artık üretilmiyor.

psr 3000 batı alet sesler ritimler batı olarak süper değşet batı müzik yapacaksan alt yapı piyano vs bbu alet derim ama düğün yada türk müziği için kesinlikle tavsiye etmem arkadaşların dediği gibi or 700 daha uygun ama bence psr 3000 saund ve ses kalitesi yönünden or 700 den çok üstün ama batı alet karar senin tabi