• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

PA600 Performans ses seviyesi ayarı...

klavyeci07

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg PA600
Arkadaşlar performanstan bir ses seçtik.Örneğin elektro bağlama sesi ana ekrandan baktığımızda bu sesin upper1 ve upper 2 ses seviyeleri sonda yani 127 yi gösteriyor...Başka bir performans ses seçelim o da zurna sesi olsun bu sesinde upper 1 ve upper 2 si sonda yani 127 de...Her iki performans sesinin ses seviyeleri sonda olmasına rağmen elektro bağlamanın sesi zurnaya göre daha az çıkıyor...Zurna sesini biraz daha fazla olmasını istiyorum.Nasıl yapabilirim bunu....Yardımlarınızı bekliyorum....

Cevap: PA600 Performans ses seviyesi ayarı...

Arkadaşlar performanstan bir ses seçtik.Örneğin elektro bağlama sesi ana ekrandan baktığımızda bu sesin upper1 ve upper 2 ses seviyeleri sonda yani 127 yi gösteriyor...Başka bir performans ses seçelim o da zurna sesi olsun bu sesinde upper 1 ve upper 2 si sonda yani 127 de...Her iki performans sesinin ses seviyeleri sonda olmasına rağmen elektro bağlamanın sesi zurnaya göre daha az çıkıyor...Zurna sesini biraz daha fazla olmasını istiyorum.Nasıl yapabilirim bunu....Yardımlarınızı bekliyorum....

Güncelll....

ham sesin saund da işlenilmesinden kaynaklanabilir,saunddan tekrar sesi işliyormuş gibi yapıp volumesini yükseltebilirsiniz,ses saund bölümünde işlenirken volume düşük tutlmuş olabilir veya işlenirken ayarları kısık olabilir

Teşekkürler kardeşim...

Arkadaşlar pa600 de ekstra bir ses volüm balans düğmesi yok maalesef ve ben bu yüzden orgu bile değiştirmeyi düşünüyorum....Artık yemin ederim org çalamıyorum...pa800 varken sesi balans sürğüsünden istediğim gibi azaltıp arttırabiliyordum...zafer arkadaşım sağolsun yazmış ama.Ama maalesef yapamadım...

Arkadaşlar pa600 de ekstra bir ses volüm balans düğmesi yok maalesef ve ben bu yüzden orgu bile değiştirmeyi düşünüyorum....Artık yemin ederim org çalamıyorum...pa800 varken sesi balans sürğüsünden istediğim gibi azaltıp arttırabiliyordum...zafer arkadaşım sağolsun yazmış ama.Ama maalesef yapamadım...

arkadaşlar sitem olarak anlaşılmasın ama neden kimse yardım etmiyor...

güncelll...

kardeş az çıkan seslere effect menüsünden en altta fx d yazan yerden 1 numaralı compressor efektini ver ardından da effect sayfasında ilerle compressor effectinin volume yazan yerden gücünü yükselt sesin de yükseldiğini göreceksin.Ama pa600 e ses volume sürgüsü koymamaları saçma olmuş sahnede sıkıntı yaratabilir .