• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pa500tr midi düzenleme

• Konbuyu başlatan psb
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 11
  • Görülen : 3K

psb

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
korg i 30
arkadaşlar merhaba yeni bir pa500tr aldım üstündeki eleno prawo payduşka ritimlerini beğenmediğim için önceden i30da düzenlediğim midileri pa500de okutmak istedim ilk açtığımda drum kitler falan uymuyordu sonra en yakın drumkitleri ayarladım istediğim gibi çalmaya başladı fakat bunu nasıl yeni haliyle kaydedeceğimi bilemiyorum bilen arkadaşlar varsa yardımlarınızı bekliyorum

Cevap: pa500tr midi düzenleme

Akşama org üzerinden bakıp sana adım adım nasıl yapacağını yazacağım kadeşim.. az sabret ;)

Uğur arkadaşım valla bende orgun bir çok şeyini kurcalayarak buldum ama arkadaşın açtığı konudan bende müzdaribim eğer detaylı bir anlatım yapar isen bende çok mutlu olurum.

Birde şunu sormak isterim midilerdeki ritimleri klavyemize kayıt edebiliyormuyuz?Bazı şarkı ritimleri var çok hoş bunu alıp klavyeye kayıt edebilme şansımız var mı? Saygılarımla

Selam omer.. ikinci sorunun cevabini maalesef bilmiyorum :(
Ilk soruya gelince adim adim :
- squencer a basalim
- new song uzerine basalim ekranda
- listeden ilgili sarkiyi secelim
- track select a basalim
- ekranda ikinci sirada davullu olan yere bastigimizda kitler cikiyor. Istedigimiz farkli kiti secelim.
- ekranin sag ust kosesindeki ucgene basip, save song diyelim.
- liste cikacak ve gene ayni sarkimizi secelim.
- save e basalim
- save song ekrani cikacak
- overwrite existing smf sorusuna yes diyelim
Boylece sarkida ilk basta kullanilan kit, istedigimiz kit ile degismis oldu

Anlatımın için çok ama çok teşekkür ederim.Emeğine , ellerine sağlık...Saygı ve sevgilerle...

ustam allah razı olsun çok uğraşmıştım fakat bulamadım kısmetse yarın denicem anlattıklarını

Rica ederim arkadaşlar.. kolay gelsin..

ikinci sorun için Style Works 2000 Universal programı gerekli. kullanmayı biliyorsan midiyi ritme cevirip sonra org üzerinde ayar yapabilirsin ritmine. uğraşırım diyorsan ayrıntılı anlatabilirim

pa serisi midiyi sequencer bölümünde çaldığına göre aklıma şu soru geliyor .

orgun üzerindeki midiye uygun herhangi bir ritm yada ritmin bir parçasını şarkıya uygun çalıp midi dosyasının üzerine kaydedilebiliyor muyuz?

yoksa Style Works 2000 Universal mutlaka şart mı?