• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pa 800 ses efekti BENCE DENEYİN

katip20

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
ROLAND BK 5 TÜRK
degerli üstadlar
geçen hafta arkadaşımın pa800 de ses ve ritim ayarlamaları için uğraştık

şu dikkatimizi çekti tonu güzel olan sample bir ses bütün volume verile bilecek kısımlarını sona kadar açmamıza rağmen volume olarak zayıf kalıyordu ve ritimle birlikte sesi kullanınca neredeyse duyulmuyordu
bunu çözmye uğrasırken uper sese efekt veren D KISMINI 21 NOLU EFEKTE GETİRİP PARAMETRELERİ FARKLI DENEDİĞİMİZDE SESTE BOZULMA OLMADAN VOLUMÜN BAYA YÜKSELDİĞİNİ GÖRDÜK . 21 NOLU EFEKT İÇİNDE 5 FARKLI SEÇENEK VAR .LA STUDİO-VALVE2-VALVE - CLASSİC -GOLD.....
AYRICA EFEKT İÇİNDE VOLUME -BAS-MİD-TİZ VE PRESENSE AYARLARI MEVCUT

HOŞUNUZA GİDEN FAKAT VOLUMU AZ ÇIKTIGI İÇİN ÖZELLİKLE SAHNEDE KULLANAMADIĞINIZ SESLER İÇİN DENEYİN BENCE .ÖNCEKİ EFEKTİYLE -21 NOLU EFEKT Tİ KIYASLAYIN FARKI GÖRECEKSİNİZ
SAYGILAR

ben tesekkür ederim değerli üstadım

bu arada hiç deneyen oldumu yukardaki açıklamadaki efekti diğerleriyle kıyaslayanlar oldumu
deneyen arkadaşlar olumlu olumsuz veya farklı görüşlerini yazarsa memnun olurum saygılar

paylaştıgın bilgi cok işe yarar tesekküler

degerli üstadlar
geçen hafta arkadaşımın pa800 de ses ve ritim ayarlamaları için uğraştık

şu dikkatimizi çekti tonu güzel olan sample bir ses bütün volume verile bilecek kısımlarını sona kadar açmamıza rağmen volume olarak zayıf kalıyordu ve ritimle birlikte sesi kullanınca neredeyse duyulmuyordu
bunu çözmye uğrasırken uper sese efekt veren D KISMINI 21 NOLU EFEKTE GETİRİP PARAMETRELERİ FARKLI DENEDİĞİMİZDE SESTE BOZULMA OLMADAN VOLUMÜN BAYA YÜKSELDİĞİNİ GÖRDÜK . 21 NOLU EFEKT İÇİNDE 5 FARKLI SEÇENEK VAR .LA STUDİO-VALVE2-VALVE - CLASSİC -GOLD.....
AYRICA EFEKT İÇİNDE VOLUME -BAS-MİD-TİZ VE PRESENSE AYARLARI MEVCUT

HOŞUNUZA GİDEN FAKAT VOLUMU AZ ÇIKTIGI İÇİN ÖZELLİKLE SAHNEDE KULLANAMADIĞINIZ SESLER İÇİN DENEYİN BENCE .ÖNCEKİ EFEKTİYLE -21 NOLU EFEKT Tİ KIYASLAYIN FARKI GÖRECEKSİNİZ
SAYGILAR

Sound record tan sample menuye girip o sesin ksf lerini bulup normalize uygularsan ses yükselecektir.
Boylece efek kanalına baska efek koyabilirsin mesela birine reverb digerin phaser :D
eger senin dedigin gibi olursa phaser koyamazsın. ama senin verdigin efekle degişik olaylar yakalanabilir. ben ses kısık diye kullanamayanlar icin dedim bu sound rec kısmını.

Pa800 üm yok ezbere anlatıyorum. isimler farklı olabilir.