• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa 800 için yardım lütfen

• Konbuyu başlatan kibar06
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 7
  • Görülen : 3K

kibar06

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG PA 800 V2
Arkadaşlar herkeze slm ilköncelikle 1.sorum şu pa 800 setlerinden alıntı yaparak bir set oluşturdum kafama göre güzelde oldu bence bunu paylaşmak istiyorum sizlerle nasıl paylaşabilirim 2 ay uğraştım başkalarıda faydalansın istiyorum.
2.sorum şu setin içerisindeki ritimlerime istediğim sesler yani bir ritim seçtiğimde o ritime ayarladığım ses lover ve padlerinin hazır gelmesini istiyorum bu mümkünmüdür bunu bulamadım.
3.sorum ise lowerı sabitleyemedim yani dem sesini verince elimi çektiğim anda gidiyor bunu nerden yapabilirim
yardımlarınız için şimdiden tşkl ALLAHA EMANET OLUN

Cevap: Pa 800 için yardım lütfen

Öncelikle böyle üreten ve paylaşan yaklaşımınız için tebrikler 1. sorunuz: önce seti masa üstüneatın sağ tıklayıp rar programı ile arşive ekle deyip zip dosyası haline getir sonra alttaki linki tıkla açılan sayfada ortalarda gözat satırı var hemen satırın altında bir kutucuk var I agree the terms of.... onu çentikle gözatı tıkla az önce zip olarak kaydettiğin dosyayı bul çift tıkla sonra gözatın altındaki upload my fileyi tıkla yüklenmesini bekle en sonunda pencere içinde download linki çıkacak o linki seç kopyala burada konu açarak yapıştır hepsi bu.diğer sorularıda ustalar cevaplayacaktır.Selamlar

Arkadaşlar herkeze slm ilköncelikle 1.sorum şu pa 800 setlerinden alıntı yaparak bir set oluşturdum kafama göre güzelde oldu bence bunu paylaşmak istiyorum sizlerle nasıl paylaşabilirim 2 ay uğraştım başkalarıda faydalansın istiyorum.
2.sorum şu setin içerisindeki ritimlerime istediğim sesler yani bir ritim seçtiğimde o ritime ayarladığım ses lover ve padlerinin hazır gelmesini istiyorum bu mümkünmüdür bunu bulamadım.
3.sorum ise lowerı sabitleyemedim yani dem sesini verince elimi çektiğim anda gidiyor bunu nerden yapabilirim
yardımlarınız için şimdiden tşkl ALLAHA EMANET OLUN

2 ve 3.soruyuda ben cevaplım,:)

her ritime ayrı pad sesleri atamak çok basittir,bir ritime 4 adet pad atayıpta o ritimi çağırdığınızda hep o padların kalmasını istiyorsanız

1,padları yerleştirmek istediğiniz ritimi seçin
2,ekrandan pad seçin (ekranın en altındaki )
3,dördüncü padın üst sağında küçük kilit işareti var ona dokunup o kiliti açın,
4,şimdi birinci pad sesinin üzerine dokunun sizi pad bankaları sayfasına atacak,
5,hangi padı birinci pada atamak istiyorsanız buradaki banklardan onu bulun,padlar user bölümünde olur genelde,ekrandan user yazan yere dokunun türk padlar karşınıza çıkar,
6,istediğiniz pad sesini bulunca exit basın,istediğiniz ses birinci pada gelmiş olacaktır,,

diğer pad2 pad 3 pad 4 aynen bu şekilde değiştirebilirsiniz,hangi pad sesini değiştirmek isterseniz ona dokunuyorsunuz direk pad banklarına girip istediğiniz pad sesisini seçtikten sonra eixt diyorsunuz seçtiğiniz ses pad lara geliyor,kısası bu şekil,

padların 4 nüde ayarladıktan sonra sağ üst tırnaktan write current style deyip kaydediyoruz,bu şekilde istediğiniz ritime istediğiniz pad sesi atayabilirsiniz,

lower dem sesine gelince,
bence recorttan ritim yazar gibi lower yazarsanız daha iyi olur,starta basınca başlar basınca durur,

bunuda şu şekil yapabilirsiniz,recort tuşuna basın,new style seçin durum percüsyonları es geçin kapalı olsun,acumpanyaları dem sesi olarak kullanın,hangi sesi dem olarak kullanmak isterseniz akumpanya seslerine dem olarak yazın,hatta akumpanyaların hepsine ayrı ayrıda yazabilirsiniz,
en son write style seçip kaydedin,

aklımda kaldığı kadarı.menü perf ayarı var lower kısmını chorls lower olarak değiştir yada ordaki seçenekleri dene ve write globala kaydet sabit kalır. aynı sayfada bas ayarı var ordaki kutucuğuda boş bırak.

Arkadaşlar yardımlarınızdan dolayı tşkl düzenlediğim setide paylaşıyorum umarım hoşunuza gider işinize yarar ama 113 mb bilginiz olsun eksiklerimde vardır siz tamamlarsınız ben yeniyim bu kadar yapabildim kus bakmayın

Arkadaşlar birde bu sts sesleri ritimlere atayamıyormuyuz bide bunda yardımcı olun lütfen

Arkadaşlar birde bu sts sesleri ritimlere atayamıyormuyuz bide bunda yardımcı olun lütfen

ritmi seç performanstan istediğin sesi seç shift tuşuna basılı tutarken sts1 e bas soruya evet de işlem tamam.diğer stsleride aynı şekilde.böylece bütün ritimlere uygun ses atarsın pratik şekilde.Selamlar

hay ALLAH SENDEN RAZI OLSUN