• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pa 80 backup

cihan-1989

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
selam arkadaslar
ben pa 80ne 11 disket ile backup yüklemistim olmustu. simdi yeni backup yüklemek icin yine ayni disketlerle yüklemek istiyordum ve birinci disketi kabul etti. ikinci disketi isteyince, ikinciyi taktim ama kabul etmedi directory not found press exit diye yazi geldi. ne kadar backup varsa denedim, ama her ikinci diskette bu yazi geliyor. ne yanlis yapiyorum anlamiyorum. lütfen yardim edin

sana özel mesaj gönderdim cihan bana dönersen sevinirim...

cok disketler denedim olmadi. virus olabilir diyorsan, nasil bu virusu yok edebiliriz
tesekkürler

Elinizdeki seti açın içinden 4 adet dosya çıkacak bunlar

1 global
2 performans
3 program
4 style

bunların içinden 3 numaralı yani program dosyasını açın bu dosyanın içinde 3 adet dosya olması lazım

bunlar

user 1
user 2
user dk olması lazım

onlardan başka dosya varsa ( user 3 user 4 user 5 vs.) bunları silin yani setin içinde sadece user1 user2 userdk kalacak
ondan sonra orgunuza yükleme yapın

globalide yükleme yapmayın bazen herkes globalini kendine göre ayarladığı için setlerde problem olabiliyor

orgunuzda virüs varsa veya kontrol etmek için

disk tuşuna basın
erase tuşuna basın
f1 tuşuna basarak altında fd crd yazan yere ssd gelince
f3 tuşuna basarak open diyoruz

karşımıza tekrar 4 dosya çıkacak

global
performans
program
style

burada programı açıyoruz
karşımıza tekrar 3 dosya çıkması lazım

user 1
user 2
user dk olması lazım

eğer bunlardan başka dosya varsa (user 3 user 5 user 5 vs.) orgunuzda virüs var demektir
bunları f2 erase ile teker teker silmeliyiz

bu islemi yaptim ama yinede ikinci diskette directory not found yazisi cikiyor. ya hic bi bilen yokmu kafayi yicem valla

1. ikinci disketin adı farlklıdır belki.
2. 2nci disketin içine iyi bak çer-çöp olmasın.

ya disket nasil farkli olsunki. nede olsa klasörün icinde 1den 11 e kadar sirali backuplar

taze disket ile taze backup bul üstadım...Galiba ikinci disketin arızalanmış...

ben disketleri sıfır aldım virüs olmasın diye pc ye bile format attım virüs testinden geçirdim ama backaplar diskete yüklenmiyor