• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa 600 hakkında.......

goodwolf

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
korg pa 600
ikinci el satılık ilanlarına baktığımda. ilk sırayı pa 80 alıyor. peşinden pa 500 pa800 ve diğer pa serileri. pa 80 2000 ile 2750 tl arası. pa 500 1750- 2000 tl arası, pa 800 3250 ile 4000 tl arası. ben bu gün kubilay müzikten 2750 tl ye pa 600 aldım.cumartesi elimde olur. denemeden yorum yapmak istemiyorum. ama satıcı arkadaşdan öğrendiğim kadarıyla üzerinde yüklü os ver. 1.0. on gün sonra ver. 1.1 yüklenecekmiş. ve aletin üzerindeki tüm sound ve ritimsel eksiklikler giderilecekmiş. şimdi ikinci el , garantisi bitmiş aletlere o paraları vermektense bence bu alet daha makbul. bu benim ticari açıdan bakışım. aletin özelliklerine de bakarsak bence fiyat diğerlerine kıyasladığımızda abartılı değil. sonuçta üzerinde emek verilmiş birde set veriyorlar. avrupadaki arkadaşlar bunu parası ile temin edecekler. onlara da neredeyse bizimkiyle aynı paraya gelecek. ben profesyonel bir klavyeci değilim ama anlamadığım şu. şimdi pa 600 kullanınca 200 tl kazanıyorsunda pa 3x kullanınca 600 tl mi veriyorlar. kim bakıyor senin sahnede ne kullandığına. adam geliyor düğüne oynuyor zıplıyor gidiyor. bence müzisyen arkadaşlar sadece kendilerini manevi olarak doyuma ulaştırmaya çalışıyorlar. en güzel alet bende olsun. engüzel sesler benden çıksın. engüzel performansı ben yapayım. kusura bakmayın ama kimse bakmıyor buna. onların dışarıdan baktığı sadece 1 tuşa basıyor alet kendi çalıyor. siz istediğiniz kadar kendinizi parçalayın bu değişmeyecek. o yüzden ben diyorumki en güzel alet sahip olduğunuz alet . işinizi görüyorsa gerisi boş. hala e 40 larla düğün yapanlar var. çünki adamın işini görüyor. neyse lafı fazla uzatmayacağım. cumartesi nasip olursa alet hakkında detaylı bir anlatım yaparım inşallah. herkeze müzik dolu günler dilerim.

Cevap: Pa 600 hakkında.......

anlayamadığım tek bir şey var...
neden hala pa80 ortalama 2500 lira?

Arkadaşlar her zaman sıfır almak mantıklı gözükür. 2. El ürünlerinin yıllarca rağbet görmesi, hala erişilemeyen performansına, malzeme kalitesine, kullanım kolaylığına ve nevale bolluğuna bağlıdır. Ürünün üretildiği ülke de çok önemlidir. Birinin vidası bir kere bile sökmeye gelmez iken diğeri 50 kez sök tak zarar görmez. İşte bu faktörler çok önemlidir. Burada her sıfır alınan çok kalitelidir anlamına gelmez, bu seçenekleri de göz önünde bulundurmanız lazım. Bağlamacı lar çok iyi bilir BOSS Marka OC-2 Oktav cihazı var bunlar zamanında sıfırı 100 Dolar idi daha sonra yeni modelleri ve yeni sıfırları çıktı fakat OC-2 nin performansını asla vermedi ve şimdi OC-2 lerin en haşatının fiyatı 500 TL dir. Sıfırı da üretilmiyor. Umarım ne demek istediğimi anlamışsınıszdır. Beğenmediğiniz PA-80 lerin setlerini hala PA-800 lere,Diğer korg serilerine ve hatta şimdi bu PA-600 lere uyarlayıp millete servis ediyorlar. Bu nedenle bu reşat altınların değerini ben yıllarca muhafaza edeceği kanısındayım. Bu aralar polemiklerden dolayı fiyatları çok kırıldı bence bu boşluğu iyi değerlendirmeniz lazım. Büyük umutlar bağladığınız aletlerin 2. el piyasası çıkınca bu reşat altınlar gene yüksek fiyatlar ile alıcı bulacağı kanaatindeyim.

Herkese güzel olan her şeyin kısmet olması dileklerimle,

korg pa80, bugüne kadar korg'un çıkartmış olduğu en iyi alettir.
roland'ta e-40 gibi.
italya yapımı malzeme kaliteli, üzerinde çok çalışma yapılmış, görünümü ağır ve zengin.
ben 5 yıl önce 2.el olarak almıştım çok temiz otelde batı müziği olarak kullanılmış.
5 yıl önce 2,500 tl almıştım ve hala aynı fiyatlarda satılıyor.
bu aletin değerini bilen bilir, bilmeyen ise 1500-1700tl satışa çıkartsın..