• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

or700v2'yi bilgisayardan kontrol

mahirsaygi

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
yamaha or700v2
arkadaşlar bilenler biliyordur. ama bilmeyenler için ve sorumu anlamlı kılmak için açıklayayım. ben görme engelli bir bilgisayar kullanıcısıyım. bizler jaws for windows diye bir ekran okuyucu program ile bilgisayarı çok rahat kullanıyoruz. sorum şu. or700v2 klavyemi bir şekilde bilgisayara bağlayıp menülerini bilgisayardan kontrol etmem mümkün mü? bu konu benim için çok önemli. orgumun tüm fonksiyonlarını kullanmak istiyorum. ezberleyerek olacak gibi değil. bu konuyu profosyonel arkadaşlar benim için araştırırlarsa sevinirinm. acaba avrupada hiç görmeyen kimseler bu sorunu nasıl çözüyorlar. şimdiden sağolun. yeterince açık olmadıysa yönlendirin. açıklayayım meramımı.

Cevap: or700v2'yi bilgisayardan kontrol

Kesin olarak bilmiyorum ama böyle bir şey olabileceğini sanmıyorum sevgili dostum. Benim bildiğim Cubase gibi müzik yapma programlarenda midi klavye olarak kullanabilirsin ama senin istediğin şey bu değil sanırım. Yinede üstadlardan bir fikir gelebilir.

Cevap: or700v2'yi bilgisayardan kontrol

abi ilgin için sağol. mutlaka bir çaresi olmalı. ülkemizde düşünülmesede de avrupada bu tür bir sorun muhakkak düşünülmüştür. diğer arkadaşlardan da cevap bekliyorum. bir de çevrenizde or700v2 yi veya herhangi bir profosyonel aleti tüm fonksiyonlarıyla kullanabilen tamamen görme engelli kimseler var mı? onlar bu işi nasıl hallediyorlar. yoksa her şey beynimize mi kalıyor? ezberleyecekmiyiz?