• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

or700v2 kullanıcıları dikkat

mahirsaygi

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
yamaha or700v2
arkadaşlar bir kaç aylık or700v2 orgum dün evde çaldığımsırada sağ hoparlörden cızırtı vermeye başladı. ne yapmam lazım. ben düğünlere giden, orgu hor kullanan birkişi değilim. neden böyle bir arıza ortaya çıktı? internette konuyu inceledim. bazı kişilerde bu yönde şikayetlerini dile getirmişler. ne yapmalıyım. org tamire mi gidecek yyani? lütfen yardımcı olun. aletin bu yönde bir zaafımı var yoksa? bu tür arızaların yaygın şekilde bildirilmesi manidar değil mi sizce. amacım aleti kötülemek değil. zira düne kadar çok memnundum.

Cevap: or700v2 kullanıcıları dikkat

Bunun genelde dışardan yüklenilen ritm ve seslerin yüksek volumlerinden ve ses potansının sonuna kadar açılması sonucu oluştuğu söyleniyor. Ben aşırı ses yüklemesi yapmadım şu ana kadar ve böyle bir şey de olmadı. En iyisi, DTL ile görüşmeniz ve onlardan fikir almanız.

abi ben bir kaç defa usb üzerinden ses ve ritim kullandım ama hafızaya kaydetmedim. hoparlör cızırdamaya başladığı sırada ise hiç bir ritim ve ses yüklemesi yapmamıştım. birden oldu. ayrıca org usb üzerinden atılan ritimlerin ses düzeyleri yüksek diye arıza veriyorsa bu alet için eksi değilmidir? ayrıca neden sağ hoparlörde bu sorun görülüyor? kolay gelsin sayın abim.

bu konu hakkında çook yazılar yazdık.
genelde sebep, balanssız ritimler.
sıkıntı ise amfi katındaki lehim çatlakları.
Garanti dahilinde onarılıyor.

mahirsaygi

arıza garanti dahilindeymiş gonder yapılsın orgun

Kardeş ORgun Sesine Fazla Yüklenme Volumeye Anfiden Yüklen Orgdan Yüklenme Aynı Hata Benim Başımada Geldi Normal Bişey O Takma Kafana

valla herkezde aynı problem var galiba bende klavyemi sıfır almama rağmen bi ısınmayla seslerin vuruşların bi puf sesiyle geldiğini dile getirdim bi kac sitede ama herhangi bir cevap gelmedi

evet benimde başıma geldi. sağ hoparlörden belli bir süre sonra patlak gibi ses geliyor. salimin dediği gibi gönder garantiye yapılsın keyifle kullan sende. aslında olmaması gereken bir durum ama işte oluyor.

ayrıca arkadaşlar birçok kez dile getirdim. kulanklık çıkışında bir jack takalı iken o sorun olmuyor yani ısınma sorunu olmuyor. ayrıca bu cihaza takıldığında cihaza yansımıyor.

arkadaşım tahminimce sağ hoparlörüne toz kaçmış...elektrikli süpürgeyle halledebilirsin ben öyle yaptım :)

gerekeni dr salim yazmıştır

artı sebepler ,,

orgu nemli ortamlarda tutmayınız oksitlenme yapmasın
evde kulaklıkla kullanınız yada kısık volume yapınız
artı nemli ortamlar potans düğmesine de oksit yapabilir