• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Mikrofonda çift ses olayı hakkında yardımm!!

karabaş

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
KORG PA80,BAĞLAMA,,GİTAR
TV'deki bir Canlı müzik programında gitar çalan arkadaşın mikrofonu bir cihazda takılıydı;ve arkadaş o cihaza ayağıyla dokununca(yani pedala) sesi çiftlyordu.Bu cihazın ismi nedir?Sİzden yardım bekliyorum;benimde acilen bu cihaza ihtiyacı var.Şİmdiden çok teşekkr ederim

Cevap: Mikrofonda çift ses olayı hakkında yardımm!!

hocam vokal prosesör pedalı. marka model veremicem pek alakam olmadığı için ama aramanı kolaylaştırmak içn yazayım dedim. bu şekilde google yada herhengi bir müzik aleti satıcısından sorabilirsin. bu tipcihazlar prosesör olarak geçio. kolay gelsin

aynı sistem orglarda da mevcut sanırsam. eğer bu tip bi org alırsan işin daha basit. ayrı ayrı alet olmamış olur. kal sağlıcakla...

Leslie pedal onlar en anlaşılır şekilde.. Mikrofonu girdiğin zaman pedallara atadığın effectleri kullanabiliyorsun. Bunu çok geniş olarak düşün. Sadece çift ses olayı değil dilediğini anında yapabiliyorsun. Sesini kadın sesi gibi ya da ördek gibi bile çıkartabilirsin. Kullanım yerine göre değiştirmek senin elinde. Pahalı bir alettir. Ama inanamayacağın işler yapar...Örnek model istersen internete bakabilirsin. Ama ben sana en baba modellerinden birinin linkini vereyim en iyisi...

Moderatör tarafında düzenlendi:

TV'deki bir Canlı müzik programında gitar çalan arkadaşın mikrofonu bir cihazda takılıydı;ve arkadaş o cihaza ayağıyla dokununca(yani pedala) sesi çiftlyordu.Bu cihazın ismi nedir?Sİzden yardım bekliyorum;benimde acilen bu cihaza ihtiyacı var.Şİmdiden çok teşekkr ederim

birçok markanın var..bana göre en iyisi tc helicon..sadece vokal eşilği istersen
harmony G

daha gelişmiş ve loop da olsun istersen.. voicelive touch

hepsi olsun eniyisi olsun dersen.. (ben bunu kullanıyorum) voicelive2

bunlardan başka digitech olan başka modellerde var..

çok teşekküür ederim

birde buna rastgeldim. bir bakın isterseniz...

bende boss ve-20 vokal prosesör kullanıyorum tavsiye ederim

.
Sayın karabaş
Korg Pa80 klavyen var ona sadece vokal kartı takman yeterli olacaktır.

doni hocam. peki bunların fiyatları konusunda bi bilginiz varmı...