• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Meyan çalma hakkında

• Konbuyu başlatan psb
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 3
  • Görülen : 2K

psb

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
korg i 30
Abilerim diyelimki çiftetelli roman veya 2/4 herhangi bir şarkıyı ça
ldıktan sonra arkasından solo çalmak istiyorum re üzeri çalıyorum fakat acemi olduğum için nasıl meyan geçicem hangi tuşlarda dolaşıcam bunları bilmiyorum nasıl öğrenebilirim acaba hepinize saygılar

Cevap: Meyan çalma hakkında

Abilerim diyelimki çiftetelli roman veya 2/4 herhangi bir şarkıyı ça
ldıktan sonra arkasından solo çalmak istiyorum re üzeri çalıyorum fakat acemi olduğum için nasıl meyan geçicem hangi tuşlarda dolaşıcam bunları bilmiyorum nasıl öğrenebilirim acaba hepinize saygılar
Meyandan önce çaldığın parça hangi makamsa, meyan da o makam da olacak. Yani çaldığın parçada hangi tuşları kullandıysan, meyanda da o tuşları kullanmalısın. Önce bol bol dinle ve dinlediğin meyanları çalmaya çalış, sonrasında ise kendi kendi meyanlarını çalmaya çalış.
Kolay gelsin.

guzel kardesım meyan herhangı duzene baglı olmamakla beraber arkadasın da dedıgı gıbı makam la aynı olur bunun tarıfı yok yanı o ankı duygularını melodıye yaymaktır ama uşak calarken hıcaz meyan denersen alakaya maydanoz olur bol bol meyan dınle kendınden bırseyler ekle olmadı ferdesu uyemızın paylastıgı mp transpose ve yavaslatma programını indir kur dinleyecegın ve ogrenecegın meyanları yavaslatarak sende aynısını yapmaya calış ...... kolay gelsın hayırlı bayramlar

cevaplarınız için çok teşekkürler abilerim herkese iyi bayramlar