• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Medeli md 500 orgu

Nejat Levent

MERHUM ( Allah Rahmet eylesin)
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Medeli md 500 orgu

Klavye: Touch Tepki ile 61 Keys

Ses: 142 Voices

Style: 100 Styles

Song: 50 Songs

Demo: 2 Demo Songs

Polyphony: 64-(max) Not

Eşlik Kontrol: Başlat / Durdur, Sync Start, Sync Stop, Intro / Ending, Fill-A olarak, dolgu-B

Genel Kontrolü: Transpose, Tune, Octave, Beat, Split Point, pedal seçin, Metro,
Brilliance, Touch, modülasyon, Pitch Bend, Çift, Sustain,
Alt Ses, al MIDI Kanal, İletim MIDI Kanal

Diğer Kontrol: Kayıt, Oynatma

Konnektörler: DC 12V, Telefonu, Aux. Out, Sustain, Cilt, MIDI in, MIDI out, MIDI Thru

Müzik Tutor Sistemi: Ders İşlev
Şarkı uygulamaya-There are 3 farklı şekilde
Chord Sözlük İşlev
-Size akor öğrenmek için daha rahat Make it
Fonksiyonu Sol ve Sağ el
-Sen sağ veya sol el modu veya her ikisi birlikte öğrenmek seçmek için sol veya sağ tuşuna basabilirsiniz
Kayıt Adım
Basitleştirilmiş gösterimi

Ders, Sol ve Sağ el düğmeleri

Müzik Tutor Sistemi (aydınlatmalı LCD)

Boyutlar: 968 (W) x390 (D) x153 (H) mm

Tanitim amacli yeni org calmayi ogrenmek icindir ucuz orglar sinifinda

Moderatör tarafında düzenlendi:
org çalmaya yeni başlayanlar ve batı müziği tarzında kendini geliştirmek isteyenler için ideal bir alet teşekkürler üstad bilgilendirme için...

ben de yeğenim için eğitim amaçlı bir org alma niyetindeyim evvela klavye kullanma kabiliyeti gelişsin diye ucuz birşey alacam.Max. 150 liraya.Eğer gelişirse iyi birşeyi hakedecek.Bu fiyata sizce eğitim için ne almalı.Piranha var bir de dorimei diye bir marka var,hangisi sizce?Bir de 54 tuş,61 tuş çok farkeder mi?Tuş hassasiyeti olayı gerekli mi çok?Saygılarımla...

Öğrenmı amacı ile alncaksa bu org cok bıle gelır arkadaşmn dediği gibi batı tarzında.. Tuş hassasiyetinin olmaması klavye öğrenmeye bi engel değil.O sadece müziğe duygu veren unsurlardan biri .Saygılar

ben bu cihazı kastetmemiştim.bu pahalı gelir..eğitim konusu geçmişken sorayım dedim.Max. 150-200 liraya.Piranha ve Dorimei var bulduğum netten.Sizce hangisi iyidir?ya da başka tavsiyeleriniz nelerdir?Saygılarımla...

Cevap: Medeli md 500 orgu

ikiside birbirinden kötü aletlerdir.kesinlikle tavsiye etmem... kalitesiz malzemesi ve düşük polifonisiyle parmak kabiliyetinizi ne kadar geliştirsenizde kulağınız sağlam olmaz...bu yüzden en az 32 polifoni olan yamahanın giriş seviyesi aletlerini tavsiye ederim...300 lira gibi fiyatlara sahipler ancak öğrenme ve sağlam bir kulağa sahip olma konusunda tartışmasız en iyi geliştiricidir ;) 200 liraya kötü bir enstrüman alacağınıza biraz daha üste para koyup kaliteli bir enstrümanla kaliteli bir müzik yapmanız tavsiyemdir ...

Org çalmayı bende bu marka org ile öğrenmiştim..Çok yararı olmuştu bana sağol bilgilendirme için Nejat abi...

ben de şu an ikinci orkumu almayı planlıyorum ama şu an için sadece doğru kadar için araştırıyorum. EVEREST PN-894 PROFESSİONAL KLAVYE ORG u öneriyorum size. hem benim 3-5 tercihim arasında. hemde yer yer değişiklik gösterse de 185_ tl ve altın da. 61 tuşlu büyük boyda orta sınıf orkun neredeyse tüm özelliklerini barındırıyyor. hem orkun büyük olması çocuk için de çok iyi olur..çocuğa güven verir...ben de şu an amotörüm orkum bozuk sayılır. ama kulağım iyidir. tek dinlemeyle küçük hatalar beraberliğin de şarkıları çalarım.200-300 tl arası ben de sizlerin önerilerinizi bekliyorum...bir de bu fiyat aralığın da ki orkların neredeyse tümünün özelliklerin de ritm programlama yer alıyor. bu ne demek. ritm yazabilmek mi demek...