• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg Pax1'i verip Ketron Sx3000 alsam sizce nasıl olur?

batuhan77

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KorgPa1x
Değerli ustalar elimde EmoBoardsız Pa1x var.
Müşterisi hazır. Onu sattıktan sonra elimdeki paranın üzerine
para ekleyip bir üst model korg ürünü almam beni çok zorlar.
Birde yıllardır Korg kullanıyorum ve artık kullanmakta istemiyorum.

Lafı uzatmadan sorumu soruyorum.

Ketron sx3000in hem fiyatı çok uygun hemde hiç şikayet eden duymadım.
O yüzden çok sıcak bakıyorum. Saolsun sitemizde PİYANİSTŞANTÖR
nickli abimiz sx3000 hakkındaki sorularımı yanıtladı. Biraz bilgi sahibi oldum.

Ama bulunduğum ilçede kullanan kimse olmadığı için
birebir deneme şansım olmadı. Yani pa1x ile kıyaslama şansım yok gibi bişey.

Benim yerime sitedeki ustalarım kıyaslama yaparlarmı acaba?

Sizce Ketronsx3000 bana Pa1x i aratırmı?

Cevap: Korg Pax1'i verip Ketron Sx3000 alsam sizce nasıl olur?

Pa1x satıp sx 3000 alırsan bence çok yazık edersin çünkü arada dağlar kadar fark olduğunu alınca görürsün saund farkı zaten kesinlikle bir olmayacaktır emin ol ama yinede karar senin ne diyelim hayırlısı olsun

Ben sx 3000 i çok beğeniyorum.Sound u tuşları sağlamlığı gerçekten keyif alırsın...Kullanıyorumda keyifle...

sx 3000 kullanmış biri olarak soruna cevap vereyim; çok büyük bir hata yaparsın....

bir sürü alet kullandım...pa80 - pa800 - tyros2 -yamaha or700 gibi...
sx3000 de aldım bi ara...bu kadar kötü bir makina yok...
cihaz sağlam falan ama ritimler falan çorba...bana birsürü disket verdiler sx3000 i alırken içinde 400 taneye yakın ritim vardı,ama ne ritimler...400 taneden 1 programlık ritim çıkmadı...
bence sen cihazı bir şekilde önce bir canlı olarak dene...ne demek istediğimi zaten anlayacaksın....
not:sx3000 i aldıktan 1 hafta sonra satmıştım...''bir daha kesinlikle almam'' dediğim tek alet olarak bendeki yeri ayrıdır...

attan inip essege binersin

pa1x iyidir bencede boşver...

bence sen kimseyi dinleme kendin karar vereceksin ama iki aletide kullandım ikisi hakkında sana bi kaç diyeceğim var tabi ketron modelini çok sevmeme ragmen tarafsız gönülden konuşacağım sx3000 parasına göre soundu içerisindeki ses ve ritimleri olarak seni doyurur pa1x te güzel klavye parasına görede güzel fakat pa1x te set olarak piyasada 10 tane set bulamassın fakat aralarındaki fark sound farkıdır zevk meselesi kulak meselesi hepsi bu korg un adı var ama ketron çoook sağlam bi klavye pa1x e göre ama o ritimler sana hard gelebilir alıştıktan sonra o doğallığı bi yerde bulamassın ama sx3000de alette ne varsa ona mahkum kalıyorsun 32mb boş pa1x te 32mb tuşe kasa pichbend hepsi on numara ama alıp denemende fayda var belkide aradığın sounddur belki pişman olacaksın ama senin bileceğin iş pa1x alacaksan en süper set elinde olacak ve emo bord takılı olacak yoksa en azından turk bord olacak boş pa1x 80le aynı benim gözümde sx3000 set çalışmam oldu fakat şifreledim şifreyi unutunca orguda satınca malesef set im yok inşallah kafandaki sorulara cevap verebilmişimdir ikiside süper alet parasına göre
adam pa3x almış onda çaldığın parçayı 80dede çalarsın xd dada çalarsın sonuçta mey saz cümbüş xd doğallığını korg pa3x te hala yakalayamadı ama nevale yapılıyor işin özü şudur thm ritim açıp mey çalacaksın bunu xd9 pa80 dede yaparsın alacağın para yine aynıdır bizim millet yeni çıkmış hemen alalım diyorlar bence malın kıymetini bilmek gerek alınan klavyeyi komple çözmek gerek a dan z ye çözüpte bunu al şunu diyenler varsa sebep belirtsin saygılar

Macit hocam sana bir mesaj attım okursan sevinirim

merhabalar
ben pa500tr kullandım yaz sezonunda.sezon bitincede onu satıp sx3000 aldım.tunelin yapmış olduğu ritimleri tek tek deneyerek 50 tane ritim seçtim.ritimler üzerinde birkaç oynama yaparak istediğim kıvama getirdim sayılır.sx3000 çalarken zevk alıyorum.ton olarak harika bir alet.hele birde ritim yazmayı biliyorsan daha da süper olur.ben ritim yazmayı bilmiyorum ama yakın zamanda izmire gideceğim iş yeriminle ilgili işlemler için.gittiğimde izmirde çimentepeli volkana ritim yazdıracağım ve bu ritimleri isteyen arkadaşlara göndereceğim.ketron taş gibi sağlam klavyedir.ama en güzeli birebir deneyerek almandır.

bir alet hakkında yorum yapmak için o aleti kullanmak gerekir ben iki aletide kullandım pa1x eğer emo board yoksa beş para etmez türkish board varsa pa55tr nin aynısı oluverir ben sx3000 nin her durumda pa1x ten çok çok üstün bir alet olduğunu söylemek istiyorum pa1x in bir kere batı ritim ve sesleri demode olmuş be iyi değil sx3000 tam tersine pa3x ile yarışacak batı ritim ve seslere sahiptir ayrıca sx3000 de ki türk seslerde çok kalitelidir ve ritimlerde kesinlikle pa1x ten geri kalmaz ayrıca sağlamlık açısından pa1x ten daha kalitelidir